Chemia polimerów

2006-03-03

W książce opisano podstawowe metody syntezy polimerów przez polimeryzację wolnorodnikową, kationową, anionową, migracyjną, utleniającą, z otwarciem pieroecienia i kondensacyjną. Uwzględniono techniczne metody polimeryzacji monomerów oraz specjalne techniki, takie jak polimeryzacja elektrochemiczna, radiacyjna i w plazmie.

Omówiono także zagadnienia związane z reakcją kopolimeryzacji i syntezy kopolimerów, chemicznej modyfikacji polimerów, reaktywności grup funkcyjnych w makrocząsteczkach i degradacji związków wielocząsteczkowych.

Scharakteryzowano metody otrzymywania i właoeciwości wybranych polimerów addycyjnych i kondensacyjnych. Książka jest przeznaczona dla studentów studiujących przedmioty związane z chemią polimerów, specjalizujących się w dziedzinie tworzyw sztucznych, pracowników instytutów badawczych i kadry inżynierskiej w zakładach przemysłowych.

Książka wydana w Krakowie w Wydawnictwie Naukowo-Technicznym TEZA w 2004 roku. Format B5, 220 stron, oprawa miękka. Autorzy:
Prof. dr hab. inż. Jan Pielichowski
Dr inż. Andrzej Puszyński


Cena jednego egzemplarza 20 zł plus koszty przesyłki.

Książkę można zakupić bezpośrednio u Wydawcy:
WNT TEZA, 31-532 Kraków, ul. Chodkiewicza 18.
Tel.: 012 421 71 89, e-mail: soldruk@onet.pl
Wydawca: Inne


Książki

2007-06-05 | Komentarze: 1

FORMY WTRYSKOWE. Dokumentacja obiegowa przy zamawianiu i odbiorze ZAMÓW !

Autorzy opracowali, opierając się na dokumentach i normach z różnych źródeł, wzorce w zakresie postępowania ofertowego, określenia warunków technicznych wytwarzania form, prób i odbioru oraz bieżącej obsługi form. Całość poprzedzona jest obszernym wstępem, w którym omówiono warunki wykonawstwa form w Polsce, , wymagania stawiane producentom form i kryteria wyboru wykonawcy formy. Wszystkie dokumenty opracowano również w postaci elektronicznej na płycie CD. Jest to pierwsza w Europie książka poświęcona wyłącznie tej tematyce.

ISO 9001 Skuteczny sposób uzyskania certyfikatu jakości

Przygotowanie i nadzór produkcji wyrobów wtryskiwanych cz. II ZAMÓW !

Preparatyka polimerów

Projektowanie i wytwarzanie elementów z tworzyw sztucznych

Kontrola maszyn i urządzeń

Oznaczenie CE i znak B w branży budowlanej

Poradnik Kierownika Produkcji

Oznaczenie CE

Katalog Firm branż TWORZYW SZTUCZNYCH