Plasticon Poland S.A. – efektywne projektowanie z Autodesk Vault Workgroup

2013-01-16

Autodesk Vault Worgroup – to rozwiązanie do zarządzania dokumentacją projektową (PDM) wspierające proces projektowy zostało zaimplementowane w toruńskiej firmie specjalizującej się w produkcji wyrobów chemoodpornych z tworzyw sztucznych.

Warszawa, 7 stycznia 2013 - Plasticon Poland S.A. wdrożył Autodesk Vault Workgroup, rozwiązanie usprawniające zarządzanie danymi projektowymi. Celem wdrożenia było przyspieszenie procesu projektowania i wytwarzania oraz dalsze podnoszenie jakości tworzonych produktów. Wdrożenie wspierała firma PSP Solution, Autoryzowany Partner Autodesk.

Plasticon Poland, z siedzibą w Toruniu specjalizuje się w produkcji wyrobów chemoodpornych z tworzyw sztucznych. Toruńskie biuro projektowe to zespół ponad dwudziestu osób współpracujących w międzynarodowej sieci biur projektowych Plasticon.

Zastosowanie Autodesk Vault Workgroup umożliwiło usprawnienie obiegu informacji technicznej generowanej w firmie zarówno w biurze w Polsce, jak i na poziomie komunikacji między biurami technicznymi w różnych krajach. Jedocześnie pozwoliło na uporządkowanie procesów i większą standaryzację pracy. „Po wdrożeniu Autodesk Vault Workgroup wytworzyliśmy swój własny tok postępowania w czasie prac projektowych, co skróciło czas pracy i poprawiło komunikację w zespole inżynierskim” – ocenia Grzegorz Kicerman, Dyrektor ds. technicznych i przygotowania produkcji, Plasticon Poland.

Kluczowym elementem wdrożenia było stworzenie bibliotek własnych wyrobów, tak żeby wszyscy inżynierowie korzystali z tych samych elementów do tworzenia konstrukcji. Było to niezwykle ważne, ponieważ produkcja z tworzyw sztucznych, w której specjalizuje się Plasticon jest nietypowa i realizowana pod konkretne zamówienia.„Wdrażając Autodesk Vault w znacznym stopniu przyspieszyliśmy wykonywanie ofert, ponieważ otrzymując zapytania ofertowe od klientów możemy przeszukiwać naszą bazę pod kątem materiałów, które już były wcześniej zastosowane, procesu czy zastosowań danego aparatu czy wyrobu. W ten sposób poprzez łatwe przeszukiwanie możemy szybko odpowiedzieć klientowi” – dodaje Grzegorz Kicerman. Wybór Autodesk Vault Workgroup poprzedziła analiza dostępnych rozwiązań. „Wybraliśmy Autodesk Vault, ponieważ rozwiązanie jest w pełni zintegrowane z posiadanymi systemami CAD oraz posiada dobre wsparcie, a przy tym jest maksymalnie skalowalne, na co szczególnie zwracaliśmy uwagę” – mówi Krzysztof Flis, Informatyk, Platicon Poland.

Wdrożenie rozwiązania do zarządzania dokumentacją projektową przeprowadzone zostało jednocześnie z procesem unifikacji oprogramowania w dziale projektowym do najnowszych wersji Autodesk Inventor i AutoCAD Mechanical.

Informacja o Plasticon Poland S.A.

Plasticon Poland S.A. z siedzibą w Toruniu specjalizuje się w produkcji wyrobów chemoodpornych z tworzyw sztucznych. Jest jedną z największych firm tego typu w Europie, zatrudnia ok. 300 osób. Przeciętna roczna sprzedaż osiąga poziom ok. 22 mln EUR, w tym ponad 60% stanowi eksport (Niemcy, Holandia, Skandynawia, Francja, Wielka Brytania, USA, Japonia, Bliski Wschód). Podstawowy asortyment wyrobów stanowią zbiorniki naziemne (pionowe, poziome) i podziemne, aparaty do procesów chemicznych, rury, kształtki , przewody i kominy oraz inne wyroby z TWS lub tworzyw termoplastycznych projektowane wg. założeń klienta.
Więcej informacji: http://www.plasticoncomposites.com/

Informacja o PSP Solution
PSP Solution jest Autoryzowanym Partnerem Autodesk w obszarze rozwiązań dla przemysłu. Zakres usług obejmuje dostarczenie oprogramowania CAD/CAM ze szczególnym uwzględnieniem oprogramowania z zakresu zarządzania dokumentacją techniczną Autodesk Vault. PSP Solution  oferuje również sprzęt CAD taki jak, stacje graficzne, plotery, manipulatory ruchu 3D. Firma prowadzi szkolenia dla firm, instytucji oraz osób indywidualnych.
Więcej informacji: www.pspsolution.pl

Informacje o Autodesk
Autodesk, Inc. jest jednym z liderów na rynku oprogramowania do projektowania 3D, konstruowania i rozrywki. Klienci z branży przemysłowej, architektonicznej, budowlanej, konstrukcyjnej oraz sektorów mediów i rozrywki – w tym ostatnich 16 laureatów Oskara za najlepsze efekty wizualne – używają programów Autodesk do projektowania, wizualizacji i symulacji swoich pomysłów. Od wprowadzenia na rynek programu AutoCAD w 1982 roku firma Autodesk nieustannie rozwija swoją ofertę nowoczesnego oprogramowania na rynki całego świata.
Dodatkowe informacje o firmie Autodesk można uzyskać z witryny www.autodesk.com, www.autodesk.pl

Źródło: materiały prasowe firmy

Aktualności

2020-05-25 15:40:30 | Komentarze: 0

ML Polyolefins prezentuje GRAYFIN PPH 30 – ciemnoszary recyklat PCR

Firma ML do swojej oferty wprowadza gamę produktów z serii GRAYFIN o wskaźniku MFI do 30. Ciemnoszary recyklat jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy poszukują polipropylenu wtryskowego o wysokim płynięciu, z odpadów pokonsumpcyjnych. Wraz z premierą tego produktu firma prezentuje nową, odświeżoną ofertę.

ML Polyolefins poszerzają ofertę o recyklaty PCR

Illy stawia na naważarki od Ishida

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Nowa linia tacek do sushi

Marnotrawstwo w firmie? Jest na to sposób

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Szklane preludium dla Stonehenge

Ahold w Holandii wymienia czynnik chłodniczy