Wyniki wyszukiwania dla frazy: orientacja polimerów

Liczba znalezionych wiadomości: 3

 • 2006-12-07 | Komentarze: 0

  Rośnie popyt na produkty chemiczne

  Popyt na wyroby chemiczne zwiększa się z roku na rok. Wyprzedza on znacznie wzrost zdolności produkcyjnych polskich zakładów. Szczególnie niewystarczająca jest produkcja wyrobów petrochemicznych i polimerów bardziej zaawansowanych technologicznie, tworzyw sztucznych, kauczuku syntetycznego, farb i barwników oraz chemikaliów specjalnych (dodatki do paliw, dodatki dla przemysłu spożywczego, kleje, enzymy, pigmenty i środki ochrony roślin).

 • 2004-08-18 | Komentarze: 2

  Krystalizacja i nukleacja polimerów

  Zmiana struktury polimeru, która ma miejsce w przypadku nukleacji, warunkuje właściwości reologiczne tworzyw sztucznych. W wielu przypadkach pomiar właściwości reologicznych pozwala na porównanie różnych partii tego samego rodzaju tworzywa i na przybliżoną ocenę warunków przetwórstwa. Zdolność materiału polimerowego do płynięcia stanowi często czynnik decydujący zarówno o procesie wytwarzania wyrobów z tworzyw sztucznych, jak i o możliwościach ich zastosowania oraz eksploatacji.

 • 2003-10-30 | Komentarze: 1

  Nanokompozyty polimerowe w produkcji opakowań

  Nanokompozyty polimerowe to jakościowo nowa grupa materiałów poszerzająca zakres możliwych zastosowań tworzyw sztucznych w produkcji opakowań. Powstają w wyniku modyfikacji tradycyjnych tworzyw poprzez zdyspergowanie dodatków, rozdrobnionych do wymiarów kilku nanometrów w matrycy polimerowej. Niewielkie napełnienie (ca. 5 cz. wag.) w zasadniczy sposób poprawia właściwości wyjściowego polimeru, w tym "efekt barierowy".

Strona 1 z 1
 1