Dodaj ofertę za darmo

Wyniki wyszukiwania dla frazy: awarie przemys

Liczba znalezionych wiadomości: 3

 • 2004-10-12 | Komentarze: 0

  Alarm dla kabli

  Polski przemysł kablowy to silna gałąź gospodarki. Mamy długoletnie tradycje produkcji i dobrze rozwinięte, nowoczesne zakłady. Ponad osiemdziesięciu krajowych producentów (w tym Tele-fonika 70% wielkości krajowej produkcji i NKT około 10%) zaspokaja osiemdziesiąt procent zapotrzebowania rynku wewnętrznego. Polska jest poważnym eksporterem kabli na rynki europejski a wspomniana Tele-fonika należy do ścisłej czołówki producentów na naszym kontynencie. Spora część produkcji tych specjalistycznych wyrobów związana jest silnie z przemysłem tworzyw sztucznych, w szczególności z produkcją granulatów PVC. W Polsce około 81.000 ton polichlorku winylu zużywane jest rocznie z przeznaczeniem na izolacje kablowe. To ponad 23 procent zużycia tego tworzywa w kraju, a granulaty kablowe plasują się na trzecim miejscu wśród zastosowań tworzyw winylowych zaraz za produkcją profili okiennych i rur.

 • 2004-07-14 | Komentarze: 2

  Awaryjność i systematyczna konserwacja zapobiegawcza form wtryskowych

  Najczęstszą przyczyną nieoczekiwanych przerw produkcji są awarie i zły stan form wtryskowych. Formy, obok wtryskarek i wyposażenia, należą do najkosztowniejszych składników majątku firmy. Składnik ten charakteryzuje się jednak najwyższym stopniem awaryjności.

 • 2002-08-07 | Komentarze: 13

  Awarie chemiczne - fakty i prawodawstwo

  W nocy 3 grudnia 1984 r. z należącej do Union Carbide amerykańskiej firmy fabryki pestycydów w Bhopalu, doszło do wycieku śmiercionośnego izocyjanku metylu. Trujący gaz w szybkim tempie otulił szczelną chmurą śpiące miasto... Według The Bhopal Victim’s Support Committee liczba ofiar śmiertelnych sięgnęła 15 000 osób.

Strona 1 z 1
 1