Firma RZ poszerza asortyment o innowacyjne produkty

2013-07-02

Nowoczesne technologie stały się częścią współczesnego życia. Postęp jest szczególnie dobrze widoczny w dziedzinie chemii budowlanej, w której firma RZ pełni rolę lidera, kreując innowacyjne rozwiązania. Udowadniają to często wprowadzane przez nią nowości i optymalizacje produktów. Aktualna oferta RZ poszerzona została o innowacyjne produkty.

RZ Refresher - rewolucyjny środek do punktowego retuszowania lekkich zarysowań i oznak zużycia na designerskich panelach winylowych oraz wykładzinach elastycznych. Ten dwuskładnikowy olej po nałożeniu i wyschnięciu nie zmienia połysku istniejącej powierzchni, zatem z powodzeniem może być stosowany do punktowego odnawiania posadzki. Doskonale wtapia się w istniejącą podłogę, nie pozostawiając widocznych śladów. Może być również stosowany na powierzchniach drewnianych olejowanych.

RZ Turbo Protect – jest to lakier do renowacji starych i zabezpieczania nowych wykładzin elastycznych. Lakier RZ Turbo Protect PLUS (certyfikat R 10) oraz RZ Turbo Protect ZERO w sposób permanentny zabezpieczają wierzchnią warstwę wykładzin. Już po jednokrotnym nałożeniu, tworzy się elastyczny film, który w porównaniu do emulsyjnych powłok ochronnych daje zdecydowanie dłuższą, wieloletnią ochronę przed uszkodzeniami. Oba lakiery dobrze sprawdzają się na podłogach winylowych, wykładzinach PCV oraz linoleum. Lakiery z linii RZ Turbo Protect praktycznie nie posiadają zapachu, a ich aplikacja jest łatwa i szybka. Błyskawiczne schnięcie umożliwia użytkowanie wykładziny już po 1-2 dniach.

RZ 163 – powłoka ochronna/mat – wyjątkowy środek z dodatkiem poliuretanu do zabezpieczania elastycznych wykładzin podłogowych. Znacznie wydłuża żywotność wykładziny dzięki wytworzeniu powłoki ochronnej. Może być stosowany nawet przy bardzo intensywnym użytkowaniu. Środek jest antypoślizgowy, sprawdza się doskonale przy elastycznych wykładzinach podłogowych PCV z fabrycznym zabezpieczeniem PUR, CV, gumie, kamieniu naturalnym i sztucznym.

RZ Bauschlussreiniger - środek do pomontażowego czyszczenia wykładzin, to gotowy do użycia roztwór, który usuwa pozostałości poprodukcyjne oraz zabrudzenia powstałe na etapie montażu. Czyści starannie, nie pozostawiając smug. Usuwa nawet oporne i silne zabrudzenia. Nadaje się również do końcowego czyszczenia elastycznych i lakierowanych wykładzin podłogowych oraz laminatu. Dostępny w 10-litrowych opakowaniach, jest gotowy do użycia bez konieczności rozrabiania.

RZ 480 to specjalny, łagodny preparat do usuwania zabrudzeń i plam z pokryć tapicerskich, mebli tapicerowanych oraz tekstylnych siedzeń samochodowych za pomocą rękawicy do łagodnego czyszczenia RZ. Preparat sprawdza się także podczas maszynowego czyszczenia dywanów urządzeniem RZ Bodenprofi metodą Garn-Pad. RZ 480 zapobiega ponownemu brudzeniu się włókien, nie zawiera fosforanu ani rozpuszczalników. Nadaje się do dywanów i wykładzin dywanowych (syntetycznych oraz wełny).

RZ Super Clean Pad – pad czyszczący o działaniu absorbującym do delikatnego czyszczenia powierzchni wrażliwych na zarysowanie. Produkt można stosować wraz z lekką szorowarką RZ Bodenprofi oraz wszystkimi szlifierkami jednotarczowymi WOLFF. Cechuje się wysoką odpornością na rozrywanie, zachowuje strukturę podłoża oraz właściwości antypoślizgowe. Pozwala także zredukować nakład pracy oraz umożliwia ekonomiczne zużycie preparatów chemicznych. Znakomicie nadaje się do czyszczenia nowoczesnych posadzek żywicznych (np. marki Arturo Flooring)

Oprócz nowości produktowych, firma RZ przygotowała także specjalne filmiki instruktażowe w wersji polskojęzycznej, które odpowiadają m.in. na pytania: Jak odnowić wykładzinę? W jaki sposób przeprowadzić czyszczenie gruntowne wykładzin? Jak należy zneutralizować gruntownie czyszczoną wykładzinę? Warto je obejrzeć, aby dowiedzieć się jak prawidłowo przeprowadzić poszczególne etapy renowacji i pielęgnacji podłóg.

Znajdują się one na kanale koncernu UZIN Polska w serwisie YouTube


Informacje o firmie:

Koncern UZIN Utz AG istnieje na rynku od 1911 roku. Z niewielkiej rodzinnej firmy przekształcił się grupę, która notowana jest na giełdzie we Frankfurcie, a w jej skład wchodzi wiele marek. Na polskim rynku funkcjonują: UZIN – sprawdzony producent chemii do montażu i eksploatacji podłóg, który posiada w swojej ofercie kleje i materiały do wykonywania podłoży gwarantujące bezpieczeństwo realizacji. Marką Pallmann sygnowane są najwyższej jakości lakiery i oleje do zabezpieczania podłóg drewnianych. Narzędzia i maszyny dla instalatorów podłóg sprzedawane opracowywane i produkowane są pod marką WOLFF. Produkty marki RZ to środki do profesjonalnego czyszczenia, pielęgnacji i zabezpieczania wszystkich rodzajów podłóg. Najnowszą inwestycją koncernu jest marka Arturo Flooring, która oferuje designerskie posadzki żywiczne. Sprawdzają się one doskonale zarówno w przestrzeni użytkowej, jak i we wnętrzach prywatnych. Bezpieczeństwo użytkowników, ochrona środowiska, wysoka jakość produktów oraz kompetencja pracowników stały się fundamentami, na których wyrósł sukces grupy UZIN.

Źródło: Blue Ocean