Płyty PMMA (PLEXI) już w Atrium

2014-09-18

Atrium Centrum Ploterowe umacnia swoją pozycję na rynku „płytowym”. Portfolio nośników poszerzyło się o płyty PMMA czyli tzw. pleksi.

Płyty PMMA w wersji ekstrudowanej - czyli najpopularniejszej na rynku – można już znaleźć w ofercie Atrium Centrum Ploterowe. Tzw. pleksa to bardzo popularny nośnik drukarski, reklamowy, budowlany, dekoratorski i nie tylko.

Zastosowanie

W branży reklamowej można z powodzeniem stosować pleksę przy budowie tablic podświetlanych, szyldów, liter podświetlanych, stojaków reklamowych, podświetlanych napisów, stanowisk targowych, wyposażenia stoisk, elementów dekoracji, stojaków na ulotki, gadżetów reklamowych.

W branży budowniczej płyty PMMA z powodzeniem wykorzystywane są jako elementy elewacji, drzwi, przeszklenia, doświetlenia, a także kopuły świetlne czy niewielkie świetliki dachowe doświetlenia, baseny. Natomiast w pomieszczeniach wewnętrznych jako oprawy świetlne, obudowy, umywalki, wanny, przepierzenia.

W przemyśle jako podzespoły i osłony maszyn i urządzeń, a typ o zwiększonej odporności na działanie chemiczne w sprzęcie laboratoryjnym, aparaturze chemicznej oraz optycznej. W transporcie do szklenia kabin i okien samolotów, statków, autobusów i innych pojazdów, a także jako reflektory, owiewki.

Płyty PMMA na rynku mogą występować pod różnymi nazwami np. szkło organiczne, szkło akrylowe, akryl, pleksiglas czy metapleks.

Płyty PMMA z 10 letnią gwarancją

Plexi proponowane przez Atrium Centrum Ploterowe cechuje się 10 letnią gwarancją. Płyty są zabezpieczone folią ochronną i charakteryzują się gładką, idealną powierzchnią. Są nietłukące i niepękające i jednocześnie łatwe w obróbce i termoformowaniu.

Dostawca oferuje 2 rodzaje płyt. PMMA bezbarwne cechuje wysoka transparentność, a PMMA w odmianie mlecznej są idealne do podświetleń. Wariant transparentny występuje w wymiarze 2050 x 3050 mm i czterech grubościach: 3, 4, 5, i 10 mm. Wersja mleczna (tzw. opal) proponowana jest w tym samym wymiarze o grubości 3 mm.

Płyty z Atrium są odporne na starzenie, żółknięcie, oraz promienie UV. Materiał poddaje się różnym rodzajom obróbki i może zostać zadrukowany bezpośrednio w technologii UV jak i oklejony folią.

Źródło: Atrium

Nowości

2014-07-15 01:01:26 | Komentarze: 0

Germania Simetric zdobywa dachy! Nowość w ofercie Blachotrapez!

Modułowa, ekonomiczna i nowoczesna – to główne wyróżniki nowej blachodachówki z oferty firmy Blachotrapez. Germania Simetric jest udoskonaloną wersją znanej już klientom blachodachówki Germania. Cechuje ją modułowość, która sprawia, że idealnie dopasowuje się do wymiarów każdego dachu, a ilość odpadów zostaje ograniczona do minimum. Dodatkowo jest niezwykle prosta w montażu i posiada wyjątkowy kształt oraz wzornictwo - trzy tłoczenia, dzięki czemu otrzymujemy dach nie tylko trwały i solidny, ale również piękny wizualnie. Producenci jako jedyni w Polsce korzystają z najlepszych surowców, dostarczanych przez rynkowego lidera – hutę ThyssenKrupp Steel Europe.

Nowy standard 3D produkcji w motoryzacji

Ikonos wprowadza folię polimerową typu Fast & Easy AIR

Po raz pierwszy na Targach K 2013 firma BASF zaprezentuje element wzmacniany taśmowo

Nowości BASF na targach tworzyw sztucznych K 2013

SLENTITE ™ - wysokiej jakości panel izolacyjny

Firma RZ poszerza asortyment o innowacyjne produkty