LANXESS zwiększa efektywność globalnej sieci produkcyjnej

2009-12-22

– LANXESS AG podjął kolejne kroki w celu zwiększenia efektywności swojej globalnej sieci produkcyjnej, redukując koszty operacyjne w obliczu kryzysu ekonomicznego oraz konkurencyjnego otoczenia biznesowego.

Specjalizująca się w chemii specjalistycznej grupa LANXESS zbyła 55-procentowe udziały w spółce joint venture produkującej hydrat hydrazyny - LANXESS Yaxing (Weifang) Chemicals Company Ltd. – na rzecz swojego chińskiego partnera, Weifang Yaxing Group. Spółka joint venture została założona we wrześniu 2004 roku w parku biznesowym - Weifang Industry Park, leżącym w chińskiej prowincji Szantung. Obie strony zobowiązały się nie ujawniać szczegółów finansowych.

LANXESS w dalszym ciągu będzie produkować hydrat hydrazyny w swojej niemieckiej fabryce, dążąc do zapewnienia swoim klientom z całego świata regularnego, długoterminowego zaopatrzenia. Po opuszczeniu spółki joint venture przez LANXESS aktywami spółki nadal będzie zarządzać Weifang Yaxing Group.

Ponadto, LANXESS Corporation za 10 milionów dolarów sprzedał infrastrukturę oraz usługi wspomagające swojej fabryki w Bushy Park w Południowej Kalifornii (Stany Zjednoczone) przedsiębiorstwu inwestycyjnemu Cooper River Partners LLC. Jednostka biznesowa Rubber Chemicals LANXESS nadal będzie prowadzić produkcję w tej fabryce. Dodatkowo jednostka ta podpisała z firmą Cooper River umowę dotyczącą leasingu i usług.

LANXESS poinformował niedawno, iż jednostka biznesowa Functional Chemicals w ciągu następnych dwóch miesięcy przeniesie produkcję barwników z Lermy (Meksyk) do istniejącego zakładu w Leverkusen
w Niemczech. We wrześniu LANXESS zbył również pozostałe udziały w spółce joint venture zajmującej się produkcją tworzywa ABS na rzecz swojego partnera, spółki INEOS, a tym samym, zgodnie z planem na 2009 rok, całkowicie opuścił sektor ABS.

Działania te towarzyszą programowi „Challenge09-12”, który wdrażany jest od początku roku w celu zmniejszenia wpływu kryzysu. Działania „Challenge 09-12” obejmują m.in. elastyczne zarządzanie zakładami i dopasowanie wynagrodzeń dla wszystkich pracowników. LANXESS chce do roku 2012 obniżyć koszty na całym świecie łącznie o 360 milionów euro. Zaplanowane działania udało się dotychczas zrealizować szybciej niż oczekiwano, a oczekiwane pierwotnie w 2010 roku 30 milionów oszczędności zostały zrealizowane już w bieżącym roku bilansowym.

LANXESS jest wiodącym koncernem produkującym wyroby z dziedziny chemii specjalistycznej, którego obrót w 2008 roku wyniósł 6,58 miliarda euro i który obecnie zatrudnia blisko 14 800 pracowników w 21 krajach. Przedsiębiorstwo jest obecne w 44 lokalizacjach produkcyjnych na całym świecie. Głównym przedmiotem działalności koncernu LANXESS jest rozwój, produkcja i dystrybucja tworzyw sztucznych, kauczuków, półfabrykatów i specjalistycznych chemikaliów.


Aktualności

2020-05-25 15:40:30 | Komentarze: 0

ML Polyolefins prezentuje GRAYFIN PPH 30 – ciemnoszary recyklat PCR

Firma ML do swojej oferty wprowadza gamę produktów z serii GRAYFIN o wskaźniku MFI do 30. Ciemnoszary recyklat jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy poszukują polipropylenu wtryskowego o wysokim płynięciu, z odpadów pokonsumpcyjnych. Wraz z premierą tego produktu firma prezentuje nową, odświeżoną ofertę.

ML Polyolefins poszerzają ofertę o recyklaty PCR

Illy stawia na naważarki od Ishida

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Nowa linia tacek do sushi

Marnotrawstwo w firmie? Jest na to sposób

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Szklane preludium dla Stonehenge

Ahold w Holandii wymienia czynnik chłodniczy