Nowości Orwak na Poleko

2010-11-19

Odbywające się w dniach 23-26 listopada Międzynarodowe Targi Ochrony Środowiska POLEKO zamykają jesienny sezon targowy. Podczas dwudziestej drugiej edycji targów POLEKO Tomra Orwak Polska zaprezentuje listopadową nowość – Orwak 3115, a także dwie inne tegoroczne nowości – bezdotykowy kompaktor Orwak 1030 oraz przemysłową belownicę Orwak 3605.

Prezentowany po raz pierwszy podczas POLEKO model Orwak 3115 to największy kompakt wśród belownic do odpadów opakowaniowych. Produkuje bele z kartonu o masie do 60 kg. Funkcja autostart, regulowana wysokość beli, krzyżowe wiązanie oraz funkcje prasowania dla kartonu i folii podnoszą efektywność pracy, jednocześnie uwzględniając indywidualne preferencje użytkownika.

Oferująca optymalną logistykę transportową belownica Orwak 3605 – jest kolejną tegoroczną nowością prezentowaną podczas Poleko. Produkuje bele 80x120 cm przy podstawie i masie do 450 kg z kartonu. Urządzenie posiada dwie odrębne funkcje prasowania odpadów dla makulatury i folii. Autostart oraz drzwi żaluzjowe otwierające się automatycznie po każdym cyklu zapewniają sprawną i wygodną obsługę. W Orwak 3605 wykorzystano najnowsze osiągnięcia z dziedziny hydrauliki gwarantujące niską emisję hałasu (63,9 dB).

Orwak 1030 to niezastąpiony kompaktor dla restauracji fast-food, centrów handlowych, stacji benzynowych, lotnisk oraz dworców. Zapewnia bezdotykową obsługę, a dzięki niej – łatwe i higieniczne usuwanie odpadów. Może być wykonany w grafice klienta. Nowy kompaktor Orwak 1030 powstał przy współpracy z Parkiem Liseberg – jedną z największych atrakcji turystycznych w Europie Północnej. Od roku 2007 wynalazek był rozwijany i dostosowywany do typowych wymogów restauracji fast-food, aż przyjął obecny kształt i funkcjonalność. Orwak 1030 zajmuje niespełna 0,5 m2 powierzchni podłogi i mieści ok. 1000 l odpadów luzem. To oznacza dla restauracji 7-krotnie mniejszą częstotliwość wymiany worków na odpady i oszczędność pracy personelu. Cykl pracy wynosi jedynie 15 sekund, zaś sama praca urządzenia jest ledwie słyszalna (< 60 dB).

POLEKO, Pawilon 3, stoisko nr 37

Liseberg – park rozrywki położony w Centrum Göteborga w Szwecji, który co roku odwiedza 3,1 mln gości. W parku znajduje się 35 urządzeń rozrywkowych i innych atrakcji, 7 restauracji, 3 bary fast-food, 7 pubów, 6 kawiarni oraz pełne zaplecze noclegowe (3 hotele, 56 domków kempingowych, schronisko młodzieżowe oraz 3 kempingi).

Tomra Orwak Polska Sp. z o.o. - polski oddział szwedzkiego koncernu AB Orwak. Orwak należy do Grupy Tomra - wiodącego światowego producenta zintegrowanych rozwiązań w zakresie odzysku i recyklingu zużytych opakowań. Tomra jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych w Oslo i działa aktywnie w 45 krajach na świecie.

Poleko - największa w Europie środkowo-wschodniej targowa wystawa poświęcona ekologii.

Aktualności

2020-09-30 14:03:41 | Komentarze: 0

ML Polyolefins na targach PLASTPOL

Targi PLASTPOL w Kielcach odbędą się w dniach 6-8 października, a swoją obecność na największej imprezie branżowej w Polsce potwierdziła firma ML Polyolefins. Odwiedzić ich można na hali E, w stoisku nr 82. Jak zapowiadają przedstawiciele producenta recyklatów, czas targów zamierzają tradycyjnie wykorzystać na rozmowy z kontrahentami, podsumować dotychczasową współpracę oraz zaprezentować nowości produktowe.

Nowe tworzywo HDPE od ML Polyolefins

ML Polyolefins prezentuje GRAYFIN PPH 30 – ciemnoszary recyklat PCR

ML Polyolefins poszerzają ofertę o recyklaty PCR

Illy stawia na naważarki od Ishida

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Nowa linia tacek do sushi

Marnotrawstwo w firmie? Jest na to sposób

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających