BASF na targach Compamed.

2013-11-18

Na tegorocznych targach Compamed w Dusseldorfie stoisko firmy BASF skoncentruje się głównie na swojej ofercie antymikrobowych produktów HyGentic opartych o poliuretany termoplastyczne (TPU) oraz wysokiej jakości tworzyw sztucznych dla branży medycznej. Firma BASF przedstawi swoje rozwiązania pomiędzy 20 a 22 listopada przy stoisku nr G21, w Hali 08B.

Produkty HyGentic TPU to antymikrobowe poliuretany termoplastyczne przeznaczone do produkcji sprzętu medycznego. Zawierają zintegrowane jony srebra, które chronią powierzchnię produktu przed skażeniem drobnoustrojami. Tworzywo to w szczególności nadaje się do produkcji rurek i cewników – produktów wykorzystywanych przy zabiegach wymagających zachowania sterylności. charakteryzują się doskonałymi właściwościami antybakteryjnymi.

Przeciwdrobnoustrojowy kopolimer styrenowo akrylowy o poziomie twardości podobnym do poliwęglanu to produkt HyGentic SA. Materiał jest przejrzysty, łatwy w obróbce, a dzięki temu idealnie nadaje się do produkcji obudów urządzeń medycznych i złącz wtykowych przeznaczonych do użytkowania w środowisku wymagającym zachowania najwyższych środków higieny.

HyGentic SBC jest przejrzystym granulatem styrenowo-butadienowego kopolimeru blokowego przeznaczonym do formowania wtryskowego, który zawiera antybakteryjne jony srebra. Granulat może być wykorzystywany bezpośrednio do produkcji sprzętu medycznego, takiego jak filtry i inhalatory wentylacyjne.

HyGentic PA jest przeciwdrobnoustrojowym, wzmocnionym włóknem szklanym granulatem poliamidowym, który wyjątkowo dobrze nadaje się do produkcji elementów operujących dla urządzeń medycznych przy pomocy formowania wtryskowego.

Wszystkie produkty HyGentic są wyjątkowo efektywne w zakresie zwalczania grzybów i bakterii w warunkach szpitalnych” – wyjaśnia Edgar Eichholz, Menedżer ds. rozwoju materiałów medycznych w jednostce BASF New Business. Sprzęt medyczny wyprodukowany z tego tworzywa może być dezynfekowany według standardowych procedur. „Sprzęty medyczne wyprodukowane na bazie produktów HyGentic mogą stanowić uzupełnienie procedur higieniczno-sanitarnych w szptalach” – dodaje Eichholz.

Zespół ds. wyrobów medycznych firmy BASF dysponuje wiedzą specjalistyczną, narzędziami, sprzętem, wyposażeniem oraz laboratorium na potrzeby produkcji dostosowanych preparatów zorientowanych na konkretne zastosowania. Zespół analizuje te kompozycje pod względem skuteczności antybakteryjnej oraz wykorzystuje je w wielu tworzywach dostosowanych do wytwarzania odpowiedniego sprzętu. Wyspecjalizowany zespół mikrobiologów przeprowadza badania nad skutecznością antybakteryjną uzyskanych preparatów względem odpowiednich drobnoustrojów, w tym opornych na wiele czynników patogenów takich jak MRSA (Gronkowiec Złocisty oporny na metycylinę)
.
Wyselekcjonowana mieszanina organicznych i nieorganicznych składników antybakteryjnych tworzy synergiczną całość zwiększając skuteczność poszczególnych komponentów” – wyjaśnia Eichholz. Dzięki tak otrzymanym kompozycjom komponenty będą dłużej zachowywały swoją skuteczność oraz będą bardziej wydajne.

Wysokiej jakości tworzywa termoplastyczne dla technologii medycznych.
Oferta tworzyw sztucznych firmy BASF okraszona sufiksem „PRO”, który oznacza przeznaczenie produktu do zastosowań przemysłu medycznego, składa się z dwóch klas materiałów: Ultraform® PRO (POM: polioksymetylen; poliacetal) oraz Ultradur® B4520 PRO (PBT: politereftalan butylenu).

Nowy produkt Ultraform Pro przeznaczony do optymalizacji tarcia ślizgowego.
Nowe materiały Ultraform W2320 003 PRO TR (TR – zoptymalizowane tribologicznie) stosowane są w przypadku, gdy wymagana jest minimalizacja tarcia pomiędzy dwoma stykającymi się elementami funkcjonalnymi, tak aby uniknąć niepożądanych zakłóceń w stosowaniu. Materiał charakteryzuje się również wyjątkową płynnością. Specjalny smar niweluje skrzypienie i drgania cierne.

Kompleksowy pakiet usług dla branży medycznej.
Oprócz tworzyw z rodziny „PRO” (PRO: z ang. profile covered raw materials only), firma BASF oferuje również kompleksowy pakiet usług, który został specjalnie dostosowany do wymagań branży medycznej. Poza wsparciem w zakresie rozwiązań technologicznych, pakiet ten stanowi gwarancję, że nie zostaną poczynione żadne zmiany w kompozycjach tworzyw sztucznych określonych w dokumentacji DMF Amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków. Wszystkie rodzaje produktów z rodziny PRO są zgodne z obowiązującymi normami międzynarodowymi i testami dla produktów medycznych wykonanych z tworzyw sztucznych europejskich, amerykańskich i japońskich Farmakopei oraz normami DIN EN ISO 10993-5. Badania tego typu wykonywane są (na granulatach) przez niezależne instytuty.

Tworzywo Ultrason® odporne na wysokie temperatury.
Dzięki dużej stabilności w wysokich temperaturach oraz wyjątkowej odporności chemicznej, tworzywo Ultrason także znajduje swoje zastosowanie w branży medycznej. Co więcej, materiał jest w pełni przezroczysty. Większość produktów z tej serii uzyskało certyfikację do użytku żywnościowego oraz kontaktu z wodą pitną.

Źródło: BASF

Aktualności

2018-04-26 09:17:09 | Komentarze: 0

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Przeglądając ofertę firmy ScanPack, jednego z czołowych dostawców wysokiej jakości maszyn pakujących, narzędzi oraz materiałów i systemów opakowaniowych, na uwagę zasługuje maszyna wszechstronnego zastosowania - Akebono OB-360. Jest to idealna propozycja i rozwiązanie dla drukarni, umożliwiające bandowanie delikatnych opakowań, ulotek, czy wizytówek taśmą foliową lub papierową z warstwą zgrzewalną PE.

Nowa linia tacek do sushi

Marnotrawstwo w firmie? Jest na to sposób

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Szklane preludium dla Stonehenge

Ahold w Holandii wymienia czynnik chłodniczy

Targi SyMas i Maintenance już wkrótce w Krakowie.

General Electric Industrial Solutions Polska: Bezpieczeństwo, innowacyjność, produktywność

Ruszyła rejestracja odwiedzających na Targi SyMas i Maintenance

Sukces materiałów Ikonos na Festiwalu Druku 2014