Fabryka Ikonos zaprasza na Festiwal Druku

2014-08-01

Polski producent materiałów do druku wielkoformatowego – IKONOS z Opola – zaprezentuje w dniach 10-11.09.2014 w Warszawie, nowe materiały jak i szerokie portfolio podłoży do druku solwentowego, lateksowego i UV.

festiwal druku


Portfolio producenta powiększyło się o kilka materiałów, najciekawsze z nich to 2-warstwowy blockout, ekonomiczna folia Ikonos Smart, linia produktów z serii Ikonos Fast & Easy oraz dekoracyjne płótno i fototapeta.

Dwuwarstwowy blockout Ikonos

To specjalnie zaprojektowany materiał na rollupy, gdyż cechuje się nie podwijającymi się krawędziami. W odróżnieniu od 3-warstwowych blockoutów, gdzie światło blokuje środkowa przekładka, tutaj tę funkcję stanowi wewnętrzny czarny klej pomiędzy dwoma zewnętrznymi powierzchniami do zadruku. Udało się dzięki temu zachować właściwości blokujące światło, zmniejszyć grubość materiału do 185 mikronów oraz obniżyć cenę.

2- warstwowy Blockout Ikonos charakteryzuje się dobrymi właściwościami wchłaniania atramentu, szerokim gamutem barw oraz możliwością precyzyjnego druku bez zalewania atramentem.

Folia ekonomiczna Ikonos Smart

Ikonos Profiflex Pro GPT 90A+ „Smart” to monomerowa, kalandrowana folia o grubości 90 mikronów do codziennego użytku. Tak jak cała seria Profiflex PRO, folia posiada atest higieniczny PZH, który umożliwia stosowanie ich w miejscach użyteczności publicznej, służbie zdrowia, itd.

Materiały serii Profiflex Pro cechują się najwyższą jakością, trwałością i atrakcyjną ceną. Folie IKONOS oddają szeroki gamut barw, przeznaczone są do druku w wysokich rozdzielczościach i wysokich prędkościach. Ich jakość została potwierdzona na wielu europejskich rynkach. W Polsce zostały uhonorowane m.in. Złotym Medalem MTP.

Materiały Fast & Easy z klejem AIR

Ikonos Profiflex Pro AIR+ Fasy & Easy to nowa rodzina folii samoprzylepnych z klejem o specjalnej (tzw. kanalikowym) strukturze ułatwiającej wyklejanie. Podkład, który tworzy specjalną strukturę kleju, umożliwia szybszą i łatwiejszą aplikację na wybraną powierzchnię. Do produkcji został użyty najwyższej jakości strukturalny papier podkładowy typu PCK (obustronnie zabezpieczony PE).

Rodzina folii Fast & Easy obejmuje aktualnie folie monomerowe błyszczące i mateowe oraz folię dekoracyjną na szyby o powierzchni imitującej mrożone szkło.

Certyfikowane tapety do druku

Fototapety to specyficzny materiał i niedoceniany materiał do druku wielkoformatowego. Daje on bardzo duże możliwości indywidualnej aranżacji wnętrz i znajdzie swoje zastosowanie tam gdzie nie sprawdzają się popularne materiały jak chociażby papiery czy banery. Tapety Ikonos posiadają atest higieniczności PZH.

Foto-tapety Ikonos produkowane są w szerokości 1.05 m i dystrybuowane w nawojach po 30 m. Są to materiały papierowe (typu nonwoven), jednostronnie powleczone, do zadruku dowolnymi atramentami eko- i mild-solwentowymi. Gramatura materiału wynosi 200 g/m2 a grubość materiału wynosi 300 mikronów. Materiał umożliwi druk z fotorealistyczną jakością i żywą kolorystyką oraz łatwą aplikację.

Polski „Picasso” w domu, galerii i hotelu

Ikonos Picasso CVS 320SM to mieszane (65% poliestru i 35% bawełny), bardzo wysokiej jakości płótno do druku wielkoformatowego. Gwarantuje ona bardzo wysoką jakość i dokładność druku oraz bardzo żywe kolory. „Picasso” może być szeroko używane w domach, hotelach, wszelkich budynkach użyteczności publicznej takich jak galerie, muzea, centra kulturalne, centra handlowe.

Polski canvas produkowany jest w szerokościach 0.914, 1.067, 1.37 i 1.52 m. Długość nawoju wynosi 30 metrów. „Picasso” przeznaczony jest do zadruku atramentami eko-solwentowymi, solwentowymi, UV oraz lateksowymi. Materiał cechuje się ciepło-białym kolorem. Struktura płótna jest jednorodna, zamknięta i bez pęknięć. Materiał cechuje się wysoką stabilnością wymiarową i odpornością na rozdarcia.

Polskim dystrybutorem materiałów Ikonos jest Atrium Centrum Ploterowe.Źródło: Ikonos