Silosy elastyczne dla wiodącego rosyjskiego przetwórcy tworzyw sztucznych

2012-11-08

Silosy elastyczne dla wiodącego rosyjskiego przetwórcy tworzyw sztucznych. Firma A.B.S. uzyskała zamówienie od firmy Mir Upakovki z St. Petersburga, wiodącego rosyjskiego producenta opakowań z tworzyw sztucznych.

Firma A.B.S. uzyskała zamówienie od firmy Mir Upakovki z St. Petersburga, wiodącego rosyjskiego producenta opakowań z tworzyw sztucznych.

W ciągu kilku ostatnich miesięcy z siedziby firmy A.B.S. w Osterburken w kierunku St. Petrsburga wyruszyło wiele samochodów ciężarowych. Ich punktem docelowym była firma Mir Upakovki - wiodący rosyjski producent opakowań z tworzyw sztucznych. Firma Mir Upakovki zamówiła w firmie A.B.S. wiele wykonanych na miarę silosów przeznaczonych do magazynowania granulatów tworzyw sztucznych. Rosyjski przetwórca oferuje szeroki program opakowań dla przemysłu spożywczego, farmacji, chemii , branży kosmetyków i innych kluczowych odbiorców.

Firma Mir Upakovki zdecydowała się na elastyczne silosy firmy A.B.S. ponieważ przy dużej pojemności magazynowej zajmują niewielką powierzchnie , jak również są łatwe do transpotu i montażu. Innymi ważnymi kryteriami wyboru dla rosyjskiego przetwórcy, który przetwarza nie tylko różne typy tworzyw sztucznych takich jak polipropylen, polietylen i polistyren ale również dużą liczbę specjalnych granulatów, byla możliwość magazanowania w silosach elastycznych w sposób całkowicie wykluczający wpływ warunków atmosferycznych oraz pełna informacja o bieżącym stanie magazynowym dzięki elektronicznym zespołom ważącym. 

Firma A.B.S. jest specjalistą w zakresie silosów elastycznych przeznaczonych do magazynowania materiałów sypkich wszelkich rodzajów a swoje wyroby dostarcza do klientów na całym świecie.
Klientom są oferowane dojrzałe rozwiązania inżynierskie – od kompaktowych, mobilnych kontenerów elastycznych poprzez stacjonarne silosy elastyczne dla różnorodnych przemysłowych materiałów sypkich, kończąc na kompleksowych zespołach magazynowych z systemami transportu.
Oferta firmy A.B.S. obejmuje wszystkie etapy procesu inwestycyjnego rozpoczynając od prac koncepcyjnych, planowania i prac konstrukcyjnych a kończąc na montażu, uruchomieniu i niezawodnym serwisie.

Silosy elastyczne wykonane są z wysoko-wytrzymałej tkaniny poliestrowej High-Tech, która jest indywidualnie dobierana do wymagań klienta i  zależnie do aplikacji może być wykonana z oddychającej, niepowlekanej tkaniny, która eliminuje całkowicie możliwość powstawania wody kondensacyjnej a co za tym idzie podnosi jakość procesu magazynowania lub też z różnych rodzajów tkaniny powlekanej.
Silosy mogą być wykonane z tkaniny w sposób trwały odprowadzającej elektryczne ładunki statyczne lub mogą posiadać odpowiednie dopuszczenia do kontaktu z żywnością.
Każdy z silosów może być wyposażony w urządzenia dodatkowe obejmujące szeroki zakres sprawdzonych i dojrzałych technicznie rozwiązań w zakresie techniki ważenia, dozowania i inteligentnych systemów sterowania.

Oferowane przez firmę A.B.S. systemowe usługi inżynierskie umożliwiają integrację silosów z istniejącymi liniami produkcyjnymi, tak że, jak to ma miejsce w firmie Mir Upakovki, niezbędne tworzywa są w trybie „just-in-time” dostarczane do linii produkcyjnych. 

Układy silosów elastycznych firmy A.B.S. gwarantują dużą transparentność przebiegu procesów produkcyjnych i pełne możliwości dokumentacyjne, które mogą być przywołane na przykład przy inwentaryzacji. Sterowanie za pomocą praktycznego, kolorowego panelu dotykowego umożliwia na przykład określenie wydajności materiałowej z taktowaniem minutowym celem dokładnej  kontroli zużycia surowców na liniach produkcyjnych.   

Firma A.B.S jest dumna z otrzymania tak dużego zlecenia z Rosji. Dyrektor Techniczny firmy Pan Matthias Petzl: „ jakość stosowanej przez nas wysoko-wytrzymałej tkaniny jak i innych materiałów jest już uznana na rynku. Zamówienie z Rosji udało się nam uzyskać dzięki naszemu Know-how, oferowanym usługom przedsprzedażnym takim jak planowanie instalacji według wytycznych klienta, jak również dzięki szerokiemu zakresowi usług posprzedażnych“.  
Firma A.B.S posiada wieloletnie doświadczenie w magazynowaniu najróżniejszych materiałów sypkich.
Dzień za dniem pięćdziesiąt tysięcy sprzedanych na całym świecie silosów firmy A.B.S. potwierdza swoje zalety podczas magazynowania granulatów, proszków , przemiałów dla wielu gałęzi przemysłu. 

Źródło: materiały prasowe firmy

Aktualności

2020-05-25 15:40:30 | Komentarze: 0

ML Polyolefins prezentuje GRAYFIN PPH 30 – ciemnoszary recyklat PCR

Firma ML do swojej oferty wprowadza gamę produktów z serii GRAYFIN o wskaźniku MFI do 30. Ciemnoszary recyklat jest odpowiedzią na potrzeby klientów, którzy poszukują polipropylenu wtryskowego o wysokim płynięciu, z odpadów pokonsumpcyjnych. Wraz z premierą tego produktu firma prezentuje nową, odświeżoną ofertę.

ML Polyolefins poszerzają ofertę o recyklaty PCR

Illy stawia na naważarki od Ishida

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Nowa linia tacek do sushi

Marnotrawstwo w firmie? Jest na to sposób

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających

Szklane preludium dla Stonehenge

Ahold w Holandii wymienia czynnik chłodniczy