Ikonos: 50 osób na szkoleniu z aplikowania folii wylewanych

2014-07-31

31 lipca 2014, w siedzibie Atrium Centrum Ploterowe odbyły się czternaste warsztaty oklejania pojazdów. Szkolenie prowadzone zostało przez dystrybutora folii Ikonos oraz zawodowych aplikatorów z firmy Media Target.

photo1


Przez 13 spotkań, przeszkoliliśmy kilkaset osób rozpoczynających a często i już posiadających doświadczenie w zakresie car wrappingu. Szkolenie prowadzone jest przez dystrybutora folii Ikonos oraz zawodowych aplikatorów. Ma na celu postawienie pierwszych kroków w pracy z folia wylewaną. - zachęca do rejestracji, Paweł Stania z działu marketingu Atrium Centrum Ploterowe.

Od kilku lat nie zmieniamy programu tego podstawowego szkolenia. Kierujemy je zarówno do nowicjuszy, którzy chcieli by rozszerzyć portfolio swoich usług jak i do osób które kilka pojazdów już „zrobiły”. Ogromna dawka wiedzy praktycznej podczas części prezentacyjnej zaskoczy nawet bardziej doświadczonych aplikatorów. - kontynuuje.

Warsztaty prowadzone są przez czołowych polskich aplikatorów z firmy Media Target przy użyciu folii Ikonos Cast System oraz laminatów Ikonos ProfiLam. Zestaw ten jest ceniony na rynku za długi czas pozycjonowania (wielokrotne przyklejanie i odklejanie) wynoszący 30 minut oraz za możliwość aplikacji w głębokich przetłoczeniach czyli tzw. „pełnym 3D”.

photo 3


Aplikatorzy podczas prezentacji i warsztatów wyjaśnili wszelkie niuanse, które towarzyszą oklejaniu. Każdy z uczestników miał możliwość pod okiem mistrzów wykonania próbnych, podstawowych aplikacji. Wiemy, że po takim szkoleniu, którego koszt porównywalny jest z zaledwie kilkoma metrami folii wylewanej uczestnicy będą jeszcze musieli wiele trenować aby aplikować na wysokim poziomie. Jednakże, mając na uwadze potężną dawkę wiedzy producenta folii i zawodowców można tę drogę skrócić i zaoszczędzić wiele metrów źle zaaplikowanego winylu. - przekonuje organizator.

Dla osób chcących rozwijać się zawodowo w tym zakresie, rozpoczniemy w tym roku cykl szkoleń o stopniu zaawansowanym, przeznaczonym dla kilkuosobowych grup uczestników. - dodaje Paweł Stania.

Cześć merytoryczna spotkania miała na celu ma przekazanie niezbędnych informacji o procesie produkcji jak i o cechach folii kalandrowanych i wylewanych i sposobie ich dobierania. Druga prezentacja w tej części spotkania to omówienie procesu oklejania pojazdów, które podzielone na kilka rozdziałów. Zaczynając od wyboru folii, przez przygotowanie projektu i przystosowanie projektu na dany samochód. Dalsze etapy to zatwierdzenie projektu, drukowanie i laminowanie. Ważnym etapem jest przygotowanie samochodu do samej aplikacji. Najważniejszy punkt to proces naklejania folii a także sposób jej zdejmowania - te etapy zaprezentowane są we wspomnianej części pokazowej i warsztatowej.

Polskim dystrybutorem folii wylewanych Ikonos jest Atrium Centrum Ploterowe.

www.atrium.com.pl

Źródło: Atrium

Aktualności

2020-05-25 15:40:30 | Komentarze: 0

ML Polyolefins prezentuje GRAYFIN PPH 30 – ciemnoszary recyklat PCR

Firma ML do swojej oferty wprowadza gamę produktów z serii GRAYFIN o wskaźniku MFI do 30. Ciemnoszary recyklat jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy poszukują polipropylenu wtryskowego o wysokim płynięciu, z odpadów pokonsumpcyjnych. Wraz z premierą tego produktu firma prezentuje nową, odświeżoną ofertę.

ML Polyolefins poszerzają ofertę o recyklaty PCR

Illy stawia na naważarki od Ishida

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Nowa linia tacek do sushi

Marnotrawstwo w firmie? Jest na to sposób

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Szklane preludium dla Stonehenge

Ahold w Holandii wymienia czynnik chłodniczy