Wyniki wyszukiwania dla frazy: barwienie w masie

Liczba znalezionych wiadomości: 3

 • 2003-10-06 | Komentarze: 0

  Laserowe opisywanie tworzyw termoplastycznych

  Do opisywania produktów z tworzyw sztucznych coraz częściej wykorzystywany jest laser. Względnie wysoki koszt tego urządzenia kompensuje wysoka produktywność przy niskim nakładzie pracy i kosztów utrzymania, zwłaszcza gdy szczególnie istotna jest trwałość opisu i szybkość procesu opisywania.

 • 2003-02-18 | Komentarze: 9

  Technologia barwienia tworzyw

  Technologia barwienia tworzyw sztucznych jest znana od lat i powszechnie stosowana. Dla rzemieślników czy drobnych przetwórców stosujących technologię wtryskiwania tworzyw metoda ta nie jest niczym nowym. Również wielu dużych producentów wyrobów z takich tworzyw jak PE, PP czy PS z powodzeniem barwi tworzywa we własnym zakresie. Zmuszają ich do tego wymagania rynku żądającego częstych zmian kolorystycznych oraz ciągłego obniżania cen wyrobów w walce z konkurencją. Jednakże każdego roku pojawiają się nowe trendy kolorystyczne, narzucające producentom wprowadzanie szybkich zmian.

 • 2002-02-27 | Komentarze: 0

  Polski rynek barwników

  Obecna realna wielkość produkcji barwników organicznych w Polsce nie przekracza 3000 ton. Kilkakrotne zmniejszenie produkcji to świadectwo zapaści każdej branży i nie należy tego tłumaczyć wyłącznie załamaniem koniunktury w przemyśle lekkim, ponieważ spadkowi produkcji towarzyszy wyraźna tendencja wzrostowa importu, który z ilości niespełna 3000 ton w 1980 r. zbliżył się do 5500 ton w 2000 r., co świadczy o przegranej bitwie o rynek wewnętrzny przez krajowych producentów.

Strona 1 z 1
 1