Business Blog

Nowość - znakująco-grawerujący ploter laserowy Lotus Micro Meta

2017-11-30 | Paweł Stania

Nowość - znakująco-grawerujący ploter laserowy Lotus Micro Meta. Na polskim rynku zadebiutował pionowy laser znakujący brytyjskiej marki Lotus. Ten nowatorski laser umożliwia znakowanie i grawerowanie szerokiej gamy materiałów. 

Na pierwszy rzut oka laser ten...
Na polskim rynku zadebiutował pionowy laser znakujący brytyjskiej marki Lotus. Ten nowatorski laser umożliwia znakowanie i grawerowanie szerokiej gamy materiałów.

Na pierwszy rzut oka laser ten nie przypomina znanych nam na rynku konstrukcji. Jego pionowa konstrukcja wyposażona jest w automatycznie, pneumatycznie zamykane drzwi gwarantujące bezpieczeństwo pracy.

Ideą konstrukcji Micro Meta, bo brytyjski producent posiada w swoim portfolio bardziej klasyczne urządzenia jest szybkie grawerowanie i znakowanie powtarzalnych i personalizowanych obiektów takich jak tabliczki znamionowe, elementy konstrukcyjne, części czy znane z rynku reklamowego gadżety: wizytowniki, długopisy, zapalniczki, itd.

Wystarczy położyć obiekt, drzwi się zamkną, po kilku sekundach się otworzą i możemy zdjąć oznakowany obiekt i kontynuować proces na kolejnych egzemplarzach. Nie trzeba przygotowywać wielkich macierzy z formatkami do umiejscowienia obiektów, gdyż wykorzystujemy formatkę np. na 1 sztukę, przez co mamy zapewnioną precyzję i szybki czas znakowania.

Lotus Micro Meta posiada diodę pozycjonującą, ułatwiającą ustawienie obiektu do znakowania. Sterowanie odbywa się za pomocą dedykowanego oprogramowania posiadającego spore możliwości graficzne i w pełni kontrolujące poszczególne parametry pracy lasera.

Urządzenie zajmuje też mało miejsca i może znaleźć miejsce w punktach małej poligrafii, małych zakładach grawerskich, itd. Lotus Micro Meta pracuje z wymiennymi soczewkami 70, 110, 180 i 220 mm. Źródło lasera charakteryzuje się mocą 20W. Urządzenie posiada programowalną oś pracy Z i może pracować w trybie obrotowym. Obudowa spełnia wymogi klasy 1.

Na liście funkcji dodatkowych, oprócz wymiennych soczewek i modułu obrotowego znajdziemy także odciąg oparów, cichy kompresor (do drzwi pneumatycznych), skonfigurowaną stację roboczą.
Znakująco-grawerujący ploter laserowy Lotus Micro Meta został zaprojektowany i montowany jest w Wielkiej Brytanii. Urządzenie posiada certyfikat CE.

O Atrium Centrum Ploterowe

W maju 1993 roku powstała firma - Atrium Centrum Ploterowe. Nazwa wyraźnie wskazywała na profil działalności. I tak też zostało do dziś. Przez blisko 25 lat Atrium stało się czołowym dostawcą maszyn i materiałów do druku wielkoformatowego. Początki działalności związane były z ploterami tnącymi. Rozwój branży reklamowej pozwolił rozbudować nam ofertę firmy. W połowie lat 90-tych pojawiły się w sprzedaży pierwsze plotery drukujące, które wciąż cieszą się wielką popularnością i są jednymi z najważniejszych produktów oferowanych przez Atrium.

Firma od początku jest związana z japońsko-belgijskim producentem ploterów - firmą Mutoh, której od początku jest wyłącznym dystrybutorem. Następnie została dystrybutorem znanych urządzeń takich marek jak: Summa, Shield, Neolt, Leister, KeenCut, Onyx i wiele innych. Atrium ma za sobą już klika tysięcy instalacji, co świadczy o ogromnym doświadczeniu i profesjonalizmie.

Drugą bardzo ważną częścią działalności jest dystrybucja materiałów eksploatacyjnych do druku wielkoformatowego. Są to m.in. atramenty, banery, folie, siatki, papiery, itd. Doświadczeni doradcy służą wszelką pomocą w zakresie tworzenia i doboru profili kolorystycznych. W ramach naszej firmy działa także profesjonalny, mobilny, certyfikowany serwis ploterów, który wykonuje przeglądy, naprawy gwarancyjne i pogwarancyjne - wszystko zgodnie z procedurami producentów sprzętu.

Atrium Centrum Ploterowe obecnie posiada siedzibę przy ulicy Gosławickiej w Opolu. W budynku o powierzchni kilku tysięcy metrów kwadratowych znajdują się przestronne biura, sale prezentacyjne i szkoleniowe, magazyny oraz linia produkcyjna Ikonos. W Opolu produkowane są wysokiej jakości materiały samoprzylepne (folie, laminaty) jak i powlekane media do druku (blockouty, backlity, papiery). Materiały Ikonos trafiają aktualnie na rynki ponad 40 krajów na całym świecie!

Wiele produktów z portfolio Atrium zostało uhonorowanych takimi nagrodami jak: Złoty Medal MTP, Złoty Medal Festiwalu Druku, The Prize of Innovations Rema Days, EDPA, SGIA i wiele innych. Innymi ważnymi nagrodami są „Korony Reklamy”, „Diamenty” magazynu Forbes, certyfikat „Przejrzysta firma” Dun & Bradstreet oraz „Gazele Biznesu” przyznawane przez Puls Biznesu i Coface. Tytuły te potwierdzają fakt spełnienia przez Atrium bardzo rygorystycznych kryteriów takich jak: dobre wyniki finansowe, solidność, uczciwość w biznesie oraz profesjonalizm. Potwierdzeniem wysokich standardów jest wdrożony w naszej firmie system zarządzania jakością ISO 9001.

Obecnie Atrium zatrudnia ponad 120 pracowników. Główna siedziba firmy znajduje się w Opolu. Do dyspozycji klientów pozostają także oddziały: w Warszawie, Gdańsku, Poznaniu i Krakowie. Nie tylko tam można liczyć na pomoc, gdyż nasi specjaliści Atrium dojeżdżają osobiście do każdego Klienta.

Firma jest obecna na wszystkich liczących się targach reklamowych i poligraficznych w Polsce, a także za granicą. Regularnie organizuje seminaria w różnych regionach kraju jak i szkolenia techniczne w centrum pokazowym w Opolu.

Polskim dystrybutorem urządzenia jest Atrium Centrum Ploterowe. Urządzenie można przetestować w opolskim centrum demonstracyjnym. Najbliższe Dni Otwarte odbędą się 7 grudnia 2017.

www.atrium.com.pl

Komentarze

Nie jesteś zalogowany! Dodaj komentarz jako użytkownik portalu Dodaj komentarz anonimowo jako gość.


Inne wpisy Business Blog tego użytkownika

 • 2019-04-02 | Komentarze: 0

  Wiosenne warsztaty oklejania już 12 kwietnia. Od ponad dekady, z początkiem sezonu aplikacyjnego, Atrium i Ikonos organizują warsztaty pt. „Aplikacje Samochodowe od A do Z”. Łącznie w całym cyklu wzięło już udział ponad 1000 uczestników!

At...

  Wiosenne warsztaty oklejania już 12 kwietnia

  Od ponad dekady, z początkiem sezonu aplikacyjnego, Atrium i Ikonos organizują warsztaty pt. „Aplikacje Samochodowe od A do Z”. Łącznie w całym cyklu wzięło już udział ponad 1000 uczestników! Atrium Centrum Ploterowe i IKONOS od ponad 10 lat prowadzą cykl szkoleń z „car wrappingu”. Co kilka mi...

 • 2019-04-02 | Komentarze: 0

  Wiosenne warsztaty oklejania już 12 kwietnia. Od ponad dekady, z początkiem sezonu aplikacyjnego, Atrium i Ikonos organizują warsztaty pt. „Aplikacje Samochodowe od A do Z”. Łącznie w całym cyklu wzięło już udział ponad 1000 uczestników!

At...

  Wiosenne warsztaty oklejania już 12 kwietnia

  Od ponad dekady, z początkiem sezonu aplikacyjnego, Atrium i Ikonos organizują warsztaty pt. „Aplikacje Samochodowe od A do Z”. Łącznie w całym cyklu wzięło już udział ponad 1000 uczestników! Atrium Centrum Ploterowe i IKONOS od ponad 10 lat prowadzą cykl szkoleń z „car wrappingu”. Co kilka mi...

 • 2019-03-21 | Komentarze: 0

  Nowości NEOLT do wielkoformatowej post-produkcji. Wydrukowanie grafiki na ploterze wielkoformatowym to często połowa jego procesu produkcyjnego. Nie rzadko trzeba jeszcze ją zabezpieczyć poprzez laminację czy też porozcinać na formatki. Z pomocą p...

  Nowości NEOLT do wielkoformatowej post-produkcji

  Wydrukowanie grafiki na ploterze wielkoformatowym to często połowa jego procesu produkcyjnego. Nie rzadko trzeba jeszcze ją zabezpieczyć poprzez laminację czy też porozcinać na formatki. Z pomocą przychodzą właśnie urządzenia post-produkcyjne. Włoska fabryka Neolt specjalizuje się w produkcji ...