Dodaj ofertę za darmo

Maszyny do procesu ekstruzji

2007-04-13

Ekstruzja czy też ekstrudowanie oznacza ciągły proces wytłaczania pasm bądź profili z plastycznych tworzyw lub ich produktów wstępnych (np. granulatu). W maszynach do ekstruzji odbywają się następujące etapy procesu: zagęszczanie masy ekstrudowanej w zwarty materiał o stałej konsystencji, roztapianie masy ekstrudowanej, homogenizacja topliwa oraz końcowe wytłaczanie topliwa przez odpowiednie narzędzie ekstruzji.

GRUBER & CO Group, światowy lider w zakresie ekstruzji, gromadzi specjalistów, których czołowym priorytetem jest innowacyjność i kompetencja. Od stycznia 2006 firma Gruber stała się największą firmą w świecie, jeśli chodzi o narzędzia i urządzenia peryferyjne do ekstruzji. Ogólnoświatowy koncern z powodzeniem eksploruje obszar budowy samych maszyn, ale też i narzędzi tej technologii.

Dodatkowo GRUBER & CO Group jest cenionym na rynkach międzynarodowych specjalistą w zakresie produktów techniki systemów okiennych. Światowe znaczenie GRUBER & CO Group uwidacznia się w zaawansowaniu technologicznym i budowane jest na konsekwentnym i dalekowzrocznym programie badań naukowych. Paleta produktów GRUBER & CO Group wyróżnia się szczególnymi cechami. Do nich zaliczają się w pierwszej kolejności urządzenia peryferyjne do ekstruzji, które zostały na nowo przygotowane i skonstruowane na bazie znanych technologii i na podstawie badań przeprowadzonych wśród klientów. Wynikiem jest tutaj 6 elastycznych serii maszyn, które optymalnie pokrywają potrzeby klientów.

"CT-Serie" GRUBER & CO Group, tak zwana linia "dedykowana"

Ta już znana seria standardowa jest wyspecjalizowana w wysokowydajnej ekstruzji. Implementacja wielu szczególnych życzeń klientów w standardowym wykonaniu, jak i dalsza możliwość integrowania specyficznych wymagań lub życzeń daje linię w pełni dedykowaną pod potrzeby klienta.


CT-Serie - linia "dedykowana"

Linia standardowa "S-Serie"

"S-Serie" przekonuje wytrzymałością i trwałością przy optymalnym spełnieniu wszystkich standardowych wymagań, które niosą ze sobą nowoczesne urządzenia peryferyjne do ekstruzji. Bogaty zakres opcji spełnia różne wymagania. Oprócz ceny, wartością dodatkową dla klienta są bogate możliwości wyboru.


S- Serie - linia standardowa

Linia do ekstruzji "Win-line"

W tym przypadku redukcja oznacza optymalizację, ponieważ "Win-line" GRUBER & CO Group spełnia wszystkie standardowe wymagania nowoczesnej ekstruzji profili do okien. Tak więc opłacalność "Win-line" zaczyna iść w serię.


Win-line - linia zoptymalizowana

Kompletna linia do ekstruzji włącznie z ekstruderem "Combi-line"

Zwarta, kompetentna, wydajna linia i do tego bezkonkurencyjna cenowo. Nazwa "Combi-line" oznacza kompletną linie do ekstruzji włącznie z ekstruderem. "All in one" - rozwiązanie dla nowoczesnej ekstruzji.


Combi-line - linia kompletna

Oprócz 2 dalszych serii maszyn, "Flex-line" i "Simplex-line", do obszernego programu produktów tej grupy przedsiębiorstw zalicza się Co-Extruder. Co-Extruder gwarantuje bezproblemową obróbkę różnych tworzyw sztucznych. Dzięki temu produkcja może być elastyczna jak tylko to możliwe, jak też organizowana jest bez dodatkowych kosztów.


Co-Ekstruder - elastyczna innowacja

Również narzędzia do ekstruzji, rozwinięte i skonstruowane pod potrzeby klienta, nie odchodzą od standardów. Do nich zalicza się zbiornik próżniowy do suchej kalibracji GRUBER & CO Group. Ten system wysoko wydajnej ekstruzji do profili podstawowych jest odpowiedzią na ciągle rosnącą wydajność linii ekstruzyjnych.


Zbiornik próżniowy do suchej kalibracji - podwyższona wydajność

Dodatkowo paleta produktów zawiera wiele dalszych opcji, jak system suchej kąpieli, system postkoekstruzji i ekstruzji w drewnie. Ekstruzja w drewnie jest bardzo intensywnie rozwijanym obszarem działania, pojawiają się dalsze innowacje, aby zoptymalizować proces i dać klientom nowe możliwości biznesowe. Wieloletnie doświadczenie w ekstruzji profili i technice systemów okiennych umożliwia zastosowanie gotowych projektów. Rozwój nowych systemów okiennych jest tylko jedną z kolejnych mocnych stron GRUBER & CO. Firma rozwija technikę systemów okiennych w stronę wydajnych profili o optymalnej izolacji cieplnej oraz wysokiej ochronie przed hałasem.


Technika okienna - inteligentne spojrzenie w przyszłośćEkstruzja w drewnie jest bardzo intensywnie rozwijanym obszarem działania firmy GRUBER & CO Group GmbH

Więcej informacji na: GRUBER & CO Group GmbH - www.grubergroup.com

Wykorzystano materiały dzięki uprzejmości portalu: www.oknonet.pl