Moplen do zastosowań tekstylnych typu spunbond w ofercie BOPS

2008-08-27

Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp. z o.o. (BOPS), która jest w pełni zależna od Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. (BOP) w swej ofercie handlowej proponuje innowacyjne gatunki z asortymentu firmy LyondellBasell Industries (LBI). Jest nim m.in. gatunek polipropylenu o nazwie Moplen RP1669, przeznaczony do zastosowań tekstylnych. Odznacza się on lepszym efektem miękkości w dotyku, szczególnie w wyrobach odzieżowych i produktach higienicznych do ochrony osobistej oraz odzieży medycznej.

Moplen RP1669 jest innowacyjnym gatunkiem kopolimeru wytwarzanym w oryginalnej technologii Spherizone należącej do LBI, dzięki czemu odznacza się niepowtarzalnymi właściwościami w zakresie miękkości i drapowania – są to szczególnie pożądane cechy w przypadku gatunków tekstylnych przeznaczonych do wyrobów nietkanych.

Ze względu na dobrą płynność (MFR 25) i wąski rozkład masy cząsteczkowej, Moplen RP1669 umożliwia produkcję cienkich włókien o doskonałej zdolności do przędzenia, przy standardowych poziomach produktywności, dla wszystkich stosowanych technologii. Właściwości mechaniczne włókien są porównywalne do tych, otrzymanych przy zastosowaniu standardowych gatunków homopolimerów polipropylenu.


Porównanie właściwości wybranych gatunków do zastosowań tekstylnych

Moplen RP1669 nadaje się również do produkcji miękkich włókien ciągłych. Ze względu na niepowtarzalne właściwości, Moplen RP1669 jest rekomendowany do produkcji włókien PP do wytwarzania bielizny osobistej z efektem transpiracyjnym typowym dla polipropylenu, o właściwościach porównywalnych do bawełny. Takie włókna nadają się do produkcji bielizny dla sportowców, na odzież rekreacyjną i roboczą.

Typowe zastosowania:
• odzież medyczna i laboratoryjna
• sterylne prześcieradła
• ochraniacze zagłówków w samochodach
• obrusy
• podpaski higieniczne
• wierzchnie powłoki oraz mankiety pieluszek
• maski ochronne twarzy
• bielizna osobista

Basell Orlen Polyolefins Sprzedaż Sp z o.o., jest spółka handlową w pełni zależną od Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. wprowadza wysokie standardy w przemyśle i przetwórstwie tworzyw sztucznych w Polsce poprzez dwie fabryki w Płocku. BOP jest spółką joint venture, utworzoną przez Basell Europe Holdings B.V. i PKN ORLEN S.A., w której każdy z partnerów ma 50% udziałów. Spółka posiada w Płocku światowej skali bliźniacze zakłady do produkcji polipropylenu i polietylenu. Basell jest producentem i dystrybutorem polipropylenu i polietylenu. Stale udoskonala technologie produkcji. Jest liderem w ich opracowywaniu i rozwijaniu.

PKN ORLEN S.A. to jeden z liderów przemysłu naftowego w Europie Centralnej, największy polski producent wyrobów petrochemicznych, przetwórca ropy naftowej oraz dystrybutor światowej klasy paliw i produktów ropopochodnych.

Źródło: www.basellorlen.pl