Ishida wypuszcza specjalistyczne naważarki wielogłowicowe

2019-03-12

Firma Ishida Europe rozszerza ofertę gamy naważarek wielogłowicowych o modele zaprojektowane do zadań specjalnych. Nowe maszyny od Ishida Europe zaprojektowano do obsługi takich produktów, jak nakrętki, śruby, wkręty czy elementy z tworzyw sztucznych.

Urządzenia oparto na sprawdzonej serii RVE. Nowe modele to 10 i 14 głowicowe naważarki Ishida, które zostały wyposażone w szereg funkcji specjalnych. Celem tych rozwiązań było sprostanie wymaganiom precyzyjnego i wydajnego ważenia wkładu produktowego o różnym kształcie, rozmiarze i masie jednostkowej elementów oraz zróżnicowanej wadze porcji docelowej. Dwa modele 10 głowicowe oferują, do wyboru, zasobniki naważające trzy i pięcio litrowe. Są one dobierane odpowiednio według rozmiarów każdego z elementów wkładu oraz objętości zrzutu. Prędkości maksymalne, które dostarczają te systemy wynoszą 70 wpm dla układu z zasobnikami 3 litrowymi i 60 wpm dla układu z zasobnikami 5 litrowymi. ( wpm - "weighment per minute" , co oznacza: naważenie na minutę ). Z kolei naważarka 14-głowicowa z zasobnikami o pojemności 3 litrów dostarcza wyższych prędkości operacyjnych rzędu, do 100 wpm. Dodatkowo model 14 głowicowy umożliwia uzyskiwanie poprawionej kombinacji naważeniowej przy niższej liczbie elementów składowych wkładu produktowego w jednej porcji.

Wszystkie trzy wersje systemów Ishida to oferta niezwykle wytrzymałej oraz trwałej konstrukcji, wyposażonej w odporne na ścieranie powierzchnie kontaktowe z powłoki z uretanu. Zaprojektowane rozwiązania pozwalają na redukcję, tak zużycia w wyniku uderzeń, jak i uszkodzeń w wyniku ścierania oraz redukcję natężenia poziomu hałasu. Zastosowano odporną na uderzenia i wzmocnioną konstrukcję wlotowego leju zasypowego oraz stołu dyspersyjnego. Za sterowanie stołem dyspersyjnym, warunkującym zapewnienie równomiernego i regularnego przepływu wkładu, odpowiada układ kontrolowany głowicą pomiarową Ishida (load cell Ishida). Alternatywnie, w przypadku elementów wkładu o większym gabarycie jednostkowym i większej wadze jednostkowej stosowanym rozwiązaniem jest sterowanie za pomocą linii fotokomórkowych. Zarówno zasobniki naważające, czasujące czy przetrzymujące charakteryzują się precyzyjną konstrukcję zapobiegającą tzw. wyciekaniu drobnych elementów wkładu produktowego. Dodatkowo, zastosowanie rynny zsuwni wyładowczo - spustowej, ustawionej pod kątem 45 stopni, zapewnia delikatniejszy transfer produktu do miejsca przeznaczenia.

Celem zmaksymalizowania prędkości i precyzji naważania, systemy Ishida serii RVE charakteryzują się kilkoma zaawansowanymi technologicznie funkcjami, wdrożonymi w najbardziej zaawansowanych modelach zakresu RV naważarek Ishida, włącznie z programowalna funkcją filtrowanie cyfrowego i zaawansowaną automatyczną regulacją podajnika.

Wysoka prędkość przetwarzania danych przez RCU, tj. zdalną jednostkę sterowniczą (RCU -Remote Control Unit) zgodną z ROHS oferuje intuicyjne, proste w obsłudze elementy sterowania, tj. szybkiej konfiguracji, czy regulacji. Przejrzysty, łatwy w odczycie ekran panelu sterownika zapobiega błędom operatora oraz upraszcza procedury. Takie rozwiązania pozwalają na minimalizowanie przestojów i maksymalizowanie wydajności produkcyjnej. Natomiast połączenia komunikacji typu "Plug and play" oraz import /eksport danych przez port USB wraz z wpięciem w sieć Eternetową zapewniają bezproblemowy dostęp i zarządzanie danymi.

Ponadto naważarki są już wstępnie skonfigurowane pod kątem nowej generacji instalacji produkcyjnych, to jest tzw. "fabryk inteligentnych" ("smart factory"). Już w standardzie, systemy są wyposażone w unikatowe oprogramowanie opieki nad klientem Sentinel ™ -Pakiet Sprawozdawczy, (customer care software - Reporting Pack) . Tego typu rozwiązanie zapewnia użytkownikom zdalny dostęp i monitoring wydajności maszyny w trybie "na żywo" wraz z funkcją raportowania na e-mail tzw. - raportami podsumowującymi. Dane tego typu pozwalają agregować przydatne informacje analityczne i dają możliwość podejmowania szybkich decyzji w dowolnym momencie. System również jest połączony z Zespołem Wsparcia Technicznego Inżynierów Ishida, gdzie w razie zaistnienia potrzeby można szybko uzyskać pomoc zewnętrzną.

Źródło: Anna

2020-01-20 09:29:54 | Komentarze: 0

Produkcja warzyw pakowanych: Linia dla opakowań stałowagowych

Spółka Gastro Star AG, wiodący szwajcarski producent warzyw jest w stanie pakować porcje świeżych, gotowych do spożycia produktów w opakowania stałowagowe. Mimo, że wielkość wkładu bywa bardzo niewielka, straty nadważeniowe są zminimalizowane. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowej linii pakującej zaprojektowanej przez spółkę Ishida Europe i jej szwajcarskiego dystrybutora, firmę Itech AG.

ISHIDA otwiera biuro dla klientów z Europy Środkowo-Wschodniej

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?

Nowy poziom termoizolacji – Knauf Therm Expert Dach/Podłoga EPS 80 λ 31

SOMOS Perfoamer - ekonomiczna alternatywa dla dotychczasowego spieniania fizycznego tworzyw

Nowa naważarka idealna dla produktów delikatnych

Polskie wycinarki laserowe podbijają światowe rynki

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Illy i Ishida Europe - wyborna kawa na start

Nowa linia tacek do sushi