FANUC Polska zaprasza na targi PLASTPOL 2014

2014-05-22

Polski oddział japońskiej firmy FANUC, światowego lidera technologii CNC i robotyki zaprasza do udziału w XVIII edycji Międzynarodowych Targów Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL, odbywających się w Kielcach w dniach 27 – 30 maja br. Największą niespodzianką producenta przygotowaną z myślą o uczestnikach tegorocznego wydarzenia będzie premierowa prezentacja całkowicie elektrycznej wtryskarki FANUC Roboshot współpracującej z robotem FANUC LR Mate 200iD, w niezwykle wymagającym procesie produkcji elementów optycznych.

FANUC Roboshot
Targi PLASTPOL to jedna z najważniejszych okazji do spotkania wiodących firm z branży tworzyw sztucznych i gumy. Ekspozycje targowe od lat przyciągają setki producentów z Polski i Europy, którzy poszukują informacji na temat najnowszych rozwiązań technologicznych, możliwych do zastosowania w procesach precyzyjnego formowania tworzyw sztucznych. Podobnie jak w latach poprzednich targi obfitować będą w różnorakie nowości.

Firma FANUC specjalnie na tę okazję przygotowała premierową ekspozycję swojej sztandarowej, w pełni elektrycznej wtryskarki – FANUC Roboshot.

Wtryskarka Roboshot firmy FANUC
to maszyna XXI wieku osiągająca najwyższą dokładność, charakteryzująca się wyjątkowo wysoką precyzją oraz stabilnością procesu niezależnie od warunków zewnętrznych, wysoką niezawodnością działania i możliwością prowadzenia produkcji przy zachowaniu bardzo wygórowanych wymagań dotyczących czystości produkcji.

Konrad Grohs, prezes FANUC Polska podkreśla – „Jest to szczególnie istotne w sektorach takich jak np. medyczny, elektroniczny czy optyczny, które są zobligowane do spełniania wyjątkowo wyśrubowanych norm. I właśnie to jest głównym powodem, dla którego w ramach aplikacji przygotowanej z myślą o targach PLASTPOL, maszyna będzie produkowała elementy optyczne, wymagające doskonałych parametrów wtrysku”.

FANUC Roboshot
Maszynę prezentowaną w ramach aplikacji będzie obsługiwał niezawodny robot FANUC – LR Mate 200iD. Ten model robota jest wprost stworzony do integracji z maszynami. Ulepszone parametry jego konstrukcji sprawiają, że robot jest doskonałym rozwiązaniem dla systemów transportowych i montażowych o wysokiej wydajności. Dzięki jeszcze mniejszej wadze i smuklejszej sylwetce, robot wykorzystuje mniejszą przestrzeń hali produkcyjnej, oferując jednocześnie większe osiągi, w zakresie szybkości osi, udźwigu i wykorzystania obszaru pracy.


W omawianej aplikacji robot będzie odpowiedzialny za transport delikatnych detali z wtryskarki Roboshota na przenośnik, z którego klienci będą mogli go odbierać.

FANUC Roboshot, to wyjątkowy produkt firmy FANUC łączący w sobie nowoczesny zespół wtryskowy z zaawansowanym sterowaniem CNC stworzonym przez japońską firmę. To inteligentne połączenie sprawia, że maszyna FANUC Roboshot jest bezkonkurencyjna w swojej klasie. Jej wyróżnikiem jest unikalna na rynku energooszczędność (pobór energii elektrycznej tej maszyny jest najniższy w porównaniu do wszystkich wtryskarek z napędem elektrycznym produkowanych na świecie). Warto zaznaczyć, że maszyny FANUC Roboshot są jednymi z najbardziej ekologicznych maszyn tego typu.

FANUC Roboshot charakteryzuje się ponadprzeciętnymi właściwościami, umożliwiającymi bardzo dokładne ustawienie warunków formowania, a co za tym idzie, bardzo dokładną plastyfikację. Maszyna charakteryzuje się dużym przyspieszeniem, szybką reakcją sterowania i wysoko-precyzyjnym sterowaniem dozowania. Te unikalne właściwości zapewniają wysoką wydajność i najwyższą jakość wykonania detali.

Tegoroczna ekspozycja FANUC przygotowana z myślą o targach PLASTPOL będzie doskonałą okazją do tego, aby bliżej przyjrzeć się maszynie FANUC Roboshot, ocenić efekty jej pracy w ciekawym i bardzo wymagającym zastosowaniu, a także poznać funkcje „sztucznej inteligencji”, w które została ona wyposażona w celu spełnienia oczekiwań najbardziej wymagających producentów.ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO ODWIEDZANIA STOISKA FIRMY FANUC POLSKA!

XVIII Międzynarodowe TargI Przetwórstwa Tworzyw Sztucznych i Gumy PLASTPOL
TARGI KIELCE S.A.
ul. Zakładowa 1, Kielce
Stoisko FANUC Polska - nr G23 w hali G

Źródło: Biuro prasowe FANUC Polska

Aktualności

2020-05-25 15:40:30 | Komentarze: 0

ML Polyolefins prezentuje GRAYFIN PPH 30 – ciemnoszary recyklat PCR

Firma ML do swojej oferty wprowadza gamę produktów z serii GRAYFIN o wskaźniku MFI do 30. Ciemnoszary recyklat jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy poszukują polipropylenu wtryskowego o wysokim płynięciu, z odpadów pokonsumpcyjnych. Wraz z premierą tego produktu firma prezentuje nową, odświeżoną ofertę.

ML Polyolefins poszerzają ofertę o recyklaty PCR

Illy stawia na naważarki od Ishida

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Nowa linia tacek do sushi

Marnotrawstwo w firmie? Jest na to sposób

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Szklane preludium dla Stonehenge

Ahold w Holandii wymienia czynnik chłodniczy