Szukaj firmy


CTS TCT Polska

Informacje ogólne

CTS TCT Polska wraz z Cousin Tessier (Francja) oraz Saplast (Francja) tworzą wspólnie CTS Compound Technology Services i wchodzą w skład Grupy Tessenderlo – belgijskiego koncernu chemicznego obecnego w 22 krajach, zatrudniającego przeszło 8300 pracowników, odnotowującego obroty przekraczające 2 miliardy Euro.

Jako członek CTS, jesteśmy częścią czołowego europejskiego producenta mieszanek PCW i elastomerów termoplastycznych, posiadającego 3 fabryki w Europie, o łącznej zdolności produkcyjnej przekraczającej 130.000 ton rocznie. Produkty CTS znajdują szerokie zastosowanie w przeróżnych sektorach gospodarki, takich jak przemysł, budownictwo czy motoryzacja.

Nasza fabryka w Sochaczewie k. Warszawy jest jedynym w Polsce producentem elastomerów termoplastycznych SBS i SEBS, sprzedawanych pod marką tefabloc® , jak również wiodącym producentem specjalistycznych mieszanek twardego i plastyfikowanego PCW - tefanyl® . Dysponujemy najnowocześniejszymi liniami technologicznymi przeznaczonymi do produkcji granulatów, posiadamy własne laboratorium i systemy jakości gwarantujące najwyższy poziom oferowanych produktów.

Elastomery termoplastyczne tefabloc® oferują najwyższe właściwości mechaniczne i chemiczne oraz doskonałą odporność na starzenie. Przeznaczone są do wtrysku i wytłaczania szerokiej gamy produktów wykorzystywanych w motoryzacji, budownictwie, art. AGD, art. sportowych, produkcji kabli, zabawek itp. Granulaty te oferuje szeroki zakres twardości (20ShA~60 ShD), temperatury pracy od -60oC do +130 oC, umożliwiają obtrysk i wtrysk 2K, występują w wersjach uniepalnionych i dopuszczonych do kontaktu z żywnością.

Rodzina granulatów tefanyl® to specjalistyczne twarde i plastyfikowane mieszanki PCW, przeznaczone do wtrysku i wytłaczania, wykorzystywane do produkcji uszczelek, profili konstrukcyjnych zewnętrznych i wewnętrznych, profili meblowych, kabli, elementów elektroinstalacyjnych i innych budowlanych, złączy, pokryw itp. Tworzywa te występują w wersji bezbarwnej jak i wybarwionej w masie, bardzo często ich receptury są przystosowane do szczególnych wymagań naszych klientów.