Nauka dla biznesu, czyli PlastigoLab

2013-11-05

Od października tego roku oficjalnie rozpoczęło działalność PlastigoLab, czyli Laboratorium Badania Tworzyw Polimerowych.

Ta najnowsza inicjatywa częstochowskiej firmy to kolejny krok w kierunku innowacyjności i kompleksowości usług. Jest to pierwsze i jedyne w Polsce przedsięwzięcie, gdy dystrybutor urządzeń dołącza do ogólnodostępnej oferty możliwość tak szerokich analiz i badań tworzyw sztucznych. O powodach i pomyśle powstania Laboratorium, wypowiada się jeden z jego pomysłodawców:

Powstanie PlastigoLab ma swoje źródło przede wszystkim w obserwacji potrzeb klientów – w trudnościach z jakimi często muszą się zmierzyć i naszej chęci zaoferowania im właściwych rozwiązań. Jednym z problemów jest właśnie brak ogólnodostępnego zaplecza naukowo-badawczego.
– wyjaśnia Jerzy Dądela, Dyrektor Pionu Plastigo. Dzięki naukowemu potencjałowi i bogatemu zapleczu PlastigoLab możemy zaoferować środowisku PTS cały pakiet badań, niezależnie od rodzaju i skali produkcji. – dodaje.

PlastigoLab specjalizuje się w badaniach tworzyw termoplastycznych oraz elastomerów, zarówno w postaci surowców (granulatów, proszków), jak i gotowych wyrobów.

Laboratorium znajduje się w częstochowskiej siedzibie Plastigo, a wyposażone jest między innymi w uniwersalną maszynę wytrzymałościową, spektrometr FTIR, młot Charpy’ego, spektrofotometr, twardościomierz analogowy Shore’a, plastometr obciążnikowy, połyskomierz dwukątowy, jak również mikroskop stereoskopowy inspekcyjny z systemem wideo, wagoszuszarkę, mikrometr cyfrowy oraz wysokościomierz cyfrowy.

Tak bogata aparatura naukowo-badawcza i pomiarowa w połączeniu z wykwalifikowanym personelem zapewniają nie tylko szeroki wachlarz badań i analiz, ale również kompleksowe opracowanie wyników, konkurencyjne ceny czy krótkie terminy realizacji. PlastigoLab to miejsce spotkania świata biznesu ze światem nauki, które wspólnie się uzupełniają i oferują to, co mają najlepszego. – podsumowuje Jerzy Dądela.

Lab

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą usług PlastigoLab na stronie www.plastigo.pl

Źródło: Plastigo

Aktualności

2020-05-25 15:40:30 | Komentarze: 0

ML Polyolefins prezentuje GRAYFIN PPH 30 – ciemnoszary recyklat PCR

Firma ML do swojej oferty wprowadza gamę produktów z serii GRAYFIN o wskaźniku MFI do 30. Ciemnoszary recyklat jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy poszukują polipropylenu wtryskowego o wysokim płynięciu, z odpadów pokonsumpcyjnych. Wraz z premierą tego produktu firma prezentuje nową, odświeżoną ofertę.

ML Polyolefins poszerzają ofertę o recyklaty PCR

Illy stawia na naważarki od Ishida

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Nowa linia tacek do sushi

Marnotrawstwo w firmie? Jest na to sposób

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Szklane preludium dla Stonehenge

Ahold w Holandii wymienia czynnik chłodniczy