ISO 9001 Skuteczny sposób uzyskania certyfikatu jakości

2006-12-01

Publikacja pod redakcją dr Jacka Łuczaka - Absolwenta, a obecnie także i wykładowcy Akademii Ekonomicznej w Poznaniu.

Uzyskał on doktorat w zakresie zarządzania jakością, studiował i uczestniczył w szkoleniach w USA, Belgii, a także brał udział w zajęciach w polskich szkołach biznesu, ukończył studia podyplomowe oraz MBA. Autor i współautor ponad 60 publikacji i kilku pozycji książkowych m.in. Zarządzanie jakością w przedsiębiorstwie oraz Zarządzanie dostawami. Certyfikacja dostawców. ISO 9000, QS- 9000. Posiada kwalifikacje British Standards Institution Lead Assessor. Audytor wiodący Polskiego Centrum Badań i Certyfikacji; akredytowany doradca Polskiej Sieci Doradców w zakresie zarządzania jakością; doradca i szkoleniowiec w kilkudziesięciu przedsiębiorstwach zakresie systemów jakości ISO 9001 (2), QS-9000 i zarządzania środowiskowego ISO 14000.

Wkrótce także i w Polsce bez standardów ISO znalezienie kontrahenta lub przekonanie klienta do wyboru oferowanego przez firmę wyrobu czy usługi spośród bogatej oferty konkurencji, może okazać się wyjątkowo trudne. W krajach Unii Europejskiej wdrożenie systemu ISO 9001 jest jednym z najskuteczniejszych sposobów zapewnienia klienta o wysokiej jakości produktu czy usługi. Wkrótce bez standardów ISO znalezienie kontrahenta lub przekonanie klienta do wyboru oferowanego przez firmę wyrobu czy usługi spośród bogatej oferty konkurencji, może okazać się wyjątkowo trudne.

Dla każdej firmy system ISO oznacza konieczność wdrożenia nowych procedur we wszystkich działach przedsiębiorstwa. Wymagane jest również prawidłowe udokumentowanie zachodzących w nich procesów. Tylko perfekcyjne przygotowanie i efektywna praca zespołu wdrożeniowego mogą zapewnić sukces w trudnym audicie certyfikacyjnym.

Aby ułatwić Państwu stworzenie dokumentacji zgodnej z wymogami normy oraz pomóc w przejściu przez wszystkie etapy wdrożenia systemu ISO, Wydawnictwo FORUM przygotowało publikację:
ISO 9001
Skuteczny sposób uzyskania certyfikatu jakości


Pracę nad systemem usprawnią:
- szczegółowe opisy i interpretacje wymagań - ujęte w prosty i zrozumiały sposób,
- sprawdzone sposoby projektowania procesów w firmie,
- Księgi Jakości wraz z przykładami zawierająca m.in.:
    - Politykę Jakości,
    - Wymagane normą procedury,
    - Instrukcje
- Listę kompleksowych pytań sprawdzających do auditu wewnętrznego.
Układ publikacji odpowiada etapom wdrażania systemu, co ułatwi Państwu odnalezienie wyjaśnień konkretnych problemów. Co więcej, opracowanie umożliwi Państwu utrzymanie certyfikatu oraz ciągłe doskonalenie sytemu zarządzania jakością.

Data wydania: 2005
Liczba stron: 1720
Oprawa: Poradnik wymiennokartkowy, dzieło dwutomowe, format A5, oprawa segregatorowa.
Wydawca: Wydawnictwo FORUM
WWW: www.e-forum.pl


Książki

2007-06-05 | Komentarze: 1

FORMY WTRYSKOWE. Dokumentacja obiegowa przy zamawianiu i odbiorze ZAMÓW !

Autorzy opracowali, opierając się na dokumentach i normach z różnych źródeł, wzorce w zakresie postępowania ofertowego, określenia warunków technicznych wytwarzania form, prób i odbioru oraz bieżącej obsługi form. Całość poprzedzona jest obszernym wstępem, w którym omówiono warunki wykonawstwa form w Polsce, , wymagania stawiane producentom form i kryteria wyboru wykonawcy formy. Wszystkie dokumenty opracowano również w postaci elektronicznej na płycie CD. Jest to pierwsza w Europie książka poświęcona wyłącznie tej tematyce.

Przygotowanie i nadzór produkcji wyrobów wtryskiwanych cz. II ZAMÓW !

Preparatyka polimerów

Chemia polimerów

Projektowanie i wytwarzanie elementów z tworzyw sztucznych

Kontrola maszyn i urządzeń

Oznaczenie CE i znak B w branży budowlanej

Poradnik Kierownika Produkcji

Oznaczenie CE

Katalog Firm branż TWORZYW SZTUCZNYCH