Szukaj firmy


F.H.U.P. METMIX

Informacje ogólne

METMIX zatrudnia łącznie już 30 pracowników budując mocną i profesjonalną kadrę, jesteśmy firmą przyjazną i otwartą na osoby niepełnosprawne co potwierdza współpraca z funduszem PFRON. Dużą wagę przywiązujemy również do aspektu ochrony środowiska by być odpowiedzialną i świadomą firmą.

Działalność produkcyjna firmy polega na przetwarzaniu odpadów z tworzyw sztucznych oraz produkcji regranulatu PVC miękkiego. Jako surowiec do produkcji wykorzystujemy tylko czyste tworzywa z produkcji, a także inne odpady tworzyw sztucznych które przechodzą szczególną selekcję zwłaszcza w kierunku Dyrektywy REACH.

Misją naszej firmy jest oferowanie Klientom produktów najwyższej jakości, które spełniają najnowsze standardy technologiczne. Oferujemy indywidualnie podejście do każdego kontraktu. Biorąc pod uwagę różnorodne zapotrzebowania i preferencje Klientów dbamy o to, aby nasza oferta produktowa była zróżnicowana, realizacja zamówień przebiegała szybko i sprawnie, a ceny wyrobów były konkurencyjne.
Nasze regranulaty są wykorzystywane do produkcji, zgodnie z Dyrektywą 2011/65/UE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 8 czerwca 2011 (Dyrektywa RoHS).

Aby sprostać tym wymaganiom ciągle udoskonalamy i unowocześniamy nasz zakład. Produkty badamy na bieżąco w laboratorium zakładowym, a kwalifikacje naszych pracowników nieustannie doskonalimy. Produkty poddajemy analizie pod względem wilgotności, twardości, gęstości, badamy wskaźnik szybkości płynięcia MFI: masowy MFR oraz objętościowy MVR.

Firma zakupiła nowoczesną i ekologiczną linię do regranulacji tworzyw sztucznych, dzięki której cały proces technologiczny zamyka się w obrębie zakładu. Miesięcznie jesteśmy w stanie wyprodukować ok. 400 t regranulatu PVC, co pozwala zaspokoić obecne zapotrzebowanie rynku.