Firma BASF uruchamia zakład produkcji domieszek do betonu w Kazaniu (Rosja).

2013-09-19

To druga nowa placówka w Rosji od 2012 roku. Lokalizacja jest dobrze usytuowana pod względem logistycznym.

Firma BASF uruchomiła zakład produkcji domieszek do betonu w Kazaniu, na terenie Rosji. Wraz z nowo otwartym obiektem w Podolsku pod Moskwą, firma BASF dostarczać będzie szeroką gamę domieszek do betonu dla rosyjskiego sektora budowlanego dzięki dwóm placówkom. Dzięki temu firma BASF będzie mogła spełniać wysokie wymagania klientów na rozwijającym się rynku rosyjskim.

Rosja jest bardzo atrakcyjnym rynkiem dla naszej firmy. W najbliższych latach przewidujemy ponadprzeciętny wzrost w branży budowlanej w Rosji. Inwestycja w dodatkowy zakład produkcyjny umożliwia poprawę efektywności i elastyczności wobec naszych klientów w Rosji” – powiedział dr Tilman Krauch, szef działu Chemii Budowlanej BASF.

W kazańskim zakładzie BASF produkuje 20 odmian domieszek do betonu, w tym najnowszej generacji produkty oparte na technologii polikarboksylanowego eteru (PCE). Placówka skupiać się będzie na produkcji innowacyjnych domieszek do przyspieszonego utwardzania i wiązania betonu, nawet w niskich temperaturach. Domieszki, stworzone specjalnie z myślą o rosyjskim sektorze budowlanym, mogą na przykład pomagać wydłużyć okres prac budowlanych nawet w czasie dłuższych ochłodzeń. Eksperci BASF podczas procesu opracowywania domieszek uwzględniali właściwości lokalnego cementu oraz innych surowców betonowych w celu zapewnienia klientom dopasowanych rozwiązań. Ponadto domieszki są specjalnie dopasowane do odpowiednich obszarów zastosowania, np. gotowego betonu, elementów prefabrykowanych, utwardzeń drogowych oraz wyrobów betonowych, takich jak kostka brukowa. Profesjonalne laboratorium, zlokalizowane na miejscu, zapewnia jakość produktu końcowego, a także analizuje surowce i gotowe produkty.

Dobre usytuowanie logistyczne placówki

Nowy zakład produkcyjny w Kazaniu pozwoli nam dostarczać najwyższej klasy domieszki do betonu dla firm budowlanych w regionach Republiki Tatarstanu i Nadwołżańskiego Okręgu Federalnego” – powiedział Sergey Vetlov, szef rosyjskiej filii działu Chemii Budowlanej BASF – OOO BASF Stroitelnye Sistemy. Kazań jest wyjątkowym ośrodkiem gospodarczym w regionie, z doskonałą siecią infrastrukturalną, poza tym centralne położenie miasta ułatwia szybszą i bardziej elastyczną realizację zamówień ze wschodniej części Rosji. „Rosyjskie firmy budowlane coraz częściej pytają o wysokiej jakości beton na potrzeby realizacji projektów w całym kraju, w bardzo różnych strefach klimatycznych - od Kaliningradu aż po Władywostok. W związku z tym popyt na domieszki BASF znacząco rośnie. To właśnie teraz, po dziesięciu latach obecności działu Chemii Budowlanej na terenie Rosji, nadszedł właściwy czas na uruchomienie kolejnej placówki” – dodał Sergey Vetlov.


O firmie BASF

BASF - The Chemical Company jest wiodącą firmą chemiczną na świecie. Firma BASF oferuje szeroki asortyment produktów: od chemikaliów, tworzyw sztucznych , produktów poprawiających wydajność i środków ochrony roślin po ropę naftową i gaz. Łączymy sukces ekonomiczny ze społeczną odpowiedzialnością biznesu i ochroną środowiska. Dzięki osiągnięciom naukowym i innowacjom w niemal wszystkich gałęziach przemysłu, dajemy naszym klientom możliwość zaspokojenia aktualnych i przyszłych potrzeb społecznych. Nasze produkty i rozwiązania systemowe przyczyniają się do ochrony zasobów naturalnych, zapewnienia zdrowej żywności i poprawy jakości życia. Nasz wkład podsumowuje wspólny korporacyjny cel: tworzymy chemię dla zrównoważonej przyszłości. W roku 2012 BASF odnotowała sprzedaż na poziomie około 72,1 mld euro i pod koniec roku zatrudniała ponad 110,000 pracowników. Akcje BASF notowane są na giełdach papierów wartościowych we Frankfurcie (BAS), Londynie (BFA) i Zurychu (AN).
Więcej informacji na temat firmy BASF można znaleźć na stronie internetowej www.basf.com


Dział Chemii Budowlanej BASF
Dział Chemii Budowlanej firmy BASF oferuje zaawansowane rozwiązania chemiczne do zastosowań budowlanych, konserwacyjnych oraz renowacyjnych dla nowych oraz istniejących budowli. Nasza szeroka oferta obejmuje gamę domieszek, dodatki do cementu, rozwiązania dla budownictwa podziemnego, systemy renowacyjne i wydajne zaczyny cementowe, systemy kontroli rozbudowy architektonicznej, rozwiązania hydroizolacyjne i uszczelniacze, systemy podłogowe, systemy naprawcze, systemy ścienne oraz rozwiązania dla ochrony drewna. Grupa 6400 pracowników działu Chemii Budowlanej BASF tworzy globalną społeczność specjalistów budowlanych. Aby spełniać indywidualne wymagania naszych klientów od etapu koncepcyjnego aż po realizację projektu, łączymy naszą wiedzę specjalistyczną Know-How z wszystkich jednostek regionalnych w oparciu o doświadczenie zdobyte podczas realizacji niezliczonych projektów budowlanych na całym świecie. Wykorzystujemy globalne technologie BASF oraz naszą dogłębną znajomość lokalnych potrzeb budowlanych, aby rozwijać innowacje, które pomagają w osiągnięciu sukcesu naszych klientów oraz przyczyniają się do rozwoju zrównoważonego budownictwa. Dział posiada zakłady produkcyjne oraz centra dystrybucji w ponad 60 krajach, zaś jego roczne obroty wyniosły w roku 2012 około 2,3 mld EUR.

Źródło: BASF