Szukaj firmy


EKOMER K. Wróblewska Spółka Jawna

Informacje ogólne

Na rynku tworzyw sztucznych działamy od 2000 r, od kwietnia 2005 r. jako spółka jawna, zajmujemy się handlem, pośrednictwem, produkcją i recyklingiem w zakresie tworzyw sztucznych. Z roku na rok zwiększamy nasz udział na polskim rynku. Od początku staraliśmy związać się z silnym partnerem i nasze starania przyniosły efekt w postaci nawiązania współpracy z koncernem INEOS Compounds (poprzednio EVC Compounds) . Jest to największy europejski producent polichlorku i gotowych mieszanek PCW, produkujący w kilku zakładach w Europie. Od 1 kwietnia 2005 roku zostaliśmy jedynym i wyłącznym przedstawicielem i agentem w Polsce.

Działalność handlową prowadzimy również w zakresie innych tworzyw sztucznych – granulaty TR , SBS i SEBS; regranulaty i przemiały pochodzące od różnych dostawców w Europie.
Jesteśmy również aktywni na rynku używanych maszyn do przetwórstwa tworzyw sztucznych – młyny, linie do wytłaczania, wtryskarki, granulatory i peryferia.

POPYT
Od początku dzialalności obserwujemy systematyczny wzrost popytu na termoplasty, z których PVC stanowi ok. 40% produkcji tworzyw. W dalszym ciągu jednak konsumpcja tworzyw w Polsce wynosi ok. 8,7 kg na osobę w porównaniu do 12,4 kg na osobę średnio w Europie Zachodniej.

OCZEKIWANIA KLIENTÓW
Ze względu na wzrost konkurencyjności oraz wzrost eksportu na rynku wyrobów gotowych zwiększają się oczekiwania naszych klientów co do jakości, powtarzalności, stabilności i serwisu technicznego. Odbiorcom trzeba zapewnić przede wszystkim informację o naszych wyrobach i nowościach oraz pomoc techniczną w zależności od ich możliwości produkcyjnych. W wielu przypadkach w Polsce działają podmioty z małym doświadczeniem w zakresie przetwórstwa tworzyw sztucznych. EKOMER świetnie wypełnia tę lukę dając naszym odbiorcom wsparcie techniczne.

RECYKLING
W 2004 roku uruchomiliśmy dział recyklingu, który mieści się we Wrocławiu. Posiadamy tam kilka linii do rozdrabniania, mielenia, regranulacji odpadów tworzyw sztucznych o wydajności ok. 1000 t/m. Bazując na umowach z dużymi producentami wyrobów z tworzyw (często dostarczamy im surowiec) odbieramy czyste, posegregowane odpady z produkcji i przetwarzamy je do postaci, w której możliwe jest ich ponowne użycie.

JAKOŚĆ USŁUG
Utrzymywanie w magazynach Ekomeru podstawowych rodzajów tworzyw na określonym poziomie, sprawnie rozwiązana logistyka w Polsce i Europie pozwala nam również na szybkie dostawy surowca w każde miejsce w kraju.

Nie obawiamy się porównań jakościowych z jakimkolwiek konkurentem w kraju i zagranicą.