Nowość w KRAHN CHEMIE: plastyfikator adypinian dioktylu firmy OXEA

2010-04-01

Dystrybutor KRAHN CHEMIE z Hamburga rozpoczyna dystrybucję plastyfikatora - adypinianu dioktylu (DOA) - firmy OXEA, światowego producenta chemikaliów, w Niemczech, Austrii, Szwajcarii i Europie Wschodniej. Plastyfikator, adypinian dioktylu, jest produkowany przez OXEA w niedawno zakupionym zakładzie produkcyjnym w Amsterdamie. Równolegle uzgodniono dystrybucję estrów adypinianów i poliestrów dla przemysłu smarowego.

Plastyfikator: adypinian dioktylu

Adypinian dioktylu znajduje zastosowanie głównie jako plastyfikator w PVC i charakteryzuje się np. doskonałymi właściwościami w niskich temperaturach. Adypinian dioktylu można znaleźć między innymi w produktach, takich jak folie spożywcze, węże ogrodowe, kable, uszczelki, plastizole PVC, jak również w innych zastosowaniach, takich jak powłoki czy kauczuk.

"Sprzedaż adypinianu dioktylu stwarza dodatkowe synergie dla istniejącego portfela plastyfikatorów KRAHN CHEMIE, w którym ftalany i benzoesany są centralnym elementem", komentuje nowe połączenie Mark Podgorsky, menadżer sektora biznesowego tworzyw sztucznych. "Dzięki OXEA zdobyliśmy uznanego na rynku partnera, który wzmacnia również naszą lokalną obecność za granicą, np. naszej, utworzonej w ostatnim roku spółki córki w Polsce“.

Estry adipinianów i poliestry dla przemysłu smarowego

W produkcji smarów estry adypinianów i poliestry są używane jako olej bazowy. Produkowane w Amsterdamie poliestry były sprzedawane przez KRAHN CHEMIE już przed przejęciem przez OXEA. "Nasi klienci już bardzo wcześnie zostali wprowadzeniu w nadchodzące zmiany. Transfer, włączając porozumienia dotyczące specyfikacji, odbył się bez problemu", podsumowuje Björn Maring, menadżer segmentu biznesowego petrochemii. "Ponadto, jesteśmy zadowoleni, że udało nam się zintegrować producenta, który chce rozszerzyć swój asortyment.”

Obszerne portfolio KRAHN dla przemysły smarowego obejmuje oprócz estrów inne oleje bazowe, takie jak np. poli-alfa-olefiny, naftaleny alkilowane, oleje hydrocrack i różne dodatki uszlachetniające do smarów samochodowych i przemysłowych.

KRAHN CHEMIE należy do hamburskiej grupy OTTO KRAHN i specjalizuje się w dystrybucji i sprzedaży surowców chemicznych i chemikaliów specjalnych. Jako przedsiębiorstwo dystrybucyjne i handlowe KRAHN reprezentuje wielu renomowanych, globalnych producentów surowców w Europie. KRAHN oferuje swoim 1.800 klientom obszerne portfolio produktów wysokiej jakości, doradztwo techniczne i zaawansowane rozwiązania logistyczne.

KRAHN CHEMIE dostarcza produkty w następujących branżach: farby i lakiery, kleje i uszczelniacze, chemia budowlana, ceramika techniczna, fotowoltaika, przetwarzanie tworzyw sztucznych i kauczuku oraz petrochemia.

Firma zatrudnia 70 pracowników i osiąga obrót w wysokości około 140 mln euro.

KRAHN CHEMIE Polska Sp. z o.o.
ul.Bystra 7, 61-366 Poznań
Tel.061/873-20-00, Fax 061/873-20-01
www.krahn.pl