ML Polyolefins prezentuje GRAYFIN PPH 30 – ciemnoszary recyklat PCR

2020-05-25

Firma ML do swojej oferty wprowadza gamę produktów z serii GRAYFIN o wskaźniku MFI do 30. Ciemnoszary recyklat jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy poszukują polipropylenu wtryskowego o wysokim płynięciu, z odpadów pokonsumpcyjnych. Wraz z premierą tego produktu firma prezentuje nową, odświeżoną ofertę.

Z informacji firmy ML wynika, że wśród dobrze znanych klientom produktów, o które firma rozszerzyła portfolio, w ofercie pojawiło się kilka nowości. Nadal jednak główną część oferty stanowią homopolimery. Warto zwrócić uwagę, że zwiększyła się gama recyklatów o wyższym płynięciu, co powinno spodobać się przede wszystkim firmom specjalizującym się we wtryskach. Przejrzyście wygląda również oferta produktów do wytłaczania i termoformingu.


Prezes firmy prezentując nowe brandy podkreśla najistotniejsze zmiany: – Wszyscy nasi odbiorcy doskonale wiedzą, że w naszej ofercie zawsze dominowały czarne regranulaty, ale cieszę się, że odpowiadając na oczekiwania rynku, wprowadzamy homopolimer PP w kolorze ciemnoszarym o MFI do 30. Ten nowy brand pod nazwą GRAYFIN przeszedł pozytywnie testy w naszym laboratorium oraz w kilku firmach, w których zdecydowaliśmy się przeprowadzić wstępne rozeznanie co do jego właściwości przetwórczych. O tym, że nasi technolodzy świetnie się spisali opracowując recepturę świadczy fakt, że niektórzy klienci odbierają już regularne dostawy – cieszy się Tomasz Mikulski.
Pozostałe produkty zachwala dyrektor handlowy Krzysztof Nowosielski: – Poza wspomnianą gamą produktów GRAYFIN, w ofercie znalazł się czarny regranulat BLACKFIN do wtrysku, o wskaźniku MFI do 30. W tej samej rodzinie homopolimerów PP znalazł się surowiec PLASTFIN, o trochę jaśniejszym odcieniu czarnego, jako produkt bardziej budżetowy. Do tego oferujemy materiały do wytłaczania z rodziny STRAPFIN i recyklat THERMOFIN wykorzystywany w termoformingu. Oczywiście wszystkie w kolorze czarnym. Nie rezygnujemy również ze sprzedaży naszych blend poliolefinowych, które w portfolio będzie można znaleźć pod nazwami BLENDFIN i POLYFIN. Mamy nadzieję, że tak uporządkowana oferta będzie bardziej przejrzysta dla naszych klientów i potencjalnych odbiorców tym bardziej, że wstępne konsultacje z częścią z nich, zebrały bardzo pozytywne recenzje – podsumowuje.
Przedstawiciele ML Polyolefins zapowiadają kolejne premiery nowych produktów w roku 20-lecia firmy. Pomimo trudnej sytuacji na rynku tworzyw, produkcja recyklatów w podelbląskiej fabryce odbywa się bez przeszkód, a dostawy do klientów realizowane są zgodnie z planem.
Listę produktów firmy ML Polyolefins można znaleźć pod tym linkiem.


Aktualności

2021-04-06 14:06:42 | Komentarze: 0

Jak wybrać fotel gamingowy?

Praktyczny poradnik Gry komputerowe to zwykle świetna zabawa, która niestety często skutkuje bólami pleców i ortopedycznymi problemami w przyszłości. Dlatego ergonomiczne, komfortowe i przede wszystkim zdrowe siedzisko to absolutny must have każdego amatora gier komputerowych i zawodowego e-sportowca. Jak jednak wybrać odpowiedni fotel gamingowy? Podpowiadamy!

ML Polyolefins na targach PLASTPOL

Nowe tworzywo HDPE od ML Polyolefins

ML Polyolefins poszerzają ofertę o recyklaty PCR

Illy stawia na naważarki od Ishida

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Nowa linia tacek do sushi

Marnotrawstwo w firmie? Jest na to sposób

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających