Sukces materiałów Ikonos na Festiwalu Druku 2014

2014-09-18

Polski producent i dystrybutor materiałów do druku wielkoformatowego – IKONOS zaprezentował w dniach 10-11.09.2014 w Warszawie kilka premierowych nośników i przekrój swojej oferty.

Portfolio producenta powiększyło się o kilka materiałów, m.in. folię adhezyjną aktywowaną wodą, płyty PMMA, 2-warstwowy blockout, folie z klejem strukturalnym.

Folia na szybę bez kleju

W ofercie Ikonos pojawiła się bezbarwna folia do druku solwentowego, która do aplikacji na szybie lub pleksie wymaga wyłącznie... wody! Adhezyjna strona nowej folii jest jednocześnie stroną przeznaczoną do zadruku. Daje to możliwość aplikowania folii np. na witrynach sklepowych od strony wnętrza pomieszczenia. Winyl można także aplikować na płytach PMMA, aluminium, płytach kompozytowych. Winyl można zadrukować różnego rodzaju atramentami eko-solwentowymi.

Pleksi = PMMA = akryl

Portfolio nośników działu mediów poszerzyło się także o płyty PMMA czyli tzw. pleksi. Są to płyty w wersji ekstrudowanej - czyli najpopularniejszej na rynku. Tzw. pleksa to bardzo popularny nośnik drukarski, reklamowy, budowlany, dekoratorski i nie tylko. Plexi Ikonos cechuje się 10 letnią gwarancją. Płyty są zabezpieczone folią ochronną i cechują się gładką, idealną powierzchnią. Są nietłukące i niepękające i jednocześnie łatwe w obróbce i termoformowaniu.

Ekonomiczny blockout na rollupy

To specjalnie zaprojektowany materiał na rollupy, gdyż cechuje się nie podwijającymi się krawędziami. W odróżnieniu od 3-warstwowych blockoutów, gdzie światło blokuje środkowa przekładka, tutaj tę funkcję stanowi wewnętrzny czarny klej pomiędzy dwoma zewnętrznymi powierzchniami do zadruku. Udało się dzięki temu zachować właściwości blokujące światło, zmniejszyć grubość materiału do 185 mikronów oraz obniżyć cenę.

2- warstwowy Blockout Ikonos charakteryzuje się dobrymi właściwościami wchłaniania atramentu, szerokim gamutem barw oraz możliwością precyzyjnego druku bez zalewania atramentem.

Folie bez bąbelków

Ikonos Profiflex Pro AIR+ Fasy & Easy to nowa rodzina folii samoprzylepnych z klejem o specjalnej (tzw. kanalikowym) strukturze ułatwiającej wyklejanie. Podkład, który tworzy specjalną strukturę kleju, umożliwia szybszą i łatwiejszą aplikację na wybraną powierzchnię. Do produkcji został użyty najwyższej jakości strukturalny papier podkładowy typu PCK (obustronnie zabezpieczony PE).

Rodzina folii Fast & Easy obejmuje aktualnie folie monomerowe błyszczące i matowe oraz folię dekoracyjną na szyby o powierzchni imitującej mrożone szkło.

Polskim dystrybutorem materiałów Ikonos jest Atrium Centrum Ploterowe.

Źródło: Ikonos

Aktualności

2020-09-30 14:03:41 | Komentarze: 0

ML Polyolefins na targach PLASTPOL

Targi PLASTPOL w Kielcach odbędą się w dniach 6-8 października, a swoją obecność na największej imprezie branżowej w Polsce potwierdziła firma ML Polyolefins. Odwiedzić ich można na hali E, w stoisku nr 82. Jak zapowiadają przedstawiciele producenta recyklatów, czas targów zamierzają tradycyjnie wykorzystać na rozmowy z kontrahentami, podsumować dotychczasową współpracę oraz zaprezentować nowości produktowe.

Nowe tworzywo HDPE od ML Polyolefins

ML Polyolefins prezentuje GRAYFIN PPH 30 – ciemnoszary recyklat PCR

ML Polyolefins poszerzają ofertę o recyklaty PCR

Illy stawia na naważarki od Ishida

Inspekcja x-ray: Jaki system wybrać do pakowania dnej żywności?

Maszyna bandująca Strapack - Akebono OB-360 od ScanPack - idealne rozwiązanie do wykorzystania w drukarniach!

Nowa linia tacek do sushi

Marnotrawstwo w firmie? Jest na to sposób

Targi SyMas i Maintenance – trwa rejestracja odwiedzających