DSM Engineering Plastics doceniony

2009-11-19

Firma DSM Engineering Plastics została uznana za wiodącego dostawcę rozwiązań, który wspiera i umożliwia przemysłowi elektronicznemu odejście od środków chemicznych, mogących prowadzić do problemów zdrowotnych i środowiskowych. W nowym, precedensowym raporcie badawczym „Bardziej przyjazna dla środowiska elektronika konsumencka: odchodzenie od bromu i chloru”, International Chemical Secretariat (ChemSec) oraz amerykańska organizacja ochrony środowiska Clean Production Action (CPA) identyfikują siedem firm, które projektują przyjazne dla środowiska rozwiązania, eliminujące większość - a w niektórych przypadkach w całości -stosowanie środków chemicznych na bazie bromu i chloru. Wśród tych siedmiu firm znajdują się między innymi Apple, Sony Ericsson i DSM Engineering Plastics.

Raport opisuje, w jaki sposób największe firmy elektroniczne współpracują z dostawcami w zakresie opracowania nowych komponentów spełniających wymagania norm technicznych oraz bezpieczeństwa, jak również ograniczenia materiałowe w zakresie zastosowania bromu i chloru. Następnie opisano, w jaki sposób firma DSM Engineering Plastics znalazła się wśród pierwszych firm chemicznych, oferujących pełny zakres tworzyw inżynieryjnych wolnych od tych substancji: „Firma wytwarza całkowicie nowe tworzywo poliamidowe (Stanyl® ForTii™) przeznaczone na złącza i wtyczki oraz nowy kopoliester termoplastyczny (Arnitel® XG), który może być zastosowany jako zamiennik do przewodów i kabli na bazie PVC”.Odpowiadając na raport, prezes firmy DSM Engineering Plastics Roelof Westerbeek powiedział: „Stanowi on potwierdzenie, że nasze wysiłki zostały docenione. Postrzegamy to jako potwierdzenie naszego zrównoważonego podejścia i poszukiwania sposobów zredukowania wpływu naszej działalności na zdrowie i środowisko naturalne. Jednocześnie chcemy stale doskonalić efektywność ekologiczną naszych produktów i procesów".

Firma DSM Engineering Plastics pracowała razem z dostawcami w celu pokonania trudności produkcyjnych i projektowych, związanych z zastąpieniem BFR i PVC. Pozwoliło to na uzyskanie szeregu produktów wolnych od bromu i chloru, co umożliwiło producentom wyposażenia elektrycznego i elektronicznego kontynuowanie spełniania wysokich (coraz wyższych) wymagań w zakresie niezawodności, wydajności i jakości.

Jedną z najnowszych innowacji w tym szeregu produktów wolnych od fluorowców jest Stanyl ForTii, przeznaczony np. na złącza i gniazda SMT. Stanyl ForTii jest bezhalogenowym, trudnopalnym poliamidem wysokotemperaturowym. Rozszerza on zakres aktualnych zastosowań produktów z tworzywa Stanyl i pomaga klientom w uzyskaniu wyższych osiągów swoich aplikacji. Wspomaga on lutowanie bezołowiowe i nadaje się nawet dla najbardziej wymagających zastosowań technologii montażu powierzchniowego w elektronice.

Kolejną innowacją jest Arnitel XG, materiał do izolacji kabli zastępujący PVC. Arnitel XG jest wolnym od fluorowców, uniepalnionym kopoliestrem, nie zawierającym bromowych środków opóźniających palenie, oraz PVC ani plastyfikatorów. Produkt został z sukcesem wprowadzony do użytku komercyjnego jako zamiennik PVC, spełniający najsurowsze wymagania dotyczące bezpieczeństwa, niezawodności i estetyki, dla potrzeb okablowania zewnętrznego.

Fredric Petit, Prezes DSM Engineering Plastics Sustainability Council powiedział: „W DSM Engineering Plastics w całości popieramy dążenie do osiągnięcia bardziej zrównoważonej pozycji w przyszłości i wspieramy poszukiwania naszych klientów w zakresie alternatywnych rozwiązań materiałowych, takich jak Arnitel XG i Stanyl ForTii. Z tego powodu będziemy nadal przeznaczać pokaźne środki celem tworzenia i dalszego doskonalenia produktów oraz rozwiązań przyjaznych dla środowiska i zapewniających zrównoważony rozwój”.

W tym roku firma DSM Engineering Plastics ogłosiła wprowadzenie na rynek EcoPaXX™, opartego na rozwiązaniach biologicznych inżynieryjnego tworzywa o wysokich parametrach, nadającego się do zastosowań w wielu dziedzinach zaawansowanych technologii. Około 70% polimeru składa się z elementów wytworzonych na bazie zasobów odnawialnych, a w przypadku EcoPaXX wykazano, że produkt ten jest od początku do końca procesu wytwarzania w 100% neutralny dla bilansu węglowego.

DSM Engineering Plastics

DSM Engineering Plastics to jeden z wiodących światowych dostawców inżynieryjnych tworzyw termoplastycznych, oferujący klientom zrównoważone rozwiązania odzwierciedlające strategię firmy DSM określoną słowami People, Planet and Profit – czyli Ludzie, Planeta i Korzyści. DSM Engineering Plastics dostarcza również możliwości innowacyjne klientom projektującym lub produkującym urządzenia elektryczne i elektroniczne, samochody, folie do opakowań barierowych oraz wiele produktów do zastosowań mechanicznych i produktów wytłaczanych Na rynki te dostarczana jest szeroka gama materiałów o wysokich parametrach, w tym poliamidy Akulon® 6 i 66, poliestry Arnitel® TPC, Arnite® PBT i PET, wytłaczalna żywica adhezyjna Yparex® oraz poliamid wysokotemperaturowy 46 Stanyl®. Najnowszym produktem DSM Engineering Plastics jest pierwszy nowy polimer XXI wieku: Stanyl® ForTii™. Wartość sprzedaży DSM Engineering Plastics w 2008 wyniosła 761 milionów euro przy zatrudnieniu na całym świecie sięgającym 1500 osób.

Informacje dodatkowe: www.dsmep.com.

DSM – firma nauk biologicznych i materiałowych

Royal DSM N.V. tworzy w dziedzinie Life Sciences and Materials Sciences (nauk biologicznych i materiałowych) innowacyjne produkty i usługi, które przyczyniają się do poprawy jakości życia. Produkty i usługi DSM wykorzystywane są globalnie, na wielu rynkach i w wielu zastosowaniach, przyczyniając się do promowania zdrowszego, bardziej zrównoważonego i wygodniejszego stylu życia. Rynki docelowe obejmują produkty żywnościowe dla ludzi i zwierząt, produkty zdrowotne, produkty do higieny osobistej, farmaceutyki, produkty dla przemysłu samochodowego, powłoki i farby, elementy elektryczne i elektroniczne, produkty związane z ochroną życia oraz mieszkalnictwem. DSM może się pochwalić roczną sprzedażą na poziomie prawie 9,3 miliarda euro i zatrudnianiem na całym świecie około 23 500 osób. Siedziba główna firmy mieści się w Holandii, zaś jej oddziały można znaleźć na pięciu kontynentach. Firma DSM jest notowana na giełdzie Euronext Amsterdam.

Informacje dodatkowe: www.dsm.com.
Aktualności

2020-05-25 15:40:30 | Komentarze: 0

ML Polyolefins prezentuje GRAYFIN PPH 30 – ciemnoszary recyklat PCR

Firma ML do swojej oferty wprowadza gamę produktów z serii GRAYFIN o wskaźniku MFI do 30. Ciemnoszary recyklat jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy poszukują polipropylenu wtryskowego o wysokim płynięciu, z odpadów pokonsumpcyjnych. Wraz z premierą tego produktu firma prezentuje nową, odświeżoną ofertę.

ML Polyolefins poszerzają ofertę o recyklaty PCR

Illy stawia na naważarki od Ishida

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Nowa linia tacek do sushi

Marnotrawstwo w firmie? Jest na to sposób

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Szklane preludium dla Stonehenge

Ahold w Holandii wymienia czynnik chłodniczy