SUWARY TECH – UROCZYSTE OTWARCIE NOWOCZESNEJ FABRYKI W ŁÓDZKIEJ SPECJALNEJ STREFIE EKONOMICZNEJ

2014-07-07

Suwary Tech, jedna ze spółek Suwary S.A., znaczącego na polskim rynku producenta opakowań z tworzyw sztucznych, kontrolowanego przez grupę kapitałową Wentworth, zakończyła budowę nowoczesnej fabryki wyrobów z tworzyw sztucznych. Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej jest istotnym elementem strategii Grupy Kapitałowej Suwary przyjętej na lata 2011-2016 zakładającej czterokrotny wzrost wyniku EBITDA z 2009 roku do 2016 roku.

SZCZEGÓŁY INWESTYCJI

Inwestycja zlokalizowana jest w Ksawerowie w Łódzkiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.
Na obszarze 3,862 ha powstał nowoczesny obiekt produkcyjny oraz magazyn wysokiego składowania o łącznej powierzchni 6.817 m2. Obiekt wyposażony jest w najnowocześniejsze rozwiązania z dziedziny przetwórstwa tworzyw sztucznych oraz systemy logistyczne. Znalazły w nim również zastosowanie innowacyjne rozwiązania opracowane przez inżynierów Grupy Suwary i Wentworth.
Łączna wartość nakładów przewidziana w tym etapie inwestycji wynosi ponad 25,5 mln. PLN.

suwary1
suwary 2


Zakończona inwestycja na gruncie prywatnym uzyskała Zezwolenie na działalność w ŁSSE nr 174 w dniu 21 grudnia 2010 roku dzięki, wdrażaniu nowych rozwiązań technologicznych w ramach strategicznego ukierunkowania spółek z Grupy Kapitałowej SUWARY na innowacyjność technologiczną i produktową.

Na przyjęcie przez Zarząd Suwary S.A. decyzji w sprawie ostatecznego kształtu inwestycji wpływ miały:
długoletnia skuteczna działalność na rynku opakowań z tworzyw sztucznych i związane z tym duże doświadczenie i dobra znajomość branży, perspektywy dynamicznego rozwoju sektora, potwierdzone przez badania rynku, potencjał kadry zarządzającej, pozycja lidera w zakresie wdrażania nowych technologii i know-how, jaką posiadają przedsiębiorstwa skupione w Grupie Suwary S.A. i Wentworth

W dniu 15 kwietnia nowa nieruchomość należąca do Suwary Tech uzyskała pozwolenie na użytkowanie. Od tego momentu Spółka mogła rozpocząć wyposażenie budynku. Aktualnie w nowej siedzibie wykorzystane są cztery linie produkcyjne oraz nowoczesny magazyn wysokiego składowania.

UROCZYSTOŚĆ OTWARCIA INWESTYCJI

Uroczyste otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Ksawerowie odbyło się w dniu 25 czerwca 2014 roku.
Zaproszeni goście mieli możliwość dokładnego zapoznania się z historią inwestycji. Pracownicy Suwary Tech zaprezentowali gościom zakład m. in. halę produkcyjną, laboratorium Kontroli Jakości oraz magazyn.
Wśród zaproszonych gości nie zabrakło klientów, dostawców, przedstawicieli władz lokalnych oraz prasy.
Każdy z gości, podczas przyjęcia zorganizowanego po zwiedzaniu zakładu, miał możliwość rozmowy z Zarządami Spółek Suwary Tech i Suwary S.A.

suwary3
suwary4


”Otwarcie nowej fabryki przetwórstwa tworzyw jest częścią strategii o której Spółka Suwary informowała już w listopadzie 2010 roku. Cieszę się, że w uroczystości otwarcia nowego zakładu produkcyjnego mogło uczestniczyć z nami tak wiele osób. Wszystkim gościom, którzy zaszczycili nas swoją obecnością serdecznie dziękuję. Nasz sukces nie byłby możliwy bez Państwa. Dziękuję również naszym Pracownikom współpracującym przy nowej inwestycji.” - powiedział Walter T. Kuskowski, Prezes Zarządu Suwary S. A.


Źródło: SUWARY S.A.

Aktualności

2020-09-30 14:03:41 | Komentarze: 0

ML Polyolefins na targach PLASTPOL

Targi PLASTPOL w Kielcach odbędą się w dniach 6-8 października, a swoją obecność na największej imprezie branżowej w Polsce potwierdziła firma ML Polyolefins. Odwiedzić ich można na hali E, w stoisku nr 82. Jak zapowiadają przedstawiciele producenta recyklatów, czas targów zamierzają tradycyjnie wykorzystać na rozmowy z kontrahentami, podsumować dotychczasową współpracę oraz zaprezentować nowości produktowe.

Nowe tworzywo HDPE od ML Polyolefins

ML Polyolefins prezentuje GRAYFIN PPH 30 – ciemnoszary recyklat PCR

ML Polyolefins poszerzają ofertę o recyklaty PCR

Illy stawia na naważarki od Ishida

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Nowa linia tacek do sushi

Marnotrawstwo w firmie? Jest na to sposób

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających