BASF obsypany nagrodami na targach BUDMA

2008-02-01

W dniach od 22 do 25 stycznia 2008 roku odbyły się Międzynarodowe Targi Budownictwa BUDMA, które są najważniejszym wydarzeniem dla sektora budowlanego w Europie Środkowo Wschodniej i Południowej. Targi stanowią obszerną ofertę dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych poszukujących rozwiązań do realizacji praktycznie każdego przedsięwzięcia budowlanego. Podczas targów zostały również wręczone nagrody Międzynarodowych Targów Poznańskich – prestiżowe Złote Medale i nagrody Acanthus Aureus dla najlepszego stoiska.

BASF otrzymał następujące wyróżnienia:
1) Złoty medal Targów dla systemu ociepleniowego BASF Multi Therm Neo®
2) Złoty medal Targów dla systemu napraw betonu Emaco® Nanocrete
3) Nagroda Acanthus Aureus dla stoiska BASF

Kandydatury do nagród złożył dział chemii budowlanej BASF w Poznaniu.

BASF Multi Therm® to system ociepleniowy oparty na nowoczesnym materiale izolacyjnym – Neoporze. Poprzez zastosowanie dodatku grafitu do klasycznie stosowanego dotychczas polistyrenu uzyskuje się zmniejszenie przewodności izolacji i ograniczenie strat ciepła. W przypadku ocieplania budynku zastąpienie klasycznej płyty styropianowej płytą o tej samej grubości wykonaną z Neoporu można uzyskać nie mniej niż 16% oszczędności ciepła.

Emaco Nanocrete® to kolejna, po PCI Nanolight i PCI Nanofug, linia wyrobów BASF na rynku klejenia i spoinowania okładzin ceramicznych, wykorzystująca nanotechnologię do napraw betonu. Produkt ma bardzo dobre parametry techniczne, w tym: wytrzymałość na rozciąganie i ściskanie, mrozoodporność oraz przyczepność do podłoża. Dodatkowe mikrozbrojenie włóknami o żebrowanej powierzchni i nerkowatym przekroju eliminuje ryzyko powstania rys podczas twardnienia zaprawy.

Zaprawy Emaco® Nanocrete można stosować do napraw m.in.: elewacji, balkonów, konstrukcji mostów, parkingów i wiaduktów; płyt jezdni, wałów nadmorskich, kominów oraz wszystkich konstrukcji podziemnych (m.in. tunele), jak również innych inżynierskich konstrukcji betonowych. „Nie ukrywam, że to dla nas wielki wyróżnienie otrzymać dwa złote medale Targów” – mówi Jens - Peter Hartmann, szef działu chemii budowlanej. „Systematycznie pracujemy na właściwą dla naszego potencjału pozycję na rynku. Sukces na Targach z pewnością się do tego przyczyni” – dodaje Hartmann.

BASF The Chemical Company jest wiodącym przedsiębiorstwem branży chemicznej na świecie. Zakres działalności firmy obejmuje chemikalia, tworzywa sztuczne, środki uszlachetniające i ochrony roślin, wysoko przetworzone chemikalia oraz ropę i gaz ziemny. BASF jako rzetelny partner pomaga swoim klientom, reprezentującym niemal wszystkie branże, w osiąganiu coraz większych sukcesów, dostarczając im wysokiej klasy produkty i inteligentne rozwiązania systemowe. BASF opracowuje i wykorzystuje nowe technologie, które pozwalają firmie stawić czoło przyszłym wyzwaniom i zapewniają jej dodatkowe szanse na rynkach.

Gospodarczy sukces firma łączy z ochroną środowiska i społeczną odpowiedzialnością, wnosząc w ten sposób swój wkład na rzecz przyszłości, dla której warto żyć. Firma BASF zatrudnia około 95 tysięcy pracowników, w roku 2006 osiągnęła obroty w wysokości 52,6 miliardów €. Firma BASF jest notowana na giełdach we Frankfurcie (BAS), Londynie (BFA) i Zurychu (AN). Więcej informacji na temat BASF dostępnych jest w Internecie na stronach www.basf.com

Obecność BASF na polskim rynku sięga końca XIX wieku. W latach 50-tych XX wieku BASF był reprezentowany przez centralę Handlu Zagra-nicznego "Transaktor". W 1990 roku powstało pierwsze oficjalne przedstawicielstwo BASF w Polsce. W 1992 roku została powołana do życia spółka BASF Polska Sp. z o.o. (siedziba w Warszawie) ze 100% udziałem kapitału zagranicznego, która prowadzi działalność handlową i produkcyjną. BASF Polska zatrudnia ok. 150 pracowników, a obroty firmy w 2006 roku wyniosły 1,55 mld PLN.

Szczegóły na www.basf.pl