SOMOS Perfoamer - ekonomiczna alternatywa dla dotychczasowego spieniania fizycznego tworzyw

2018-10-30

Niemiecki producent energooszczędnych urządzeń peryferyjnych - firma ProTec Polymer Processing GmbH pokazała na targach Fakuma swój najnowszy produkt kierowany do firm zainteresowanych fizycznym spienianiem tworzyw sztucznych. Obecnie znane metody fizycznego spieniania wymagają zakupu specjalistycznych wtryskarek oraz dodatkowe oprzyrządowania co wymaga ogromnych nakładów inwestycyjnych.

Firma ProTec dopracowała metodę fizycznego spieniania tworzyw sztucznych nie wymagającą zakupu specjalistycznych wtryskarek. Oferowana metoda umożliwia spienianie fizyczne z wykorzystaniem tradycyjnych (będących już na wyposażeniu) wtryskarek.
Ideą urządzenia SOMOS Perfoamer jest nasycanie granulatu tworzywa sztucznego gazem obojętnym CO2 w autoklawie po uprzednim podgrzaniu granulatu i wysuszeniu w odpowiedniej temperaturze.

Na targach Fakuma pokazano pierwszy raz w pełni funkcjonującą linię współpracującą z tradycyjną wtryskarką. Urządzenie SOMOS Perfoamer cieszyło się dużym zainteresowaniem ze względu na możliwość zastosowania fizycznego spieniania przy znacznie niższych nakładach finansowych i mozliwości zastosowania tradycyjnych wtryskarek.

Więcej informacji u dystrybutora produktów SOMOS firmy VGT Polska Sp. z oo z Krakowa (www.vgt.com.pl).

Źródło: Marian Stanienda

Pliki do pobrania
2020-09-30 14:03:41 | Komentarze: 0

ML Polyolefins na targach PLASTPOL

Targi PLASTPOL w Kielcach odbędą się w dniach 6-8 października, a swoją obecność na największej imprezie branżowej w Polsce potwierdziła firma ML Polyolefins. Odwiedzić ich można na hali E, w stoisku nr 82. Jak zapowiadają przedstawiciele producenta recyklatów, czas targów zamierzają tradycyjnie wykorzystać na rozmowy z kontrahentami, podsumować dotychczasową współpracę oraz zaprezentować nowości produktowe.

Nowe tworzywo HDPE od ML Polyolefins

Podwojona wydajność linii produkcyjnej makaronu dzięki Ishida

ML Polyolefins prezentuje GRAYFIN PPH 30 – ciemnoszary recyklat PCR

Wagi kontrolne Ishida – obsługa wysokich prędkości i precyzyjny rejestr danych

ML Polyolefins poszerzają ofertę o recyklaty PCR

Illy stawia na naważarki od Ishida

Premium Brand 2020 – wystartowała XV edycja badania reputacji marek

Produkcja warzyw pakowanych: Linia dla opakowań stałowagowych

ISHIDA otwiera biuro dla klientów z Europy Środkowo-Wschodniej