Dodaj ofertę za darmo

Wyniki wyszukiwania dla frazy: para wodna

Liczba znalezionych wiadomości: 11

 • 2011-08-01 | Komentarze: 0

  Cryovac Darfresh® 3-Web: Na fali innowacji w pakowaniu mrożonych ryb

  Jedna z najnowocześniejszych firm w europejskiej branży rybnej, ALLOGEL SRL, wpłynęła na nowe wody jako pierwszy we Włoszech klient firmy Sealed Air Cryovac wykorzystujący folie Darfresh® 3-web do pakowania mrożonych ryb. Wstępna reakcja konsumentów jest bardzo pozytywna. Dla detalistów rozwiązanie to ma korzyści w postaci długiego okresu trwałości, atrakcyjnego wyglądu i doskonałej przejrzystości zapewniającej optymalną widoczność produktu w opakowaniu, a także lżejszego, bardziej ekologicznego opakowania bez kartonu. Allogel jest wiernym klientem firmy Sealed Air Cryovac i współpracuje z nią od dawna w zakresie opracowywania i testowania tego nowego rozwiązania, co dowodzi jej zaangażowania we wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, zarówno do oferty produktowej, jak i do procesów biznesowych.

 • 2009-05-19 | Komentarze: 0

  Ogniwa paliwowe BASF nad chmurami

  Kto przy starcie motoszybowca „Antares DLR-H2” oczekuje ryczenia silnika, bardzo się zdziwi: samolot podrywa się z pasa startowego prawie bezgłośnie. Nie ma także zapachu spalanego paliwa. Antares to pierwszy załogowy samolot napędzany wyłącznie wodorem (H2). System ogniw paliwowych potrzebnych do jego napędu mieści się w zbiornikach pod skrzydłami.

 • 2007-03-06 | Komentarze: 0

  Pianki polistyrenowe w budownictwie - struktura a właściwości

  Zakres przemysłowych zastosowań pianek polimerowych stale się rozszerza, obejmując przemysł samochodowy, lotniczy, meblowy, opakowaniowy oraz budownictwo mieszkalne i drogowe. Gdy w roku 1952 koncern BASF rozpoczął produkcję spienionego polistyrenu ekspandowanego (ang. Expanded Polystyren, w skrócie EPS), dopiero po upływie kilku lat konserwatywny i nieufny rynek materiałów budowlanych zaaceptował to nowe tworzywo, uznając jego zalety.

 • 2006-04-11 | Komentarze: 1

  Zjawisko foggingu w tworzywach

  Każdy użytkownik folii zetknął się ze zjawiskiem wykraplania wody na powierzchni tworzywa. Jeśli w folie zapakowana jest żywność daje to szczególnie niepożądany negatywny efekt estetyczny. Czym jest fogging i jak jemu przeciwdziałać?

 • 2006-04-02 | Komentarze: 1

  Polimerowe struktury porowate

  Przeprowadzone badania wykazały, że odpady tworzyw sztucznych mogą stanowić nawet do 30% ogólnej ilości odpadów [1] pozostawianych na składowiskach. Właściwości tworzyw sztucznych, tj. odporność na czynniki środowiska i długi lub bardzo długi czas rozpadu, który np. w przypadku PET wynosi 370 lat, powodują, że coraz większe ilości materiałów polimerowych zalegają na wysypiskach nieczystości.

 • 2005-04-12 | Komentarze: 2

  Pożary tworzyw sztucznych

  Literatura specjalistyczna bardzo wiele miejsca i uwagi poświęca tworzywom sztucznym. Zainteresowanie to nie jest dziełem przypadku i nie potrzeba uzasadniać sensu i znaczenia tego problemu. Wystarczy stwierdzić, że kiedy w roku 1948 światowa produkcja tworzyw sztucznych wynosiła zaledwie 1 mln ton, to już w roku 2002 znacznie przekroczyła 180 mln ton , z czego ponad 47 mln ton przypadło na kraje Europy Zachodniej. Główni odbiorcy wyrobów z tworzyw sztucznych w Europie Zachodniej wywodzą się z następujących sektorów: przemysł opakowań - 37%, budownictwo - 20% i motoryzacja - 8%. Produkcja tworzyw w Polsce przedstawia się następująco: PCV - ok. 245 tys. ton rocznie, LD-PE - ok. 170 tys. ton, PP - ok. 140 tys. ton, PS - ok. 90 tys. ton i PU - ok. 50 tys. ton rocznie.

 • 2003-06-26 | Komentarze: 2

  Zjawisko palności tworzyw sztucznych

  Tworzywa sztuczne z grupy termoplastów stanowią podstawowy surowiec do produkcji izolacji i osłon kabli i przewodów. Termoplasty, to tworzywa wielkocząsteczkowe, których podstawową cechą jest możliwość uplastyczniania w podwyższonej temperaturze i twardnienia po ostudzeniu.

 • 2003-04-17 | Komentarze: 1

  Reylan PET tworzywo nowej generacji.

  Reylan PET jest nazwą handlową firmy KING-PLAST dla tworzyw konstrukcyjnych otrzymywanych na bazie poli(tereftalanu etylenu)(PET) przeznaczonych do wtrysku i wytłaczania. Reylan jest równorzędnym zamiennikiem dla poli(tereftalanu butylenu) i polistyrenów wysokoudarowych, a gatunki wzmocnione włóknem szklanym dla poliamidu 6, poliamidu 6.6 lub poliwęglanów.

 • 2001-03-14 | Komentarze: 5

  100% recykling butelek PET

  Co roku coraz więcej produkuje się butelek z PET. W roku 1999 wyprodukowano na świecie 5,4 mln ton opakowań z tego tworzywa. I można się spodziewać, że to zapotrzebowanie będzie stale rosło. Przy stale rosnących cenach na PET i przyszłych decyzjach rządów krajów Unii Europejskiej o zagospodarowaniu zużytych butelek do ponownego ich użycia, kwestia ich recyklingu staje być sprawą jak najbardziej aktualną.

 • 2000-11-24 | Komentarze: 0

  POLI-CHEM wznawia produkcję LDPE

  Po okresie okresowym zatrzymaniu pracy instalacji polimeryzacji POLI-CHEM kontynuuje produkcję LDPE o wskaźnikach MFI 0,3 ; 0,7 ; 2 ; 3,5 ; 7 ; 20 ; 30 ; 65. Jako drugi producent w Polsce od 30 lat zajmuje się wytwarzaniem i sprzedawaniem LDPE (przed restrukturyzacją w strukturach ZCh Blachownia) w kraju i za granicą. Oprócz tego poszerza swój udział w rynku poprzez dystrybuowanie polietylenu producentów zagranicznych.

Strona 1 z 2
 1  2   następna »