Szukaj firmy


WAMA PLAST

Informacje ogólne

W dzisiejszych czasach tworzywo jest nierozerwalną częścią każdej gałęzi przemysłu. Nasza firma już od ponad 25 lat zajmuje się przetwórstwem tworzyw sztucznych metodą wtrysku. Firma została założona przez Wiesławę Majchrzak w 1982 roku i do dnia dzisiejszego jest firmą rodzinną. Na przestrzeni tych lat podejmowaliśmy wiele trudnych wyzwań, dzięki którym zgromadziliśmy ogromną wiedzę w tej dziedzinie.

Obecnie główną działalnością firmy jest produkcja artykułów gospodarstwa domowego oraz wyrobów technicznych dla budownictwa, motoryzacji oraz żeglarstwa. Jesteśmy kooperantami dla firm niemieckich i szwedzkich.

Zajmujemy się również wykonywaniem form wtryskowych. Dzięki własnej narzędziowni mamy możliwość kompleksowej obsługi naszych klientów – „od projektu po gotowy detal”.

Firma zlokalizowana jest w okolicy Poznania co uważamy za duży atut.

Nie boimy się nowych produkcji. Jesteśmy gotowi podjąć się najtrudniejszych wyzwań. Z przyjemnością przygotujemy dla Państwa indywidualną ofertę.

Nasz park maszynowy składa się z 12 wtryskarek o sile zwarcia od 800 do 2000kN oraz maksymalnej gramaturze wtrysku 500 gram.

Stanowiska wtryskowe wyposażone są w nowoczesne peryferia takie jak:
- suszarki
- podajniki
- mieszalniki
- regulatory grzanych kanałów
- termostaty do stabilizacji temperatur form.

Przetwarzamy tworzywa takie jak :
PP, PA (również z włóknem), PE, POM, SAN, ABS, PS, PC, PBT, PVC, oraz kompozyty tworzywo-drewno WPC (pozwalające na wtrysk aż 70% drewna).