Dodaj ofertę za darmo

Kolejne instalacje ploterów Artemis BDR 1309X i 2030B

2014-09-17

Ploter laserowy Artemis BDR 1309X i jego większy odpowiednik 2030B znajduje kolejnych nabywców. Ostatnie dwie instalacje miały miejsce w woj. łódzkim oraz w tarnobrzeskiej firmie Storks.
Lasery BDR 1390 i 2030B to maszyny produkcyjne, które służą do wycinania i grawerowania z dużą precyzją w takich materiałach jak: pleksi, sklejka, drewno, szkło, kamień, filc, guma pieczątkarska, papier, skóra itd.

Model BDR 2030B został wyposażony w mechanizm opuszczania stołu, co ma szczególne zastosowanie przy obróbce przedmiotów „przestrzennych” jak np. bloki pleksi. Ploter ten jest uniwersalnym urządzeniem o dużych możliwościach, dzięki czemu znajdzie zastosowanie w agencjach reklamowych, firmach usługowych oraz zakładach przemysłowych. Artemis BDR 2030B posiada dodatkowo automatyczne dostosowywanie wysokości soczewki.

Stabilna, spawana konstrukcja, dzięki której maszyna nie wpada w rezonans podczas pracy to jeden z najważniejszych walorów tego urządzenia. Ramienia osi X i Y HIWIN wykonane są z wysokiej jakości materiałów, co przekłada się na jakość cięcia jak i stabilność pracy. Dodatkowo można podłączyć odciąg oparów.

Artemis BDR 1309X wyposażony został standardowo w 2 stoły. Pierwszy, ruchomy stół – służy do wycinania specjalnych, grubszych, bądź nietypowych materiałów. Drugi, jako nakładka na stół ruchomy (plaster miodu) – służy do wycinania materiałów cienki takich jak np. papier, skóra, itd.

Wysokiej jakości tuba CO2 (10.6 μm) chłodzona wodą zapewnia pracę do 10 000 godzin. Użytkownicy mogą wybrać spośród dwóch modeli o mocy: 80 lub 150 wat w przypadku BDR 1309X oraz 100 lub 200 wat w ploterze 2030B. Charakteryzuje się on szybką i łatwą kalibracją wiązki. Znacznik laserowy dokładnie wskazuje punkt cięcia (punkt 0,0). Duża i przezroczysta pokrywa, ułatwia obsługę i kontrolę urządzenia podczas wycinania i grawerowania. Profesjonalny moduł sterujący DSP, zapewnia optymalizację ruchu głowicy co przekłada się na szybkość cięcia (ploter wybiera najkrótszą ścieżkę cięcia co skraca czas pracy).

Dokładność cięcia wynosi 0.01 mm. Możemy więc pracować na obiektach od 1x1 mm do 1300 x 900 mm (BDR 1309X) lub 2000x3000 mm (BDR 2030B). Rozdzielczość cięcia wynosi 4000 dpi a prędkość sięga 40000 mm/min. Prędkość grawerowania wynosi maksymalnie 60000 mm/min.

Plotery są bardzo łatwe w obsłudze. Dołączone do nich jest specjalistyczne oprogramowanie, które współpracuje także z programami Corel, AutoCad, Photoshop i innymi. Obsługiwane są formaty plików: DST, PLT, BMP, DXF, DWG, AI, LAS.

Plotery objęte są 2-letnią gwarancją.

www.artemisprinters.eu

Źródło: Artemis

Aktualności

2018-04-26 09:17:09 | Komentarze: 0

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Przeglądając ofertę firmy ScanPack, jednego z czołowych dostawców wysokiej jakości maszyn pakujących, narzędzi oraz materiałów i systemów opakowaniowych, na uwagę zasługuje maszyna wszechstronnego zastosowania - Akebono OB-360. Jest to idealna propozycja i rozwiązanie dla drukarni, umożliwiające bandowanie delikatnych opakowań, ulotek, czy wizytówek taśmą foliową lub papierową z warstwą zgrzewalną PE.

Nowa linia tacek do sushi

Marnotrawstwo w firmie? Jest na to sposób

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Szklane preludium dla Stonehenge

Ahold w Holandii wymienia czynnik chłodniczy

Targi SyMas i Maintenance już wkrótce w Krakowie.

General Electric Industrial Solutions Polska: Bezpieczeństwo, innowacyjność, produktywność

Ruszyła rejestracja odwiedzających na Targi SyMas i Maintenance

Sukces materiałów Ikonos na Festiwalu Druku 2014