Basf: zwiększenie produkcji Ecoflexu

2008-04-21

BASF zwiększy z 14 tys. do 60 ty. Rocznie moce produkcyjne tworzywa sztucznego Ecoflex, które będzie się rozkładać biologicznie.

BASF zacznie jego produkcję w III kwartale 2010 r. Zwiększy też zdolności produkcyjne innego tworzywa (pochodna Ecoflex-u) Ecovio. Oba są używane do produkcji worków na śmieci i opakowań żywności.

Ecoflex jest kopoliestrem alifatyczno-aromatycznym. Jest to tworzywo syntetyczne, całkowicie biodegradowalne, nie zawiera żadnych składników pochodzenia roślinnego ani metali ciężkich. Jego właściwości są zbliżone do LDPE i LLDPE. W zakresie biodegradowalności i kompostowalności spełnia on wymagania norm: amerykańskiej ASTM D6400, europejskiej EN 13432 oraz japońskiej GreenPla. Tworzywo podczas rozkładu nie pozostawia żadnych szkodliwych pozostałości.

Zaletą Ecoflexu jest kompatybilność z materiałami pochodzenia roślinnego i możliwość łączenia go z takimi materiałami jak: celulozą, skrobią, polilaktydem i PHA. Łączyć go można również z innymi syntetycznymi biodegradowalnymi polimerami jak np. polikaprolakton (PCL).

Głównym miejscem zastosowania Ecoflexu są opakowania. Ecoflex został opracowany specjalnie dla sektora folii elastycznych. Folie wykonane z Ecoflexu mają właściwości zbliżone do LDPE (są jednak przy tym w pełni biodegradowalne). Tak jak i polietylen także Ecoflex można zadrukowywać. Jest on także wodoodporny i odporny na rozdzieranie. Może być on przetwarzany na folie metodą rozdmuchu lub przez wylewanie bądź powlekanie.

Źródło: Rzeczpospolita, www.biotworzywa.nazwa.pl
Aktualności

2018-04-26 09:17:09 | Komentarze: 0

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Przeglądając ofertę firmy ScanPack, jednego z czołowych dostawców wysokiej jakości maszyn pakujących, narzędzi oraz materiałów i systemów opakowaniowych, na uwagę zasługuje maszyna wszechstronnego zastosowania - Akebono OB-360. Jest to idealna propozycja i rozwiązanie dla drukarni, umożliwiające bandowanie delikatnych opakowań, ulotek, czy wizytówek taśmą foliową lub papierową z warstwą zgrzewalną PE.

Nowa linia tacek do sushi

Marnotrawstwo w firmie? Jest na to sposób

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Szklane preludium dla Stonehenge

Ahold w Holandii wymienia czynnik chłodniczy

Targi SyMas i Maintenance już wkrótce w Krakowie.

General Electric Industrial Solutions Polska: Bezpieczeństwo, innowacyjność, produktywność

Ruszyła rejestracja odwiedzających na Targi SyMas i Maintenance

Sukces materiałów Ikonos na Festiwalu Druku 2014