Nowe proekologiczne tworzywo do elektroniki

2007-04-25

Firma GE Plastics ogłosiła rozszerzenie na region Pacyfiku produkcji tworzyw LNP Faradex, zapewniających ekranowanie elektromagnetyczne. Materiały te, wśród których znajduje się też formuła proekologiczna, zawierająca domieszki zmniejszające palność pozbawione bromu i chloru, są wytwarzane w zakładach GE Plastics w Moka w Japonii.

Wytwarzane tu materiały z rodziny LNP Faradex pomogą lokalnym, jak i globalnym odbiorcom, spełnić prawne wymogi dotyczące ekranowania elektromagnetycznego wyrobów, dając im jednocześnie szansę na obniżenie wagi elementu i kosztów produkcji. Ponadto, dzięki zastosowaniu niechlorowanych i niebromowanych środków obniżających palność, materiały LNP Faradex spełniają oczekiwania producentów ograniczających zawartość szkodliwych substancji w wyrobach elektronicznych.

”GE Plastics konsekwentnie inwestuje w nasze zakłady w regionie Pacyfiku, wychodząc naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu producentów elektroniki użytkowej na wysokiej jakości komponenty, spełniające rygorystyczne normy i przepisy prawne” - powiedział Hiroshi Yoshida, globalny dyrektor ds. rynku elektronicznego w GE Plastics.

”Wytwarzając materiały LNP Faradex w Azji, możemy szybciej realizować dostawy dla klientów, oferując im przy tym na miejscu pomoc naszych inżynierów w zakresie projektowania i testowania wyrobów oraz optymalizacji procesów. Będziemy nadal poszerzać asortyment materiałów Faradex, w miarę jak zmieniają się wymogi formalne dotyczące ekranowania elektromagnetycznego oraz potrzeby klientów tworzących nowe produkty” - powiedział dalej Hiroshi Yoshida.


Granulki tworzywa LNP Faradex

Jednym z ostatnich tworzyw wprowadzonych na rynek jest zmodyfikowana blenda PC/ABS pod nazwą handlową LNP Faradex NS0031, Materiał ten jest wytwarzany w Moka w Japonii i oferowany klientom na całym świecie. Zawarty w nim środek zmniejszający palność nie zawiera bromowanych ani chlorowanych pochodnych, których stosowania zabraniają przepisy w Japonii, Europie i w innych częściach świata. Wszystkie tworzywa Faradex zawierają włókno ze stali nierdzewnej, odpowiedzialne za ekranowanie elektromagnetyczne. Tym samym znika potrzeba próżniowego nanoszenia dodatkowej warstwy metalicznej, co wymaga nakładów czasu i kosztów. Na przykład chromowanie może wymagać nawet 12 dodatkowych kroków w procesie produkcyjnym. Ich wykonywanie jest zbędne w przypadku użycia nowego materiału z oferty GE.

Pod względem charakterystyki i sposobu obróbki materiały z rodziny LNP Faradex są bardzo zbliżone do pozbawionych wypełnienia tworzyw, na bazie których powstały, jak PC, ABS, polipropylen, poliamid 6, jak również nowa mieszanina PC/ABS. Materiały te znajdują zastosowanie w wyrobach z branży elektroniki użytkowej, jak aparaty cyfrowe i przenośne odtwarzacze DVD.

Zakład GE Plastics w Moka posiada też Centrum Inżynieryjne ds. Zastosowań. Oprócz badań nad materiałami do wyrobów elektronicznych, ośrodek ten specjalizuje się w komponentach motoryzacyjnych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo pieszych oraz w okablowaniu samochodów i w układach wyposażenia komory silnika.

Więcej informacji na temat materiałów LNP Faradex w ofercie GE Plastics można znaleźć pod adresem www.geplastics.com.

O firmie GE Plastics

GE Plastics (www.geplastics.com) to działający na całym świecie producent tworzyw syntetycznych, znajdujących szerokie zastosowanie w przemyśle motoryzacyjnym, w produkcji sprzętu medycznego, elektroniki użytkowej, środków transportu i specjalistycznych opakowań, w budownictwie, telekomunikacji i w produkcji nośników optycznych. Firma wytwarza takie materiały, jak tworzywa poliwęglanowe, ABS, SAN, ASA, PPE, PC/ABS, PBT i tworzywa PEI lub linię wytrzymałych tworzyw specjalnego zastosowania LNP.

Dział Specialty Film & Sheet w GE Plastics wytwarza wysokowytrzymałe folie i płyty Lexan, używane w tysiącach wymagających zastosowań na całym świecie. Natomiast wyspecjalizowany dział motoryzacyjny GE Plastics jest doświadczonym, ogólnoświatowym dostawcą elementów z tworzyw sztucznych dla pięciu najważniejszych segmentów rynku części samochodowych: poszycie nadwozia i szklenie, elementy komory silnika, komponenty, struktury i wyposażenie kabiny oraz oświetlenie. Jako światowy partner w organizacji Igrzysk Olimpijskich, GE jest wyłącznym dostawcą wielu innowacyjnych produktów i usług mających kluczowe znaczenie przy organizowaniu tego typu imprez.

Źródło: