Wyniki wyszukiwania dla frazy: temperatura topienia

Liczba znalezionych wiadomości: 3

 • 2009-03-26 | Komentarze: 0

  DSM Engineering Plastics: nowy bezhalogenowy polimer otrzymuje nazwę handlową

  Firma DSM Engineering Plastics ujawniła nazwę handlową, pod którą wprowadza na rynek swój najnowszy wysokowydajny polimer do stosowania w elektronice i w innych dziedzinach. Podczas specjalnej uroczystości nadania nazwy, która odbyła się dzisiaj w Sittard w Holandii, światowy lider w produkcji wysokotemperaturowych poliamidów ogłosił, że nowy polimer będzie sprzedawany pod nazwą Stanyl® ForTii™. W proces nadawania nazwy zaangażowani byli kluczowi klienci reprezentujący różne branże przemysłu z USA, Europy i Azji.

 • 2006-04-11 | Komentarze: 2

  Czym spieniać?

  Procesy przetwórstwa tworzyw sztucznych wymagają stosowania różnorodnych dodatków w celu uzyskania produktów o żądanych własnościach. Jednym z takich dodatków są chemiczne i fizyczne środki spieniające, dzięki którym można otrzymać różnego typu pianki o szerokich zastosowaniach.

 • 2005-04-12 | Komentarze: 2

  Pożary tworzyw sztucznych

  Literatura specjalistyczna bardzo wiele miejsca i uwagi poświęca tworzywom sztucznym. Zainteresowanie to nie jest dziełem przypadku i nie potrzeba uzasadniać sensu i znaczenia tego problemu. Wystarczy stwierdzić, że kiedy w roku 1948 światowa produkcja tworzyw sztucznych wynosiła zaledwie 1 mln ton, to już w roku 2002 znacznie przekroczyła 180 mln ton , z czego ponad 47 mln ton przypadło na kraje Europy Zachodniej. Główni odbiorcy wyrobów z tworzyw sztucznych w Europie Zachodniej wywodzą się z następujących sektorów: przemysł opakowań - 37%, budownictwo - 20% i motoryzacja - 8%. Produkcja tworzyw w Polsce przedstawia się następująco: PCV - ok. 245 tys. ton rocznie, LD-PE - ok. 170 tys. ton, PP - ok. 140 tys. ton, PS - ok. 90 tys. ton i PU - ok. 50 tys. ton rocznie.

Strona 1 z 1
 1