Szukaj firmy


PLASTIMO Kompozyty WPC

Informacje ogólne

Firma PLASTIMO jest przedstawicielem światowego lidera w produkcji kompozytów WPC, firmy BEOLOGIC.
Beologic od 18 lat specjalizuje się w produkcji gotowych mieszanek mączki drzewnej z PVC, PP, PE, ABS, PS oraz z tworzywami biodegradowalnymi PLA.
Nasze kompozyty WPC występują w postaci gotowego do użycia granulatu. Pozwala to znacznie zaoszczędzić czas oraz koszty produkcji.
Swoje produkty już od wielu lat dostarczamy do czołowych europejskich producentów.

Granulaty WPC znajdują swoje zastosowanie w produkcji np.: desek tarasowych, pomostów, obudowy basenów, piaskownic dla dzieci, balustrad, ogrodzeń, profili okiennych, szprosów, listew budowlanych itp.

W ofercie znajdują się kompozyty przeznaczone do:
- wytłaczania
- wtrysku
- co-extruzji
- rotomouldingu
- blowmouldingu.

Nasze granulaty WPC posiadają certyfikaty PEFC i FSC. Niektóre z nich posiadają certyfikaty do produkcji żywności i leków.
Zajmujemy się również doradztwem w zakresie uruchamiania produkcji. Naszych klientów wspieramy nie tylko w dostawie kompozytów ale także w dostosowaniu istniejących narzędzi i całego procesu produkcyjnego.
Oferujemy unikalny wachlarz usług dla naszych klientów:
- Wsparcie techniczne – projektujemy i wykonujemy kompletne oprzyrządowanie (głowice, wanny chłodzące itd.) oraz przeprowadzamy remont i modernizację dotychczasowych narzędzi.
- Projektowanie detali – pomagamy określić i osiągnąć najlepsze właściwości finalnego produktu. Ponadto możemy dostosować napełnienie tworzywa oraz formę narzędzi aby wszystkie czynniki mogły jak najlepiej współpracować.
- Dla klientów, którzy już są w trakcie produkcji lub planują tego typu działalność możemy ocenić zastosowanie istniejącego sprzętu do produkcji WPC i dostosować go do osiągnięcia jak najlepszych rezultatów. - Zapewniamy analizę dotychczasowych problemów i propozycje rozwiązań w celu poprawy istniejących procesów produkcyjnych.
- Wynajem narzędzi – posiadamy szereg narzędzi, które można wypożyczyć aby sprawdzić w procesie produkcyjnym zarówno sprzęt jak i nasz kompozyt WPC.

Jesteśmy jedyną firmą, która oferuje nie tylko kompozyty ale całą swoją wiedzę i doświadczenie.