Rynek tworzyw biodegradowalnych osiągnie 6,4 mld € w roku 2020.

2008-06-16

Globalny rynek tworzyw biodegradowalnych, rosnący w tempie 8 – 10% rocznie, zwiększy swoją wartość z 1 mld USD (0,6 mld €) w roku 2007 do 10 mld USD (6,4 mld €) w roku 2020.

Nowe zastosowania w przemyśle samochodowym i elektronice będą napędzać ten wzrost, chociaż opakowania w dziedzinie tworzyw biodegradowalnych nadal będą dominujące. I będzie tak pomimo prognoz przewidujących spadek ich udziału z 65% w roku 2007 do 40% w roku 2025.

W roku 2025 Azja będzie liderem w dziedzinie tworzyw biodegradowalnych, z udziałem w ogólnoświatowym rynku 32%, na drugim miejscu znajdzie się Europa z 31% udziałem, a na trzecim będą Stany Zjednoczone z 28%. Dominacja Azji będzie wynikać między innymi z mniejszych problemów z uprawą tam roślin modyfikowanych genetycznie. Obecnie tworzywa biodegradowalne mają 10 – 15% udział w całym rynku tworzyw, jednak ma się to zwiększyć, i ich udział w roku 2020 ma sięgać 25-30%.

Ekspansja ta będzie tym większa im lepsze właściwości uzyskają materiały biodegradowalne oraz im więcej będzie nowych zastosowań dla nich. Głównymi obszarami wzrostu ilości aplikacji dla tworzyw biodegradowalnych jest elektronika, przemysł samochodowy i medycyna.

Źródło: www.PRW.com, www.biotworzywa.nazwa.pl
Aktualności

2018-04-26 09:17:09 | Komentarze: 0

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Przeglądając ofertę firmy ScanPack, jednego z czołowych dostawców wysokiej jakości maszyn pakujących, narzędzi oraz materiałów i systemów opakowaniowych, na uwagę zasługuje maszyna wszechstronnego zastosowania - Akebono OB-360. Jest to idealna propozycja i rozwiązanie dla drukarni, umożliwiające bandowanie delikatnych opakowań, ulotek, czy wizytówek taśmą foliową lub papierową z warstwą zgrzewalną PE.

Nowa linia tacek do sushi

Marnotrawstwo w firmie? Jest na to sposób

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Szklane preludium dla Stonehenge

Ahold w Holandii wymienia czynnik chłodniczy

Targi SyMas i Maintenance już wkrótce w Krakowie.

General Electric Industrial Solutions Polska: Bezpieczeństwo, innowacyjność, produktywność

Ruszyła rejestracja odwiedzających na Targi SyMas i Maintenance

Sukces materiałów Ikonos na Festiwalu Druku 2014