Ikonos wprowadza folię polimerową typu Fast & Easy AIR

2014-07-07

Ikonos - producent materiałów do druku wielkoformatowego - rozszerza produkcję o polimerowe folie z klejem ułatwiającym aplikacje. To pierwsza średnio-okresowa folia polskiego producenta z serii AIR.

Ikonos Profiflex GPG P80 Fast & Easy AIR to biała, polimerowa folia samoprzylepna do zadruku o grubości 80 mikronów. Folia przeznaczona jest na różnego rodzaju płaskie powierzchnie, gdzie wymagana jest trwałość wyższa niż w przypadku folii monomerowych. Będą to np. autobusy, reklamy, tablice informacyjne, etykiety i naklejki, i wiele więcej. Winyl ten posiada dodatkowo szary klej, który maskuje warstwy podłoża, które znajdują się pod aplikowaną folią.

Specjalna, kanalikowa struktura kleju, umożliwia szybszą i łatwiejszą aplikację na wybraną powierzchnię. Do produkcji folii został użyty najwyższej jakości strukturalny papier podkładowy typu PCK (obustronnie zabezpieczony PE). Nowoczesny klej w połączeniu z doświadczeniem technologicznym firmy Ikonos gwarantuje szybszą i łatwiejszą pracę z materiałem.

Samoprzylepna folia dekoracyjna GPG P80 Fast & Easy AIR oferowana jest w dwóch szerokościach: 1.05 i 1.37 metra oraz długości nawoju 50 metrów. Ikonos jako producent ma także możliwość przygotowania innych długości, w zależności od indywidualnych potrzeb klientów, np. 100 lub 250 metrów. Folia przeznaczona jest do zadruku eko, mild i twardo-solwentowego.

Ikonos – innowacyjny partner

Rodzina materiałów Ikonos obejmuję już kilkadziesiąt produktów w skład wchodzą folie samoprzylepne monomerowe i polimerowe w różnych wariantach (rodzaj kleju, powłoka), folie dekoracyjne i laminaty. W ofercie znajdują się także wysokiej jakości powlekane materiały (np.: backlity, blockouty) do druku eko, mild i hard-solwentowego oraz UV. Media te cechują się najwyższą jakością, trwałością, oddają szeroki gamut barw, przeznaczone są do druku w wysokich rozdzielczościach i wysokich prędkościach.

W zależności od potrzeb rynku firma poszukuje nowych rozwiązań. Opolskie materiały zostały docenione przez wielu producentów ploterów drukujących oraz zdobyły kilka nagród na międzynarodowych targach reklamy. Lokalizacja fabryki w Polsce powoduje, że firma może szybko dostarczać dobre materiały w elastycznych cenach. Materiały produkowane są z zachowaniem wszelkich norm i standardów. Linia produkcyjna Ikonos cechuje się brakiem jakichkolwiek emisji do środowiska. Materiały Ikonos bardzo dobrze trafiają w segment wysoko jakościowy, gdyż oferowane są w przystępnych cenach a często nawet dla klientów zaskakujących - gdyż klienci w kraju zaopatrują się bezpośrednio u producenta.

Oprócz rozwoju technologii, Ikonos inwestuje także w aspekt logistyczny. W ostatnich miesiącach, poznański i krakowski oddział firmy przeniósł się do nowych magazynów. Latem tego roku, w Opolu, do użytku został oddany drugi, centralny magazyn wysokiego składowania. Inwestycji nie brakuje także w dziale produkcji. Firma uruchomiła system dopalania powietrza procesowego, zainstalowane zostały też nowe systemy konfekcjonowania, które powiększą moce produkcyjne. „Wszystkie te działania sprawiają, że jesteśmy silnym i wiarygodnym parterem dla naszych kontrahentów, z którym można się związać na lata” - kończy szef działu marketingu Atrium.

Polskim dystrybutorem materiałów Ikonos jest Atrium Centrum Ploterowe.

Źródło: Atrium