Jak wybrać fotel gamingowy?

2021-04-06

Praktyczny poradnik Gry komputerowe to zwykle świetna zabawa, która niestety często skutkuje bólami pleców i ortopedycznymi problemami w przyszłości. Dlatego ergonomiczne, komfortowe i przede wszystkim zdrowe siedzisko to absolutny must have każdego amatora gier komputerowych i zawodowego e-sportowca. Jak jednak wybrać odpowiedni fotel gamingowy? Podpowiadamy!

Cechy foteli gamingowych
Fotel gamingowy musi być przede wszystkim wygodny. Fotele dla graczy posiadają więc zwykle szerokie siedziska i wysokie oparcia. Bardzo często posiadają one konstrukcję kubełkową, która swoim designem nawiązuje do sportowych foteli samochodowych.
Nawet najtańsze modele foteli gamingowych posiadają podłokietniki oraz możliwości regulacji, spośród których absolutnym minimum jest regulacja wysokości oraz konstrukcja umożliwiająca odchylanie i bujanie się.
Lepsze i droższe modele posiadają także możliwość regulacji wysokości podłokietników czy kąta pochylenia, poduszki pod plecy i kark oraz elementy poprawiające przepływ powietrza.

Dobry fotel dla gracza – na co zwrócić uwagę?
Ponieważ fotel gamingowy to inwestycja nie tylko w komfort gry, ale – w szerszej perspektywie – także w nasze zdrowie, na tym elemencie nie warto oszczędzać. Tym bardziej, że decydując się na zakup takiego akcesorium, zakładamy, że posłuży nam ono przez wiele lat. Dlatego poza wspomnianymi wyżej cechami, warto zwrócić też uwagę na:
• konstrukcję fotela – aby był jak najtrwalszy, powinien posiadać stalowy szkielet. Łatwiej będzie także przemieszczać się na lżejszym fotelu, który posiada aluminiową postawę na koła. Warto także pamiętać, że koła montowane w fotelach gamingowych nie rysują podłóg;
• materiał i kolor obicia – na rynku znajdziemy fotele gamingowe wykonane z poliestru, tkaniny, alcantry, skóry ekologicznej i skóry naturalnej. Wybór obicia zależy od indywidualnych upodobań. Podobnie, jak wybór koloru. Jednak istotną kwestią w tym przypadku jest wypełnienie. Jeżeli chcesz, aby fotel posłużył przez lata, warto wybrać ten z zimną pianką, która nie odkształca się z biegiem czasu;
• wysokość, szerokość, głębokość – te parametry są wyjątkowo indywidualne. Fotel powinien być przede wszystkim wygodny dla użytkownika, dlatego przed zakupem warto takie fotel wypróbować.


Niektórzy gracze dodatkowo cenią sobie odporność na wodę, zintegrowane kieszenie, w których można umieścić np. butelkę z napojem czy możliwość dobrania akcesoriów i podnóżka.
Fotel gamingowy do biura – czy warto?
Fotele gamingowe zostały zaprojektowane tak, aby były nie tylko komfortowe, ale także zdrowe. Przystosowane zostały więc do wielogodzinnego siedzenia przed komputerem. Wybór fotela gamingowego jest więc bardzo dobrym pomysłem, gdy szukamy idealnego fotela biurowego. Fotel gamingowy zapewnia odpowiednią wygodę i pozwala uniknąć uciążliwego bólu pleców wywołanego nieodpowiednią pozycją podczas pracy.
Decydując się na fotel gamingowy w biurze, należy pamiętać o ich nietuzinkowym designie, który niekoniecznie wpasuje się w wystrój każdego wnętrza
Aktualności

2020-09-30 14:03:41 | Komentarze: 0

ML Polyolefins na targach PLASTPOL

Targi PLASTPOL w Kielcach odbędą się w dniach 6-8 października, a swoją obecność na największej imprezie branżowej w Polsce potwierdziła firma ML Polyolefins. Odwiedzić ich można na hali E, w stoisku nr 82. Jak zapowiadają przedstawiciele producenta recyklatów, czas targów zamierzają tradycyjnie wykorzystać na rozmowy z kontrahentami, podsumować dotychczasową współpracę oraz zaprezentować nowości produktowe.

Nowe tworzywo HDPE od ML Polyolefins

ML Polyolefins prezentuje GRAYFIN PPH 30 – ciemnoszary recyklat PCR

ML Polyolefins poszerzają ofertę o recyklaty PCR

Illy stawia na naważarki od Ishida

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Nowa linia tacek do sushi

Marnotrawstwo w firmie? Jest na to sposób

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających