DuPont Fluorochemicals ogłasza plany produkcyjne związane z wprowadzeniem nowego środka spieniającego Formacel® o niskiej wartości potencjału tworzenia efektu cieplarnianego (GWP).

2014-06-16

Firma DuPont Fluorochemicals ogłosiła znaczne postępy we wdrażaniu nowego środka spieniającego bazującego na technologii hydrofluoroolefinowej (HFO), która oferuje przełomową redukcję wartości potencjału globalnego efektu cieplarnianego (GWP), a dodatkowo – korzyści związane z efektywnością energetyczną.

Jeszcze w 2014 roku DuPont planuje uruchomienie produkcji na małą skalę produkcji środka spieniającego HFO-1336mzz, który zostanie wprowadzony na rynek pod nazwą handlową Formacel® 1100. Firma planuje również uruchomienie potencjału produkcyjnego na światowym poziomie, aby sprostać długoterminowym potrzebom rynku na rozwiązania do pianki poliuretanowej o wysokiej wydajności i niskiej wartości GWP.

Firma DuPont jest aktywnie zaangażowana w opracowywanie środka spieniającego Formacel® 1100, który wzbogaci jej rozwijającą się ofertę produktów o niskiej wartości GWP. Ponadto firma bada możliwości wykorzystania HFO-1336mzz w zastosowaniach chłodniczych.

Środek spieniający Formacel® 1100, oparty na HFO-1336mzz, może pomóc znacząco ograniczyć wpływ izolacji ze sztywnej pianki poliuretanowej na środowisko naturalne na całym świecie. Oprócz bardzo niskiej wartości potencjału globalnego ocieplenia i zerowego potencjału niszczenia warstwy ozonowej Formacel® 1100 oferuje doskonałą izolacyjność termiczną, pozwalającą na zmniejszenie zużycia energii, co w rezultacie dodatkowo pomaga w redukcji emisji gazów cieplarnianych.

„Wykorzystujemy naukę do tworzenia zrównoważonych rozwiązań, które spełniają potrzeby rynku.” – powiedział Thierry F.J. Vanlancker, prezes DuPont Chemicals & Fluoroproducts. "Komercjalizacja DuPont™ Formacel® 1100 jest tego doskonałym przykładem, ponieważ umożliwi naszym klientom bardziej zrównoważone działanie. W porównaniu ze związkami HFC powszechnie dziś stosowanymi w sztywnych izolacyjnych piankach poliuretanowych, nasz produkt nie tylko odznacza się zerowym potencjałem niszczenia warstwy ozonowej oraz o ponad 99% niższą wartością potencjału globalnego ocieplenia, ale także zapewnia znaczne korzyści w zakresie efektywności energetycznej."

"DuPont Fluorochemicals będzie nadal wprowadzać i rozwijać nowe rozwiązania oparte na naszej przełomowej technologii HFO. Będziemy inwestować w niskokosztową produkcję na dużą skalę, aby ułatwić marce DuPont™ Formacel® 1100 szerokie wejście na rynek.” – powiedziała Kathryn K. McCord, globalny dyrektor firmy DuPont Fluorochemicals.

Aby uzyskać więcej informacji na temat produktów DuPont™ Formacel®, odwiedź stronę
http://www2.dupont.com/Formacel/en_US/index.html.

DuPont, jest jedną z pierwszych firm, które ponad 20 lat temu publicznie ustaliły swoje cele środowiskowe. Obecnie firma postanowiła nie ograniczać się jedynie do redukcji własnego wpływu na środowisko, ale poszerzyć obszar swoich zobowiązań w zakresie zrównoważonego rozwoju o cele rynkowe, zarówno dla inwestycji generujących dochody, jak i mających na celu badania i rozwój. Cele te są bezpośrednio powiązane z rozwojem całego przedsiębiorstwa, a w szczególności z opracowaniem lepszych i bezpieczniejszych dla środowiska nowych produktów dla kluczowych rynków na świecie.

DuPont (NYSE: DD) od 1802 r. opracowuje i oferuje na globalnym rynku światowej klasy rozwiązania naukowe i technologiczne, w formie innowacyjnych produktów, materiałów i usług. Jednym z kluczowych zadań stojących przed firmą DuPont jest współpraca z klientami, rządami Państw, organizacjami pozarządowymi i podmiotami opiniotwórczymi w celu sprostania takim globalnym wyzwaniom, jak zapewnienie wystarczającej ilości zdrowego pożywienia, ograniczenie uzależnienia od paliw kopalnych, czy ochrona życia i środowiska naturalnego. Więcej informacji o firmie DuPont oraz jej zaangażowaniu w ideę upowszechniania innowacyjnych rozwiązań można znaleźć na stronie: www.dupont.com

Źródło: DuPont

Aktualności

2020-09-30 14:03:41 | Komentarze: 0

ML Polyolefins na targach PLASTPOL

Targi PLASTPOL w Kielcach odbędą się w dniach 6-8 października, a swoją obecność na największej imprezie branżowej w Polsce potwierdziła firma ML Polyolefins. Odwiedzić ich można na hali E, w stoisku nr 82. Jak zapowiadają przedstawiciele producenta recyklatów, czas targów zamierzają tradycyjnie wykorzystać na rozmowy z kontrahentami, podsumować dotychczasową współpracę oraz zaprezentować nowości produktowe.

Nowe tworzywo HDPE od ML Polyolefins

ML Polyolefins prezentuje GRAYFIN PPH 30 – ciemnoszary recyklat PCR

ML Polyolefins poszerzają ofertę o recyklaty PCR

Illy stawia na naważarki od Ishida

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Nowa linia tacek do sushi

Marnotrawstwo w firmie? Jest na to sposób

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających