Wyniki wyszukiwania dla frazy: opakowanie prawo

Liczba znalezionych wiadomości: 3

 • 2008-02-06 | Komentarze: 1

  Stanowisko "Eko-Pak" w sprawie zakazu stosowania toreb z tworzyw sztucznych

  Stanowisko Stowarzyszenia Polska Koalicja Przemysłowa na rzecz Opakowań Przyjaznych Środowisku „Eko-Pak” w sprawie zakazu stosowania jednorazowych toreb z tworzyw sztucznych.

 • 2003-09-25 | Komentarze: 1

  Opakowania a środowisko - w przeddzień akcesji

  Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady nr 94/62/EC określa opakowanie wg definicji: OPAKOWANIE oznacza wszystkie produkty wykonane z jakichkolwiek materiałów dowolnego pochodzenia, wykorzystywane dla przechowywania, ochrony, przewozu, dostarczania i prezentacji towaru, poczynając od surowców do towarów przetworzonych i od producenta do użytkownika lub konsumenta. Stąd podstawową zasadą opakowania jest ochrona produktu. Koncepcja ochronna obejmuje więc obecność fizycznej bariery, izolującej produkt od zewnętrznych wpływów środowiska oraz wewnętrznych narażeń, jakie niesie ze sobą przechowywanie produktu. Wśród nich znajdują się szczególnie wrażliwe na wpływy zewnętrzne i wewnętrzne produkty spożywcze.

 • 2001-02-13 | Komentarze: 1

  Drugie życie tworzyw

  Wyrzucane w ciągu roku butelki z politereftalanu etylenu (PET), ustawione jedna na drugiej - jak wyliczyli Anglicy - utworzą wieżę o wysokości 28 mln km (73-krotna odległość Ziemia - Księżyc)! W minionej dekadzie światowa produkcja tworzyw sztucznych wzrosła o 62%, gdy produkcja stali... zmalała o 21%. W krajach Unii Europejskiej 40% tworzyw sztucznych wykorzystuje się na opakowania; 20% - w budownictwie; 12% - w elektronice i elektrotechnice i 7% w motoryzacji.

Strona 1 z 1
 1