14. Targi Obrabiarek, Narzędzi i Urządzeń do Obróbki Materiałów EUROTOOL zakończone sukcesem!

2009-11-10

Tegoroczna edycja skupiła ponad 250 wystawców z 20 krajów, reprezentujących 600 producentów obrabiarek, narzędzi i oprzyrządowania technologicznego z całego świata, a powierzchnia ekspozycji przekroczyła 3 500 m2. Targom towarzyszyła konferencja INTELTRANS Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej. Każdego targowego dnia odbywały się też seminaria tematyczne, przygotowane przez wystawców.

Instytut Mechaniki Precyzyjnej zorganizował seminarium poświecone technologiom obróbki cieplnej podwyższającym trwałość narzędzi, natomiast Instytut Zaawansowanych Technologii Wytwarzania przygotował seminarium poświęcone mikrotechnologiom wytwarzania we współczesnym przemyśle. Firma Walter Polska przygotowała dla swoich klientów konferencję „Nowe narzędzia do nowych wyzwań”.

Z roku na rok zwiększa się również zakres oddziaływania imprezy – pośród 6977 profesjonalistów, którzy odwiedzili targi, gościliśmy zwiedzających niemal z całego świata. Dzięki współpracy z Polsko-Słowacką Izbą Przemysłowo-Handlową targi odwiedzili przemysłowcy zza południowej granicy.

Cieszy wyrażana powszechnie opinia, że targi EUROTOOL to jedno z najważniejszych branżowych spotkań specjalistów. Dzieje się tak nie tylko dzięki naszej pracy, ale przede wszystkim dzięki staraniom naszych Partnerów oraz Wystawców – za co dziękujemy. Potwierdzeniem tych słów są fragmenty opinii Wystawców oraz Gości:

”Cieszę się, że wystawcy są bardzo zadowoleni z udziału w targach. Frekwencyjnie targi Eurotool nic nie straciły na atrakcyjności. A to, że na targach wystawia się mniej firm, jest zjawiskiem ogólnoświatowym.” prof. zw. dr inż. dr h.c. Kazimierz E. Oczoś, Redaktor Naczelny Miesięcznika Naukowo-Technicznego MECHANIK.

„Za nami 14. edycja targów EUROTOOL. Były one dla Nas doskonałą okazją do spotkania się z szerokim gronem wiernych klientów oraz do zapoznania z naszą ofertą tych, którzy w przeszłości do tego grona nie należeli. Bardzo miłym zaskoczeniem była liczba odwiedzających, którzy przez wszystkie dni targowe potwierdzali, iż targi EUROTOOL to jedne z najważniejszych w naszym kraju. Na pewno nie zawiedli organizatorzy. W imieniu firmy RAFELA chciałbym serdecznie podziękować za doskonałą organizacje imprezy, profesjonalizm oraz szybkość działania. Jacek Szostak, Firma Rafela Radzisław Krzysztof Franczak.

„Targi EUROTOOL zrobiły nam dużą niespodziankę. Ilość zwiedzających szczególnie pierwszego dnia była bardzo duża, pojawiło sie wielu nowych Klientów, jak i bardzo dużo konkretnych zapytań o konkretne obrabiarki. Mnie osobiście zaskoczyła duża ilość odwiedzających z Dolnego Śląska (Wrocław i okolice), których oczekiwałem raczej na targach w Sosnowcu. Ogólnie możemy uznać tegoroczne targi EUROTOOL za udane i satysfakcjonujące pod względem ilości potencjalnych klientów. Widać, że podjęte wysiłki reklamowe zarówno nas wystawców jak i organizatorów opłaciły się. Mam nadzieję, że w przyszłym roku organizatorzy również dołożą tylu starań żeby targi EUROTOOL 2010 były jeszcze bardziej efektywne.” Piotr Honc, Prezes Mexim s.c.

Targom EUROTOOL towarzyszy prestiżowy konkurs o nagrodę Złotego Smoka, którego celem jest nagrodzenie innowacyjnych wyrobów. Uroczyste wręczenie nagród odbyło się podczas bankietu 22 października 2009 r. w Hotelu Park Inn w Krakowie.

Organizatorzy przyznali dwie JUBILEUSZOWE NAGRODY, które wręczono:

- Panu Prof. Kazimierzowi Oczosiowi dla Miesięcznika Naukowo-Technicznego Mechanik za jubileusz 100-lecia istnienia periodyku,

- Pani Dyrektor Marii Zyburze-Skrabalak dla Instytutu Zaawansowanych Technologii Wytwarzania za 60-lecie działalności Instytutu.

Komisja Konkursowa pod przewodnictwem prof. dr hab. inż. Józefa Gawlika przyznała następujące nagrody:

- w kategorii obrabiarki:
DUŻEGO SMOKA WAWELSKIEGO otrzymała firma STIGAL za wypalarkę plazmową sterowaną CNC DYNAMIC produkcji firmy STIGAL

MAŁEGO SMOKA WAWELSKIEGO - otrzymała firma RADZISŁAW FRANCZAK RAFELA za wycinarkę laserową EASY CUT EC 1030D/0002 produkcji firmy Easy Laser

- w kategorii narzędzia:
MAŁEGO SMOKA WAWELSKIEGO - otrzymała firma SAINT- GOBAIN ABRASIVES Sp. z o.o. za ściernice diamentowe NORTON MSL produkcji firmy Saint - Gobain Abrasives INC

- w kategorii aparatura pomiarowo-kontrolna:
DUŻEGO SMOKA WAWELSKIEGO – otrzymała firma PRIMA POLSKA Sp. z o.o. za urządzenie pomiarowe FLATSCOPE 2D CNC produkcji firmy Werth Messtechnik GmbH

- w kategorii oprzyrządowanie technologiczne:
MAŁEGO SMOKA WAWELSKIEGO - otrzymała firma PHmet Sp. z o.o. za demagnetyzer tunelowy DEM-T1 produkcji firmy Walker Braillon Magnetics

Już dziś zapraszamy na 15. edycję targów EUROTOOL, które odbędą się w dniach 13-15 października 2010, a także na targi: BLACH-TECH-EXPO 2010 oraz KOMPOZYT EXPO 2010

www.targi.krakow.pl
Aktualności

2020-05-25 15:40:30 | Komentarze: 0

ML Polyolefins prezentuje GRAYFIN PPH 30 – ciemnoszary recyklat PCR

Firma ML do swojej oferty wprowadza gamę produktów z serii GRAYFIN o wskaźniku MFI do 30. Ciemnoszary recyklat jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy poszukują polipropylenu wtryskowego o wysokim płynięciu, z odpadów pokonsumpcyjnych. Wraz z premierą tego produktu firma prezentuje nową, odświeżoną ofertę.

ML Polyolefins poszerzają ofertę o recyklaty PCR

Illy stawia na naważarki od Ishida

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Nowa linia tacek do sushi

Marnotrawstwo w firmie? Jest na to sposób

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Szklane preludium dla Stonehenge

Ahold w Holandii wymienia czynnik chłodniczy