Szukaj firmy


Norwis Sp. z o.o.

Informacje ogólne

Spółka NORWIS jest producentem okien i drzwi z rewolucyjnego materiału z włókna szklanego czyli Fiberglass. Fabryka znajduje się na terenie wschodniej Słowacji. Firma uruchomiła swoją własną linię produkcyjną profilu i stolarki, która w ciągu całego roku optymalnie zaopatruje własną produkcję w wysokiej jakości komponenty do tworzenia konstrukcji okiennych i drzwiowych.
Stolarka z Fiberglass znalazła szerokie zastosowanie w budownictwie domów jednorodzinnych i wielorodzinnych oraz w budownictwie przemysłowym i korporacyjnym [tzw. biurowce oraz centra handlowe]. Idea tworzenia okien i drzwi z włókna szklanego zrodziła się w odpowiedzi na potrzeby Klientów, których oczekiwania dotyczące stolarki diametralnie zmieniły się w ciągu ostatnich lat.
Nowoczesne budownictwo to przecież ogromne przestrzenie, wysokie drzwi i duże przeszklone ściany - obserwujemy to przecież w naszym najbliższym sąsiedztwie. Dostępne na rynku materiały do produkcji stolarki często nie radzą sobie z nietypowymi i sporymi konstrukcjami. NORWIS to zmienił - postawiono na niwelowanie tych wad oraz innych niedociągnięć. Połączono tę ideę z technologią nową, oszczędzającą energię i oferującą doskonałą jakość - z systemem Fiberglass.
Dziś oferujemy Państwu kompletny i kompatybilny system okien i drzwi Fiberglass, który spełni oczekiwania dzisiejszych Inwestorów - Waszych Klientów.
CZYM JEST FIBERGLASS?

FIBERGLASS to materiał kompozytowy składający się w 70-ciu procetach z włókien szklanych i w około 30-tu procetach z żywicy poliestrowej. Jest materiałem niepalnym i nieuplastyczniającym się pod wpływem temperatury. Jeżeli chodzi o odporność chemiczną fiberglass jest materiałem kwasoodpornym, nie podlegającym korozji i butwieniu co daje mu nieograniczoną żywotność. Posiada świadectwo jakości CE.
Fiberglass posiada również pamięć kształtu, oznacza to że powraca do pierwotnej postaci zaraz gdy przestają na niego działać obciążenia. Materiał ten charakteryzuje się wysoką termoizolacyjnością, co w połączeniu z walorami mechanicznymi sprawia, że jest zaliczany do najlepszych materiałów konstrukcyjnych.

FIBERGLASS - TECHNOLOGIA PRZYSZŁOŚCI JUZ DZIŚ