Szukaj firmy


HSH Sp. z.o.o

Informacje ogólne

Hamburska Spółka Handlowa, HSH sp. z o.o została założona w Warszawie w 1989 r. 100% udziałów należy do niemieckiej firmy HSH Chemie GmbH z siedzibą w Hamburgu.

HSH jest jedną z pierwszych 100 firm założonych w Polsce na mocy nowych uregulowań prawnych dotyczących inwestycji zagranicznych, które weszły w życie w 1989 r.

Firma rozpoczęła dystrybucję surowców chemicznych zatrudniając 3 pracowników. Dzięki szybkiemu rozwojowi polskiego rynku, w bardzo krótkim czasie nastąpił rozwój firmy, która stała się jedną z głównych firm dostarczających specjalistyczne surowce chemiczne w Polsce. HSH rozwinęła specjalistyczny serwis handlowy i technologiczny dla klientów, z silnym naciskiem na doradztwo dotyczące stosowania i formułowania receptur produktów gotowych. To spowodowało że firma stała się cennym partnerem dla klientów jak również dostawców surowców.

Dzisiaj nasza firma posiada 6 działów ukierunkowanych na aplikację surowców, tak aby zapewnić najlepsze połączenie wiedzy o produkcie i obsługi handlowej.

Te działy to:
- Dział Farb Lakierów i Klejów
- Dział Chemii Bud. i Petrochemii
- Dział Detergentów i dodatków do Kosmetyków
- Dział Surowców Spoż. i Farmaceut.
- Dział Kosmetyki Pielęgnacyjnej i dodatków do Chemii Gosp.
- Dział Tworzyw Szt. I Gumy

W 1990 r. HSH zakupiła nowoczesny magazyn o wielkości 2000 miejsc paletowych w którym można magazynować różne rodzaje surowców chemicznych: produkty niebezpieczne, toksyczne, wrażliwe na temperaturę itp. Spełnia wszystkie najnowsze wymagania dotyczące bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Magazyn znajduje się w Wieluniu i jego centralne położenie w kraju daje nam możliwość zapewnienia efektywnej, niezawodnej i taniej logistyki.

Szybki rozwój firmy przyczynił się do decyzji o zakupie w 1995 roku budynku biurowego w Warszawie. Dziś HSH zatrudnia 48 pracowników zajmujących się zaspokajaniem potrzeb na szych klientów i dostawców. 15 pracowników posiada specjalistyczne wyższe wykształcenie w dziedzinie chemii lub inżynierii chemicznej.

Jesienią 2002 roku HSH stała się członkiem założycielem Polskiego Stowarzyszenia Dystrybutorów Surowców i Produktów Chemicznych.

HSH Warszawa jest członkiem grupy HSH Chemical Distribution Group.