SOMOS Perfoamer - ekonomiczna alternatywa dla dotychczasowego spieniania fizycznego tworzyw

2018-10-30

Niemiecki producent energooszczędnych urządzeń peryferyjnych - firma ProTec Polymer Processing GmbH pokazała na targach Fakuma swój najnowszy produkt kierowany do firm zainteresowanych fizycznym spienianiem tworzyw sztucznych. Obecnie znane metody fizycznego spieniania wymagają zakupu specjalistycznych wtryskarek oraz dodatkowe oprzyrządowania co wymaga ogromnych nakładów inwestycyjnych.

Firma ProTec dopracowała metodę fizycznego spieniania tworzyw sztucznych nie wymagającą zakupu specjalistycznych wtryskarek. Oferowana metoda umożliwia spienianie fizyczne z wykorzystaniem tradycyjnych (będących już na wyposażeniu) wtryskarek.
Ideą urządzenia SOMOS Perfoamer jest nasycanie granulatu tworzywa sztucznego gazem obojętnym CO2 w autoklawie po uprzednim podgrzaniu granulatu i wysuszeniu w odpowiedniej temperaturze.

Na targach Fakuma pokazano pierwszy raz w pełni funkcjonującą linię współpracującą z tradycyjną wtryskarką. Urządzenie SOMOS Perfoamer cieszyło się dużym zainteresowaniem ze względu na możliwość zastosowania fizycznego spieniania przy znacznie niższych nakładach finansowych i mozliwości zastosowania tradycyjnych wtryskarek.

Więcej informacji u dystrybutora produktów SOMOS firmy VGT Polska Sp. z oo z Krakowa (www.vgt.com.pl).

Źródło: Marian Stanienda

Pliki do pobrania
2020-01-20 09:29:54 | Komentarze: 0

Produkcja warzyw pakowanych: Linia dla opakowań stałowagowych

Spółka Gastro Star AG, wiodący szwajcarski producent warzyw jest w stanie pakować porcje świeżych, gotowych do spożycia produktów w opakowania stałowagowe. Mimo, że wielkość wkładu bywa bardzo niewielka, straty nadważeniowe są zminimalizowane. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu nowej linii pakującej zaprojektowanej przez spółkę Ishida Europe i jej szwajcarskiego dystrybutora, firmę Itech AG.

ISHIDA otwiera biuro dla klientów z Europy Środkowo-Wschodniej

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?

Nowy poziom termoizolacji – Knauf Therm Expert Dach/Podłoga EPS 80 λ 31

Ishida wypuszcza specjalistyczne naważarki wielogłowicowe

Nowa naważarka idealna dla produktów delikatnych

Polskie wycinarki laserowe podbijają światowe rynki

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Illy i Ishida Europe - wyborna kawa na start

Nowa linia tacek do sushi