Wyniki wyszukiwania dla frazy: azbest

Liczba znalezionych wiadomości: 8

 • 2010-06-11 | Komentarze: 0

  ATON-HT ma umowę sprzedaży na 0,72 mln zł

  ATON-HT podpisał umowę na sprzedaż urządzenia do unieszkodliwiania odpadów produkcyjnych z tworzyw sztucznych - typu Aton BW-P. Wartość kontraktu to 720 tys. PLN. Dzięki urządzeniu, kontrahent będzie mógł dodatkowo odzyskiwać energię powstałą przez atonizację odpadów.

 • 2007-03-06 | Komentarze: 0

  Pianki polistyrenowe w budownictwie - struktura a właściwości

  Zakres przemysłowych zastosowań pianek polimerowych stale się rozszerza, obejmując przemysł samochodowy, lotniczy, meblowy, opakowaniowy oraz budownictwo mieszkalne i drogowe. Gdy w roku 1952 koncern BASF rozpoczął produkcję spienionego polistyrenu ekspandowanego (ang. Expanded Polystyren, w skrócie EPS), dopiero po upływie kilku lat konserwatywny i nieufny rynek materiałów budowlanych zaaceptował to nowe tworzywo, uznając jego zalety.

 • 2006-04-12 | Komentarze: 0

  Ciech: Zachem wymaga inwestycji

  Ciech - spółka notowana na giełdzie dotychczas ujawniła, iż podpisała umowę kupna Zachemu i zgodziła się na dobry pakiet socjalny dla pracowników zakładu. Wczoraj na spotkaniu z dziennikarzami prezes Ciechu Ludwik Klinkosz ujawnił więcej.

 • 2006-02-28 | Komentarze: 1

  Rury z polimerów syntetycznych

  Idea stosowania systemów do doprowadzania wody i odprowadzania ścieków znalazła zastosowanie już przed 60 wiekami. Uważa się , że Babilonia była miejscem w którym pierwszy raz wyprodukowano i zastosowano rury oraz kształtki (kolanka i trójniki)w systemach doprowadzania wody. W trakcie wykopalisk prowadzonych na terenie świątyni Bel w Nippur w Babilonii znaleziono rury i kształtki wykonane ok. 4000 lat przed naszą erą z wypalanej glinki kaolinowej.

 • 2005-03-17 | Komentarze: 6

  Gięcie i łączenie tworzyw sztucznych w konstrukcji reklam

  W branży wykonawstwa reklam stosowane są znaczne ilości tworzyw sztucznych. Aby utworzyć gotowy wyrób, należy tworzywo poddać różnym procesom technologicznym, jak: gięciu, formowaniu, łączeniu oraz obróbkom wykańczającym. W artykule przedstawione zostaną urządzenia do realizacji ww. operacji technologicznych.

 • 2003-03-25 | Komentarze: 2

  Odpady i opakowania - nowe regulacje i obowiązki.

  Każde przedsiębiorstwo zobowiązane jest do prowadzenia właściwej gospodarki odpadami . Odpowiednie zagospodarowanie opakowań, ewidencja odpadów czy też uiszczanie opłaty produktowej i depozytowej do Urzędu Marszałkowskiego to tylko niektóre z nałożonych wymogów. Ponadto ciągłe zmiany prawne w zakresie ochrony środowiska powodują, że zarówno na wytwórcę, jak i odbiorcę odpadów i opakowań nakładane są nowe obowiązki w zakresie tworzenia dokumentacji.

 • 2002-09-30 | Komentarze: 0

  Dwory S.A. uczestniczyły w konferencjii EURO CHLOR

  Firma Chemiczna Dwory S.A. będąca producentem m.in. chloru, w oparciu technologię rtęciową, spełnia wymagania określone przez konferencję helsinską (HELCOM), której sygnatariuszem jest Polska, nie przekraczając 80% dopuszczalnej emisji rtęci. Podczas konferencji EURO CHLOR w Budapeszcie, której tematem przewodnim były sprawy związane ze stosowaniem rtęci w procesach produkcji chloro-alkaliów oraz przemysłem chlorowym w państwach Unii Europejskiej, przedstawiono harmonogram dalszego stopniowego ograniczania emisji rtęci.

 • 2000-08-07 | Komentarze: 0

  Samochodowa kariera zamiennika

  Jeden z materiałów powszechnie stosowanych w konstrukcji podzespołów samochodowych -- azbest, z jednej strony gwarantował bezpieczeństwo, gdyż był składnikiem tak ważnych elementów, jak hamulce, sprzęgła, uszczelki pod głowicami silników. Z drugiej jednak -- stwarzał zagrożenie dla zdrowia. Tych, którzy produkowali części samochodowe i tych, którzy potem tymi autami jeździli. Wykrycie szkodliwych skutków azbestu iodpowiednie przepisy, które w ślad za tym ustanowiono sprawiły, że materiał, który -- wydawało się -- był w autach nie do zastąpienia, udało się zastąpić. Na tyle skutecznie, że jeden z podstawowych takich zamienników, tworzywo kevlar, nie tylko pozwolił wyeliminować azbest. Stał się jeszcze bardziej uniwersalnym materiałem dla przemysłu samochodowego. I jeszcze raz okazało się, że konieczność jest najkrótszą drogą do lepszych rozwiązań.

Strona 1 z 1
 1