Wyniki wyszukiwania dla frazy: szkodliwość

Liczba znalezionych wiadomości: 4

 • 2007-03-06 | Komentarze: 0

  Pianki polistyrenowe w budownictwie - struktura a właściwości

  Zakres przemysłowych zastosowań pianek polimerowych stale się rozszerza, obejmując przemysł samochodowy, lotniczy, meblowy, opakowaniowy oraz budownictwo mieszkalne i drogowe. Gdy w roku 1952 koncern BASF rozpoczął produkcję spienionego polistyrenu ekspandowanego (ang. Expanded Polystyren, w skrócie EPS), dopiero po upływie kilku lat konserwatywny i nieufny rynek materiałów budowlanych zaaceptował to nowe tworzywo, uznając jego zalety.

 • 2006-09-07 | Komentarze: 0

  Recyklerzy opakowań z PET w Polsce apelują o pomoc

  Z inicjatywy Polskiego System Recyklingu Organizacja Odzysku S.A. (PSR SA) w sierpniu 2006 r. odbyło się spotkanie największych krajowych firm przetwarzających opakowania PET.

 • 2002-08-04 | Komentarze: 1

  FTALANY - PLASTYFIKATORY DLA PVC

  Oceny ryzyka wskazują, że obecnie stosowane ftalany nie niosą ze sobą istotnego ryzyka ani dla człowieka, ani dla środowiska naturalnego.

 • 2000-08-07 | Komentarze: 0

  Samochodowa kariera zamiennika

  Jeden z materiałów powszechnie stosowanych w konstrukcji podzespołów samochodowych -- azbest, z jednej strony gwarantował bezpieczeństwo, gdyż był składnikiem tak ważnych elementów, jak hamulce, sprzęgła, uszczelki pod głowicami silników. Z drugiej jednak -- stwarzał zagrożenie dla zdrowia. Tych, którzy produkowali części samochodowe i tych, którzy potem tymi autami jeździli. Wykrycie szkodliwych skutków azbestu iodpowiednie przepisy, które w ślad za tym ustanowiono sprawiły, że materiał, który -- wydawało się -- był w autach nie do zastąpienia, udało się zastąpić. Na tyle skutecznie, że jeden z podstawowych takich zamienników, tworzywo kevlar, nie tylko pozwolił wyeliminować azbest. Stał się jeszcze bardziej uniwersalnym materiałem dla przemysłu samochodowego. I jeszcze raz okazało się, że konieczność jest najkrótszą drogą do lepszych rozwiązań.

Strona 1 z 1
 1