Oszczędzaj energię z T.U.P. !

2008-03-17

Szybko rosnące zapotrzebowanie na prąd oraz szybko rosnące ceny ropy naftowej, spowodowały duży wzrost cen energii elektrycznej i tworzyw sztucznych. Spędza to sen z powiek producentom wtryskarek i ich użytkownikom. Dlatego też, lider w produkcji tajwańskich wtryskarek firma Taiwan Union Plastic (TUP) znalazł na to sposób i postanowił zbudować specjalny System Inteligentnego Oszczędzania Energii.

Wyobraźcie sobie Państwo, system, który nie dość, że jest przyjazny dla środowiska to dodatkowo oszczędza energię elektryczną wykorzystywaną przez wtryskarki. Nie koniec jednak na tym, dodatkowo zapewnia wyjątkową precyzję pracy i stabilne prędkości obrotowe ślimaka.

Wtryskarki hybrydowe, produkowane przez TUP, zapewniają połączenie powyższych cech, tj. wysoką wydajność, precyzję oraz energooszczędność. Wyposażone są w specjalne układy elektroniczne do kontroli przepływu prądu w maszynie oraz w szereg urządzeń umożliwiających precyzyjną realizację zadanych parametrów. Dokładne ustawianie ciśnienia i przepływu zapobiega niepotrzebnym stratą energii, a tym samym zapewnia dużą oszczędność.

Inteligentny System Oszczędzania Energii TUP automatycznie wykrywa zbyteczną konsumpcję prądu w całym procesie produkcyjnym, a następnie minimalizuje zużycie takiego prądu i stabilizuje napięcie. Użytkownik nie musi zmieniać jakichkolwiek nastawów parametrów wtrysku, co więcej, system oszczędzania energii, może z powodzeniem monitorować dostarczany prąd zmienny, a co za tym idzie, znacząco zredukować pobór prądu na starcie oraz ustabilizować napięcie, co ma wpływ na parametry procesu wtrysku.

W roku 2005 system ten został zgłoszony do urzędów patentowych w Niemczech, Japonii, Włoszech, Chinach, Korei, Stanach Zjednoczonych oraz Tajwanie. Obecnie, System Oszczędzania Energii staje się coraz popularniejszy wśród klientów na całym świecie ze względu na obniżenie zużycia energii, co w konsekwencji przekłada się na obniżenie kosztów ogólnych produkcji.

Korzyści płynące z innowacyjnego rozwiązania, jakim niewątpliwie jest Inteligentny System Oszczędzania Energii firmy TUP, to:
- oszczędzanie energii od 20 % do 70 %!
- redukcja wibracji podczas otwierania i zamykania formy, co wpływa znacząco na żywotność układu zamykania oraz formy wtryskowej.
- wydłużony okres niezawodności systemu hydraulicznego, większe odstępy między przeglądami, a co za tym idzie mniejsze koszty.
- wydłużona żywotność komponentów, takich jak: uszczelki, o-ringi czy zawory.
- wydłużona przydatność oleju hydraulicznego we wtryskarce.
- ochrona przed przeciążeniem lub brakiem fazy.
- redukcja hałasu i poprawienie warunków pracy.
- stabilna temperatura oleju na poziomie 32-35oC i zmniejszenie zużycia wody chłodzącej o 30%.
- poprawienie mocy dzięki systemowi oszczędzania energii.
- zapewnienie miękkiego startu silnika i pompy.
- brak konieczności używania dodatkowych transformatorów i kabli elektrycznych o większej średnicy podczas kolejnych zakupów maszyn.

Wszelkie informacje znajdziecie Państwo na www.iqsmachinery.pl