Dodaj ofertę za darmo

Pakowanie żywności w technologii MAP coraz popularniejsze

2008-11-27

Rosnący popyt na świeże mięso w sklepach samoobsługowych w Europie Wschodniej znajduje odzwierciedlenie w zwiększonym zapotrzebowaniu na tacki RPC do pakowania mięsa w atmosferze zmodyfikowanej (MAP).

Podobnie jak w Europie Zachodniej, motorem popularności samoobsługi i swobody wyboru jest rosnąca dominacja sieci detalicznych, które wolą oferować pakowane mięso zawsze zajętym konsumentom ceniącym sobie szybkość i wygodę takich rozwiązań. Zarazem rozwój scentralizowanej produkcji i pakowania w tym regionie wymaga trwałych opakowań oferujących wydłużony okres przydatności do spożycia.

Przez wiele lat działające w Niemczech przedsiębiorstwo RPC Bebo Plastik cieszyło się dużym popytem na tacki do pakowania mięsa w technologii MAP. Zdolność RPC do zapewnienia lokalnej obsługi klientom w Europie Wschodniej rozwinęła się jeszcze bardziej w 2006 r. po zakupie przedsiębiorstwa 4 You Sigal, którego oferta obejmowała szeroki asortyment opakowań MAP. Zakłady te są teraz zintegrowane z przedsiębiorstwem RPC Bebo Polska, gdzie maja doskonałe warunki, aby obsługiwać rosnący rynek świeżego mięsa w regionie.

Technologia MAP uważana jest za optymalne rozwiązanie do pakowania produktów mięsnych, ponieważ zapewnia wysoka barierowość, łatwość użycia i doskonałą prezentację na polce. Opakowania MAP produkowane są przez RPC ze specjalnej mieszanki polipropylenu, która oferuje znakomitą przejrzystość i odporność na uderzenia w niskich temperaturach. Tacki dostępne są w szerokim zakresie rozmiarów odpowiednich do większości zastosowań.

Dzięki umowom z określonymi dostawcami RPC Bebo może zaoferować klientom kompleksową obsługę w zakresie pakowania mięsa w atmosferze zmodyfikowanej, obejmującą produkcje tacek, folii zamykającej i podkładek absorpcyjnych do tacek, a ponadto firma nawiązała stałą współpracę z wiodącymi dostawcami w celu świadczenia dodatkowych usług, takich jak napełnianie gazem opakowań z wyrobami mięsnymi lub zgrzewanie opakowań foliowych.

Źródło: RPC
Aktualności

2018-04-26 09:17:09 | Komentarze: 0

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Przeglądając ofertę firmy ScanPack, jednego z czołowych dostawców wysokiej jakości maszyn pakujących, narzędzi oraz materiałów i systemów opakowaniowych, na uwagę zasługuje maszyna wszechstronnego zastosowania - Akebono OB-360. Jest to idealna propozycja i rozwiązanie dla drukarni, umożliwiające bandowanie delikatnych opakowań, ulotek, czy wizytówek taśmą foliową lub papierową z warstwą zgrzewalną PE.

Nowa linia tacek do sushi

Marnotrawstwo w firmie? Jest na to sposób

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Szklane preludium dla Stonehenge

Ahold w Holandii wymienia czynnik chłodniczy

Targi SyMas i Maintenance już wkrótce w Krakowie.

General Electric Industrial Solutions Polska: Bezpieczeństwo, innowacyjność, produktywność

Ruszyła rejestracja odwiedzających na Targi SyMas i Maintenance

Sukces materiałów Ikonos na Festiwalu Druku 2014